Gilera RunneR club-za nas tRRkace...

Obzirom na rast Runnera u svim segmentima (velicina, tezina), dali smatrate da bi u iducem modelu na


  • Total voters
    107
banley said:
evo da se ispravim pitao sam frenda kojem je runner u malo prstu i kaže da je stara linija 2003 puno bolje ubrzanje međuubrzanje krajnju od nove i lakša od nove linija (y)

ok :D
onda ću nabaviti upravo liniju iz 2003 (y)

negdje sam našao podatak o suhoj težini od 123 kg, a negdje 129 kg, pa više ne znam koja je prava :misli:
 
liberty said:
ok :D
onda ću nabaviti upravo liniju iz 2003 (y)
ono što sam prije pitao su bili neki balavci u prolazu i tko zna u kakvom su stanju bili runneri  a ovo je momak koji je provjeren  :wink:
 
biker4life said:
Ja na XTX-u imam RAM MOUNT nosac GPS uređaja/kamere i sl. pomagala, ali jednostavno neznam gdje bih ga namontirao na Runnera. :misli:

1. Nabava i montaza, slike: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,44698.msg2261029.html#msg2261029
2. Snimanje - sta i kako: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,44698.msg2262368.html#msg2262368

Zanimljivo je kako, pretrazujuci npr. Youtube u biti ima vrlo malo snimki Runnera u voznji otvorenom cestom. Uglavnom se radi o nekakvim snimkama kvazi-burnoutova, ili dizanja na zadnji. Tako da bih osobno vrlo rado snimio ponesto, ali moram smisliti gdje staviti kameru!

(y)
jedina šansa da to nađeš ti je da pretražiš taj forum od početka do kraja i riješiš nama i sebi muke ak imaš toliko vremena  :wink:
 
Ma kad budem imao vremena, skinuti cu prednju masku pa malo bolje razmotriti opcije, jer je to idealno mjesto za kameru.
Imam jos par opcija, ali na ta mjesta nebih stavljao kameru od 700 €. :mrgreen:
(citaj, mislim da postoji moguce mjesto za montazu ispod skutera, ali... :? ...mada bi snimka bila :naklon: )
 
a jel malaguti odmah rekao da je stari runnner brzi i laksi? aaaa pa vozio je malaguti puno toga,novi runnner je slabiji,ima sje*** karb,zagusen auspuh i tezi je za 10ak kila...
 
druga slika je rijecina,treca cesta prema fuzinama na vidikovcu sa druge strane magistrale prema crikvenici i zadnja slika su vuzine po snijegu (y)
 
kažu da je u 7 mj. 2003 godine
gilera prestala ugrađivati ALU cilindar
jel moguće da su usred sezone prešli na gusani cilindar :misli:

 
liberty said:
kažu da je u 7 mj. 2003 godine
gilera prestala ugrađivati ALU cilindar
jel moguće da su usred sezone prešli na gusani cilindar :misli:

I ako jesu i ako nisu, to nema veze s tobom. (y)
Onaj je imao prvu regu u svibnju ako se dobro sjecam.
Znaci da je proizveden bar 3-4-5 mjeseci prije. Nema straha.
Drugo - ja sam mislio da su tek od 2004 prestali sa ALU. :misli: :?
 
a jeli vxr 180 brzi od ovog novog??
e i to sta vi govorite vxr iz 03 sa alu cilindrom to je 200 ili 180 ccm???
 
dolac said:
a jeli vxr 180 brzi od ovog novog??
e i to sta vi govorite vxr iz 03 sa alu cilindrom to je 200 ili 180 ccm???

2001 VXR 180 = ALU cilindar
2002 - 2003 VXR 200 = ALU cilindar

VXR 180 se radio samo 2001.
VXR 200, model 2002-2005 je prve dvije godine bio ALU, druge dvije gus...

I odg na tvoje prvo pitanje - VXR 180 ide jako lijepo, tek nijansu sporije od VXR 200 ALU... ali je sigurno brzi od novog, vjerovatno i kroz cijeli rezim rada... Vozio sam jednog nedavno, ugodno me iznenadio (180 4T). :)
 
tako je vxr180 ima alu cilindar i 19 konja kao i vxr,taj vxr180 ide lijepo,pogotovo do 100kmh poslije mu malo vise treba,ali uglavnom vxr200 je brzi bez obzira na godiste jer vxr je 200ccm i 19 ili 21 hp,ovisno o godistu...

 
malaguti said:
tako je vxr180 ima alu cilindar i 19 konja kao i vxr,taj vxr180 ide lijepo,pogotovo do 100kmh poslije mu malo vise treba,ali uglavnom vxr200 je brzi bez obzira na godiste jer vxr je 200ccm i 19 ili 21 hp,ovisno o godistu...

Kolega Biker4life i ja smo odlučili isprobati sve verzije runnera koji postoje :mrgreen:
pa smo tako isprobali i VXR-a 180
ide lijepo, iznenadio sam se kako snažno ubrzava, i to bez zastajkivanja do 110 kmh, a ja sam nabrao s njime nekih 120 kmh po satu - za dalje nisam mogao zbog prometa
 
liberty said:
Kolega Biker4life i ja smo odlučili isprobati sve verzije runnera koji postoje :mrgreen:
pa smo tako isprobali i VXR-a 180
ide lijepo, iznenadio sam se kako snažno ubrzava, i to bez zastajkivanja do 110 kmh, a ja sam nabrao s njime nekih 120 kmh po satu - za dalje nisam mogao zbog prometa
vozio sam i ja vxr180,do 100kmh je stvarno dobar,krajnja brzinu sam uspio navuc 120kmh,ali mislim da bi isao do 130 na duzoj ravnici...
 
hmmmm sto se tice gilera runner ja sam ih stvarno vozio puno ako ne i sve :shock: :shock:

pocevsi od full starog runnera 50 dd(dupli disk),pa stari sp50,pa noviju liniju 2003 god sa drugacijim rukohvatom i sitnicama hiper2pro i sp,pa 50 purejet,pa stari vx125,stari vxr180,stari vxr200,sp180,pa novi vx,pa novi st...ima toga :D a imao sam runner 50 2003 hiper2pro(masina sa karburatorom) kratko vrijeme sam imao i purejet50 i sad imam novog vx-a...
 
Vozio sam... :misli: ...dva ALU VXR-a 200, jedan gus... pa 180 VXR... 2 ili 3 SP 180 (ukljucujuci i moj), jedan 172 Malossi, jedan FXR '98 ili cak '97... uf sta ja znam... stari 50 SP sam probao kratko... frend je imao i SP 125 ali ga nisam nikada probao kako spada... kasnije je ja mislim stavio 180... mozda jos neki... neznam... A bas u svom posjedu samo ovaj moj salonski :mrgreen: SP... 180... I tako... :mrgreen: U pravilu nemam puno iskustva sa Runnerima manjih kubikaza, dok sam kod ovih 180-200 kao doma...


(y)