Gilera Nexus 300ie

Pozdrav,

zanima me da  li je bolje uzeti nexus 250 ili 300, u čemu je razlika, i što je bolje uzeti, tj. koji je agregat bolji ??  Hvala
 
bela said:
Pozdrav,

zanima me da  li je bolje uzeti nexus 250 ili 300, u čemu je razlika, i što je bolje uzeti, tj. koji je agregat bolji ??  Hvala
U principu ista stvar

Nex300 malo bolji u dvoje, ali sve u nijansama

razlika je u većem prednjem kotaču i malo izmjenjenom sicu

registracija skuplja za skoro duplo

Nex250 najmlađi je 2008. godište
 
Puno hvala, ja gledam tako 2009-2011, vidim da bi 300 nov mogao dobiti ispod 35 000 pa gruntam, http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-nexus-300-cm3-oglas-7445055

iako mi je i ovaj lijep http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-nexus-300-cm3-2012-god-2.700-km-oglas-8617085

vozim inače malaguti f12 r 2011, a frend jedan ima nexus 300 već 5 godina, a drugi je prošlu jesen uzeo 250, e sad se ja tu više ne uklapam nikako jer je barem ovaj do sad imao 50 ccm, sad bi i ja uzeo 300/250, vozim u 90% slučajeva sam, pa ni sam ne znam jel 250 ili 300 ?

Zna li tko možda za nekog nex-a da je ''dobar'' a da nije u oglasu, još da mi uzme moj skut koji ima 2 000 km pod račun bilo bi gala  (y) (y)
 
Ovi na njuškalu su praktički novi skuteri

neznam kakva ti je financijska moć/nemoć  :mrgreen: ali ni Nexusi sa 10-15 000km nisu loši, evo ja sam konkretno uzeo svoga sa 12 900km, ko nov je bio i to za 15ak tisuća kn jeftinijeg od ovih novih

servisi ti se vrte oko 1200-1400kn, ovisno da li mijenjaš remen koji je naskuplja stavka, gume su do 1000kn, goriva troši skroz malo, bar ovaj moj (doduše slabo se vozam po gradu), potrošnja se zna vrtiti oko 3,5 L  :shock:

ja sam prezadovoljan, nisam htio raditi strku oko par sto kuna skuplje registracije jer mi je bio izrazito dobra prilika

ako ti col manje prednje kolo i stariji agregat ne smetaju, onda uzmi 250ku  :wink:

ako tražiš noviji (km) i mlađi skuter onda nemaš izbora, uzmi 300ku  (y)
 
Kakvi su servisni intervali na 250/300 ccm ?
 
Ako je realna kilometraža to je praktički nov skuter

po knjizi nakon 5000km idu provjere i eventualno mijenjanje onoga što je potrošeno, nakon 10 000 se mijenjaju kugle, klizači, ulje, filteri, remen, svječica, filter zraka i to, cijena je od 1200-1400kn, ovisi  :wink:
 
Nov iz dućana 300 mi preko kartice na 5 god 680 kn rata ? u konačnici ga platim 40 800 kn, a za keš je 35 000 kn, dakle u 5 god na kamatu dajem 5800 kn tj 96 kn mjesecno, mišljenja sam da ipak je novo novo, s obzirom da su 300-ke sa malo km oko 30 000 kn ???
 
bela said:
Nov iz dućana 300 mi preko kartice na 5 god 680 kn rata ? u konačnici ga platim 40 800 kn, a za keš je 35 000 kn, dakle u 5 god na kamatu dajem 5800 kn tj 96 kn mjesecno, mišljenja sam da ipak je novo novo, s obzirom da su 300-ke sa malo km oko 30 000 kn ???

