Gilera RunneR club-za nas tRRkace...

Obzirom na rast Runnera u svim segmentima (velicina, tezina), dali smatrate da bi u iducem modelu na


  • Total voters
    107
Najbitnije je i jedino važno ne izgubiti, odnosno čuvati master ključ (onaj druge boje), sve drugo je nebitno u priči s code bravama.
U tom kontekstu želio sam reči, da su kartice, pločice ili bilo kakvi brojčani podsjetnici potpuno nebitni, jer nazubljenje ključa uvjek se može rješiti alternativom.
 
novi su iste boje ali drugacijeg oblika...

evo slika,ovaj koji se koristi svaki dan je malo tamniji jer je prljav,glupi gumeni kljucevi nisu za ljude koji rade oko skutera :mrgreen: :mrgreen:
 
liberty said:
danas postao ponosni vlasnik novog polovnog runnera 200 VXR iz 2003. godine

respect :mrgreen:

Skuter je zaista u extra stanju, samo 10 000 km, uredni papiri, nikad padano, originalna kombinacija boja i par sitnih style dodataka.
Uz to, znamo mu i komplet povijest.
Nemam zamjerki na skuter - a malo je takvih na kojima meni nesto ne smeta.
 
Evo da i ja malo pridonesem temi sa svojim ljubimcem   :p

f_t6u7v5jqtm_bdb1092.jpg

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...kofer za balans!  .....balans boja u photoshopu  :mrgreen:
biker4life said:
- Jel putujete sta sa svojim Runnerima? Gdje, kako, kada, slike?
- Kako vam se krece potrosnja?
- Koliko km radite godisnje, i kakvih (grad, otvoreno...)?
- Kako se borite s problemom krađe dijelova, koji su u velikim gradovima nazalost vrlo cesti?
- kako ste zadovoljni pouzdanoscu?
- Koliko dugo ste vlasnik svog Runnera?
- Jeli garaziran, a samim time, kako ste zadovolji s prekidacima?
- Koje gume imate na svom Runneru?
- Najcesce koristeni aftermarket dijelovi?

...prvi malo veći djir: 50 km u jednom smjeru, pa tjedan dana iza drugi: 80km u smjeru...i tjedan dana nakon prvi pravi djir 300 km u jednom smjreu....mogu reći samo gušt-gušt-gušt, tjedan nakon što sam se vratio u zg sam morao ponoviti isti djir jer me vuklo strašno  :D :D

Mislim da je otvorena cesta bila negdje oko 3,8 i grad 4,15

O zaštiti sam već pisao i opet ću jer sam ponosan na svoj "safe mode"   :D

...ova slikica ispod...uz malo prepirke sa susjedima to sam si ušarafio ispod prozora (prije pofarbao naravno)  :mrgreen:
f_o9eddm_4fc7735.jpg


...na prozor postavio senzor pokreta i reflektor...mrcina od 150W zasvijetli cijeli kvart  :mrgreen:

...poigrao se malo s kutevima...i samo ukoliko netko zaista blizo pridje mom ljubimcu upalit će se lampa (a još k tome on ne stoji na poziciji gdje se prolazi nego haustor izmedju zgrade i trgovine)

...jedan paralelni spoj...i istovremeno s reflektorom se meni u krevetu pali  biper koji mi javlja da je netko blizu  :mrgreen:

...po želji tu je i disc alarm kojeg nemoram niti staviti... :D
(jednu noć: bip-bip-bip.....................bip, ja brzo na prozor, kad li mačka se mota oko motora  :mrgreen: ,
zato jednu drugu noć: bip-bip-bip.....................bip, ja brzo na prozor, kad li dva lika (poštene mrcine)...brzim hodom se udaljavaju...bacaju iza pogled preko ramena i nestaju u mraku....e sad, jesu li samo htjeli pišatu u naočigled mračnom haustoru ili.. :misli:...

...a garaže se nema, pa tu i tamo pokisne, uglavnom ga pokrijem, ali kiša iznenadi...i lagano prekidač sirene već zeka!!!


Vlasnik sam od prošle zime...ali od milijun "sra**" koja su me pratila sa vozačkim...počeo voziti tek u polovici 7 mj. (nebi niš bilo čudno da nisam položio iz prve, a upisao autoškolu čim je prije bilo moguće  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:)
...i od tad 4100km bez ikakvih problema...promjenio par stvarćica koje sam i planirao, pošto je skut kod mene stigao sa 14500 km (ali nijedan do sad iznenadan kvar)  "kuc...kuc...kuc" u drvo  :mrgreen:

...a gume  :misli: ...neka kišna Sava xxx naprijed...nazad nisam niti mjenjao...ma i da su plastične s dječjih kolica...meni bi služile...još se vozim kao bakica  :mrgreen: :mrgreen:
 
joke said:
1. Praksa od preko 10 godina
...nije da ti ne vjerujem da ti je duga praksa dala uvid u nešto...ali argumenti su mi svejedno malo čudni  :misli:
joke said:
2. Velike pritezne sile u tvorničkoj preporuci koje je teško postiči "kod kuće"
..."bmw m5" kaže da se matica na variomatu-radilici priteže sa 75-80 Nm (nevjerujem da je podatke bubao bezveze) ...a ja osobno sam si izmjerio snagu i imam stisak od 47 kg ili cca 470N ...što ispada da trebam pritegnuti iz sve snage na kraku 17cm (što je jako mali krak, i ispada da s dužim krakom mogu pritegnuti i daleko više od propisanog)
joke said:
3. Preporuka uporabe Loctite učvrčivaća koja se rijetko poštuje "kod kuće"
4. Usljed male pritezne sile vijak se olabavi vremenom, pogotovo uz sportskije korištenje agregata, potom dopušta pokrovu variomata i nazubljenom ulošku pred maticom da "plešu" i pri tom uništavaju svoja užljebljenja i žljebove na radilici.

