Fotografija općenito

fjaka said:
jutros na kupanju...

,,a vidi bestije :) kako je zavrsila?.. nadam se onako kako i treba..  :vatrica: :p
 
zasto mi se pojavljuju krugovi boja oko sunca.

slikano u hdr-u i iz ruke.....
 
kronik said:
zasto mi se pojavljuju krugovi boja oko sunca.

slikano u hdr-u i iz ruke.....

tri zamjerke, cini mi se da slika visi, horizont za sredini slike, i sunce u centru...ostalo super
 
poco loco said:
guglaj "lens flare"  :mrgreen:

jesam proguglao ali nisam nasao rjesenje tog ( po meni ) ruznog efekta tj. kako slikati bez tih nuspojava.... uv filter?
 
frane.p said:
tri zamjerke, cini mi se da slika visi, horizont za sredini slike, i sunce u centru...ostalo super

to da slika visi se i meni sada cini :)

centar slike bi trebao biti ona svijetla tocka u moru pa je i zbog toga sunce u centru.

HVALA  na konstruktivnoj kritici!
 
kronik said:
to da slika visi se i meni sada cini :)

centar slike bi trebao biti ona svijetla tocka u moru pa je i zbog toga sunce u centru.

HVALA  na konstruktivnoj kritici!

na centar sunca san mislio lijevo-desno... meni je ipak puno lipse ako je sunce na trecini ))) što se tice horizonta opet bi trecina bila bitna jer ovako kad je u centru onda se ne kuzi na sto si htio da se obrati paznja na more ili nebo... ja primjerice horizont stavljan u sredinu samo kad je refleksija u pitanju...)))

evo jedan primjer
 
frane.p said:
na centar sunca san mislio lijevo-desno... meni je ipak puno lipse ako je sunce na trecini ))) što se tice horizonta opet bi trecina bila bitna jer ovako kad je u centru onda se ne kuzi na sto si htio da se obrati paznja na more ili nebo... ja primjerice horizont stavljan u sredinu samo kad je refleksija u pitanju...)))

evo jedan primjer

U. ova je lipa!  (y) Nin?  :misli:
 
XmK8yPsl.jpg

http://i.imgur.com/XmK8yPs.jpg

d71GPCPl.jpg

http://i.imgur.com/d71GPCP.jpg
 
a da se dogovorite koja pravila vrijede! ono za nas pocetnike!  :jesus:  :LOL:
 
kronik said:
a da se dogovorite koja pravila vrijede! ono za nas pocetnike!  :jesus:  :LOL:

    ...ima samo jedno: fotka mora biti lijepa. U prvom redu tebi koji si je napravio, a ako i mi u njoj ugledamo nešto što se i nama dopadne, to je to. I svaka slijedeća je bolja, ne štedi aparata  (y)