Ako ti novcaniku pase ova kombinacija, nemoj uopce razmisljati nego uzmi novo.
Mislim da cak postoji i varijanta produzenog jamstva...barem ga imaju za novi Beverly sto je po meni isto dobra stvar. (y)
 
bela said:
Nov iz dućana 300 mi preko kartice na 5 god 680 kn rata ? u konačnici ga platim 40 800 kn, a za keš je 35 000 kn, dakle u 5 god na kamatu dajem 5800 kn tj 96 kn mjesecno, mišljenja sam da ipak je novo novo, s obzirom da su 300-ke sa malo km oko 30 000 kn ???
Ovisi koliko imaš keša, naravno da polovno ne možeš kupovati na kartice, rate i odgode  :wink:

meni je uletila dobra prilika jer je momak tražio onoliko para koliko sam ja imao keša  :wink:
 
Ma nije nikakva frka uzet mi skut do cca 20 000 kn jer toliko imam keša, da prodam svog malagutija uzeo bih novi iz dućana za keš, no to sad trenutno nije slučaj, nigdje mi ne gori da to mora biti danas/sutra, no opet kažem nekako mi nema smisla dati cca 30 000 kn za rabljeni (keša), a nov je u moto artu 35 000, ne znam imali gdje jeftinije, sve šta sam zvao je preko 35 000 kn novo, e sad je samo opcija da recimo dam tih 20 000 keša i ostatak uzmem na karticu na manji rok otplate, nekako bih radje prodao svoj magauti najprije pa da imam sav keš i uzmem novo i amen, no teško da ču ja za svoj skut dobiti 10 000 kn iako ima 2000 km samo i nov leo vince TT, a ja sam ga točno pred 2 god platio 17999 kn u Generu i 1 sam vl i novo je skut regan i to na doo, dakle pez prijepisa...razmislit ču malo, ali definitivno sam za to da uzmem novi nexus 300  jer premala mi je razlika u cijeni novo iz dućana i rabljeno do nekih 3-4 000 km
 
bela said:
Ma nije nikakva frka uzet mi skut do cca 20 000 kn jer toliko imam keša, da prodam svog malagutija uzeo bih novi iz dućana za keš, no to sad trenutno nije slučaj, nigdje mi ne gori da to mora biti danas/sutra, no opet kažem nekako mi nema smisla dati cca 30 000 kn za rabljeni (keša), a nov je u moto artu 35 000, ne znam imali gdje jeftinije, sve šta sam zvao je preko 35 000 kn novo, e sad je samo opcija da recimo dam tih 20 000 keša i ostatak uzmem na karticu na manji rok otplate, nekako bih radje prodao svoj magauti najprije pa da imam sav keš i uzmem novo i amen, no teško da ču ja za svoj skut dobiti 10 000 kn iako ima 2000 km samo i nov leo vince TT, a ja sam ga točno pred 2 god platio 17999 kn u Generu i 1 sam vl i novo je skut regan i to na doo, dakle pez prijepisa...razmislit ču malo, ali definitivno sam za to da uzmem novi nexus 300  jer premala mi je razlika u cijeni novo iz dućana i rabljeno do nekih 3-4 000 km
Ja bi prvo prodao Malagutija na tvom mjestu  :wink:

tako sam ja napravio sa runnerom i taj novac uzeo za Nexus

sve u svemu nećeš pogriješiti sa skuterom  (y)

evo kod mene je otprilike od 10.10.2012. do danas sam napravio malo preko 10 000km s njime  :wink:
 
bela said:
Ma nije nikakva frka uzet mi skut do cca 20 000 kn jer toliko imam keša, da prodam svog malagutija uzeo bih novi iz dućana za keš, no to sad trenutno nije slučaj, nigdje mi ne gori da to mora biti danas/sutra, no opet kažem nekako mi nema smisla dati cca 30 000 kn za rabljeni (keša), a nov je u moto artu 35 000, ne znam imali gdje jeftinije, sve šta sam zvao je preko 35 000 kn novo, e sad je samo opcija da recimo dam tih 20 000 keša i ostatak uzmem na karticu na manji rok otplate, nekako bih radje prodao svoj magauti najprije pa da imam sav keš i uzmem novo i amen, no teško da ču ja za svoj skut dobiti 10 000 kn iako ima 2000 km samo i nov leo vince TT, a ja sam ga točno pred 2 god platio 17999 kn u Generu i 1 sam vl i novo je skut regan i to na doo, dakle pez prijepisa...razmislit ču malo, ali definitivno sam za to da uzmem novi nexus 300  jer premala mi je razlika u cijeni novo iz dućana i rabljeno do nekih 3-4 000 km

Izuzev činjenice da je cijeli text jedna rečenica - razmisli o soluciji da ponudiš svoj skuter od 50 ccm "pod račun", tj. dileru Piaggia po sistemu "staro-za-novo".