...i ovo mi baš ne stoji  :misli: , nisu li to samokočni navoji, pa da uz propisano zatezanje stvar funkcionira??
...a i sam sam se uvjerio da nakon dotezanja matice na kvačilu...da sam ju mogao i trzajem ruke odšarafiti...ali nakon par sto km...istu više nisam mogao samo rukom odšarafiti nego sam trzaj morao osigurati čekićem!

...i dalje ne tvrdim da ti nevjerujem, samo mislim da argumenti leže možda negdje drugdje...ja sam npr. mislio da ciljaš na samo opterećenje radilice prilikom odšarafljivanja matice na njoj.....jer kako god se okrene (s čekićem ili bez), ona sila od 470 N s kojom radim moment na kraku 17cm...ta ista sila opterećuje ležajeve na radilici...dok pneumatski pištolj npr. uopće ne opterećuje ležajeve jer direktno daje moment...a nemam pojma kakvi se tamo ležajevi nalaze...malo je čudno da to nebi mogli podnesti ako podnose silu kojom  klipnjača non stop gura  :mrgreen: (iako ta sila i možda nije tako velika, jer snaga se dobiva iz ogromnog broja ciklusa te sile  :misli:)
 
malaguti said:
ovo si super napravio,ajde napravi tako crnog sa kricavo zelenim felgama,zelenim prednjim blatobranom i onom sredisnjom prednjom plastikom gdje je znak od gilere,a plastika na volanu da bude isto crna...

evo ga frend..felge nisu bas kricave nisam mogo jer sam na brzinu radio dok se odmaram od ucenja :D

 
bozoou said:
Evo da i ja malo pridonesem temi sa svojim ljubimcem   :p

...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...kofer za balans!  .....balans boja u photoshopu  :mrgreen:
...prvi malo veći djir: 50 km u jednom smjeru, pa tjedan dana iza drugi: 80km u smjeru...i tjedan dana nakon prvi pravi djir 300 km u jednom smjreu....mogu reći samo gušt-gušt-gušt, tjedan nakon što sam se vratio u zg sam morao ponoviti isti djir jer me vuklo strašno  :D :D

Mislim da je otvorena cesta bila negdje oko 3,8 i grad 4,15

O zaštiti sam već pisao i opet ću jer sam ponosan na svoj "safe mode"   :D

...ova slikica ispod...uz malo prepirke sa susjedima to sam si ušarafio ispod prozora (prije pofarbao naravno)  :mrgreen:

...

...na prozor postavio senzor pokreta i reflektor...mrcina od 150W zasvijetli cijeli kvart  :mrgreen:

...poigrao se malo s kutevima...i samo ukoliko netko zaista blizo pridje mom ljubimcu upalit će se lampa (a još k tome on ne stoji na poziciji gdje se prolazi nego haustor izmedju zgrade i trgovine)

...jedan paralelni spoj...i istovremeno s reflektorom se meni u krevetu pali  biper koji mi javlja da je netko blizu  :mrgreen:

...po želji tu je i disc alarm kojeg nemoram niti staviti... :D
(jednu noć: bip-bip-bip.....................bip, ja brzo na prozor, kad li mačka se mota oko motora  :mrgreen: ,
zato jednu drugu noć: bip-bip-bip.....................bip, ja brzo na prozor, kad li dva lika (poštene mrcine)...brzim hodom se udaljavaju...bacaju iza pogled preko ramena i nestaju u mraku....e sad, jesu li samo htjeli pišatu u naočigled mračnom haustoru ili.. :misli:...

...a garaže se nema, pa tu i tamo pokisne, uglavnom ga pokrijem, ali kiša iznenadi...i lagano prekidač sirene već zeka!!!


Vlasnik sam od prošle zime...ali od milijun "sra**" koja su me pratila sa vozačkim...počeo voziti tek u polovici 7 mj. (nebi niš bilo čudno da nisam položio iz prve, a upisao autoškolu čim je prije bilo moguće  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:)
...i od tad 4100km bez ikakvih problema...promjenio par stvarćica koje sam i planirao, pošto je skut kod mene stigao sa 14500 km (ali nijedan do sad iznenadan kvar)  "kuc...kuc...kuc" u drvo  :mrgreen:

...a gume  :misli: ...neka kišna Sava xxx naprijed...nazad nisam niti mjenjao...ma i da su plastične s dječjih kolica...meni bi služile...još se vozim kao bakica  :mrgreen: :mrgreen:

Hvala sto si podijelio informacije s nama.
Zelim ti cim bržu nabavku garaze ili sl., ali i ovo sada djeluje u najmanju ruku impresivno! (y)

Gume - biraj između SAVA MC 29 SPORTY i BRIDGESTONE BATLLAX, to su dvije odlicne gume, obje dobavljive u dimenzijama za VXR, za oba kotaca.

(y)

Replica 180 said:
moj bivsi sp, trenutno na rabu... ak tko zeli postam jos sljikica (y)

Ako ti se da, stavi jos koju sliku slobodno. (y)

alfist159 said:
Znači pao je alu! SLIKE, SLIKE, SLIKE!!!  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Budem ja okacio jednu, a ostale cemo kad se slikamo negdje u voznji. (y)