Fazer 8

Ima i skutera šta troše 10 litara.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Uparkira san Fazericu ispred kuće...kupija je u Rijeci 2 godine staru u savršenom stanju. Od opreme ima led žmigavce, top case i bočne torbe, nosač tablice sa natpisom. :021:

 
i ja sam na skuteru par godina i razmisljam o motoru. Mogu misliti kakva je promijena sa skutera na ovo cudo  :D  (y) Sretno  (y)
 
Pa mogu ti reć da san se vrlo brzo navika na motor, nisan osjetija veliku promjenu. Najveću promjenu san osjetija kad san nakon par dana motora opet sija na skuter. Osjeća san se ka na bicikli, nekako mi volan doša preblizu i ima san osjećaj da se cili ljuljan  :D
 
strasilo said:
e to je motor za prave muškarce ...  :mrgreen:

a zato ti vozis suzanu :misli: :mrgreen:
 
biker4life said:
FZ8 je nasljednik FZ6. FZ1 je ipak dosta konkretniji i puno jači motor. (y)



al razlike u troškovima i nema...  budući da oba ulaze u istu kategoriju što se tiče osig. ,  servisi ko servisi isti za 8-icu i 1-icu...

 
Fazer 800 ima sasvim dovoljno snage. Ako ne ideš na stazu, ka šta ja ne idem, tih 200 ccm i nešto konja više je sasvim nepotrebno
 
karadolo46 said:
al razlike u troškovima i nema...  budući da oba ulaze u istu kategoriju što se tiče osig. ,  servisi ko servisi isti za 8-icu i 1-icu...

Da.

Jedino neznam jeli na FZ8 180 zadnja guma (?), jer na FZ1 ide serijski 190, mada se može i na 180 voziti (isprobano), čak je po zavojima i rekreativniji (normalno).

Servisi su vjerovatno cijenovno jako blizu, svjecice su vjerovatno iste, ulje i filter isto, ma klasika u biti.

FZ1 je inače dugo na tržištu, ali ni prva godišta nisu imali neke mane (moj je bio baš 2006.god. - prva godina aktualnog modela).


sail said:
Fazer 800 ima sasvim dovoljno snage. Ako ne ideš na stazu, ka šta ja ne idem, tih 200 ccm i nešto konja više je sasvim nepotrebno

Sve zavisi kako se čovjek i u kojim uvijetima vozi. (y)

FZ8 nisam imao prilike voziti, ali u odnosu na FZ6, FZ1 je baš sirovina od motora. Stari 20-ventilac iz R1 je sve samo ne uglađen :inlove: a ide kao raketa. Jedina slaba točka - zadnji ovjes, tj. zadnji amortizer (zna mijesiti neovisno o postavkama kod konkretnije vožnje). Ja nisam probao, ali oni koji jesu, kažu da neki od provjerenih aftermarket amortizera (tipa Ohlins :mrgreen: ) rješava taj problem.