Procijena samog vozila ce vjerovatno biti nesto nepovoljnija za tebe, ali ces sve riješiti relativno brzo, bez navlačenja po oglasniku mjesecima.

Ovo ne rade svi trgovci, samo neki, pa nebi bilo loše raspitati se na više mjesta.


baldeks said:
Ja bi prvo prodao Malagutija na tvom mjestu  :wink:

U načelu bih se složio, ali danas je takva situacija da ga može prodavati i par sezona. :?
 
biker4life said:
Izuzev činjenice da je cijeli text jedna rečenica - razmisli o soluciji da ponudiš svoj skuter od 50 ccm "pod račun", tj. dileru Piaggia po sistemu "staro-za-novo".

Procijena samog vozila ce vjerovatno biti nesto nepovoljnija za tebe, ali ces sve riješiti relativno brzo, bez navlačenja po oglasniku mjesecima.

Ovo ne rade svi trgovci, samo neki, pa nebi bilo loše raspitati se na više mjesta.


U načelu bih se složio, ali danas je takva situacija da ga može prodavati i par sezona. :?
U pravu si, ali nekako ja sam imao sreće ili šta već pa sam svoje stvari prodavao u roku par dana

od dva skutera, kufera, danas vjetrobrana i sl.  :mrgreen:

do 10 000kn se može nešto prodati, preko toga teško i nikako  :?

neznam kako Malaguti stoji na tržištu  :misli:
 
Evo sad se čuo sa trgovcem šta ima nexus 300 NOV za 35 000 kn, ima i ovu apriliu sr max 300 koju doduše uopće nisam gledao, ali kaže da je to potpuno isto kao i nexus jedino da možda malo bolje izgleda, za istu cijenu, oba skuta su 2012 proizvodnja, garancija je 2 godine od datuma kupnje ... ali nemogu ga nagovorit da uzme malagutija u račun, inače nex 300 je nov za keš po svim dilerima 41 000 kn, doduše 2013 godina, a sr max je 10 kn skuplji....
 
baldeks said:
sretno u prodaji  (y)

Koliko misliš da realno vrijedi moj skuter, onak iskreno, ja ga platio u 7 mj 2011 18 000 kn , s time da sam ga čekako 6 mj, naručio sam ga u 1 mj 2011.
 
bela said:
Evo sad se čuo sa trgovcem šta ima nexus 300 NOV za 35 000 kn, ima i ovu apriliu sr max 300 koju doduše uopće nisam gledao, ali kaže da je to potpuno isto kao i nexus jedino da možda malo bolje izgleda, za istu cijenu, oba skuta su 2012 proizvodnja, garancija je 2 godine od datuma kupnje ... ali nemogu ga nagovorit da uzme malagutija u račun, inače nex 300 je nov za keš po svim dilerima 41 000 kn, doduše 2013 godina, a sr max je 10 kn skuplji....
SR Max je potpuno ista stvar kao i Nexus, razlika je jedina ta što SR Max ima naljepnice po sebi (to me odbilo od njega jer nisam imao dobrih iskustava sa naljepnicama na runneru, nakon nekog vremena počnu otpadati i ljuštiti se i dosta loše izgleda)  :?
Neznam kako je to riješeno na Apriliji, ali pretpostavljam ista stvar

sve ostalo je potpuno isto i umjesto znaka Gilera stoji znak Aprilia  :wink:
 
bela said:
Koliko misliš da realno vrijedi moj skuter, onak iskreno, ja ga platio u 7 mj 2011 18 000 kn , s time da sam ga čekako 6 mj, naručio sam ga u 1 mj 2011.
Stvarno ne znam  :misli:

ja sam runnera 50 2008. god. sa 32 000km prodao za 9 000kn u roku od 5-6 dana od stavljanja u oglase  :wink:

sam skuter je bio u besprijekornom stanju i održavan  :wink:

za malagutija siguran sam da vrijedi najmanje 10 000 ako ne i koju tisuću više, ali je pitanje koliko se može dobiti u ovoj situaciji  :?