Gume sa Grobnika (off sa CBR & VFR generalni topic!!)

Bandit said:
Ma kaj ti znaš? Kaj pričaš? Pa vidiš da ljudi imaju iskustva i računicu.

Počni im i ti prodavat gume i uživaj :mrgreen:

preskup je :wink:
 
Bandit said:
Ma kaj ti znaš? Kaj pričaš? Pa vidiš da ljudi imaju iskustva i računicu.

Počni im i ti prodavat gume i uživaj :mrgreen:
Sam sebi sjebaje biznis, umjesto da suti i dila... :LOL:
 
Sašaaaaaaaaa, rezerviraj mi jedne bolje gume kaj buš skidal sa motora. :mrgreen:
Ak imaš kišne, još bolje :mrgreen:
 
Bandit said:
Ma kaj ti znaš? Kaj pričaš? Pa vidiš da ljudi imaju iskustva i računicu.

Počni im i ti prodavat gume i uživaj :mrgreen:

pa i prodaje već od kad i to na veliko  :jesus:
 
Bandit said:
Sašaaaaaaaaa, rezerviraj mi jedne bolje gume kaj buš skidal sa motora. :mrgreen:
Ak imaš kišne, još bolje :mrgreen:
kišne je rezerviral za vuheca da mu vise nemre kukat kak je brzi od njega zbog kisnih guma  :mrgreen:
 
Pozdrav! Evo da malo oživim temu...
Kako se sezona bliži kraju, tako su i gume koje sam kupio na FZ6-tici koju vozim na izdisaju - prednja još kako tako al zadnjoj su provirili konci. Kad sam ga kupio imao je gore gume sa grobnika - naprijed Pirellicu a otraga Michelinku.
Budući da mi sad baš nema logike stavljat nove gume za ovo vjerojatno kratko vrijeme koje je preostalo (nevjerujem da ću stić napravit preko max 1000 km) mislio sam zamijenit ovu zadnju gumu za polovnu sa grobnika (uglavnom na nagovor par frendova koji piče na njima već duže vrijeme) barem do 3.mjeseca kada svakako planiram nabacit nove...inače nisam u nekoj super brzoj klasi vozača, ne spuštam ga do fuzića itd...jel može neki savjet oko izbora, možda neka marka za preporučit i na što obratit pozornost kod izbora budući da se ipak radi o polovnoj gumi...  :misli:
 
Polovna guma s grobnika za ''uzareni''asfalt u 10mj? Ovog nema nigdje...
 
ima, na balkanu :mrgreen: ak se nećeš ubiti metzeler, čim mekši, čim niži prisak kak bu hladnije i dobro bude, dok je hladno uvijek s dozom opreza (y) nisu to loše gume za cestu..
 
slažem se, veoma perspektivna tema :mrgreen:
uvijek mi je bilo zanimljivo slušati pacijente koji prodaju te gume s grobnika, dok je lick mom frendu uvaljivao kr108 samo kaj mu bomboni nisu letili iz usta kakva je to strašna guma za cestu, ovaj se naravno vozao i sve to, iako imam osjećaja da ju nije isprobao do kraja, i prošli vikend naravno ljosnuo s motorom, dobro pa je šteta zanemariva..
 
Borinjo said:
Pozdrav! Evo da malo oživim temu...
Kako se sezona bliži kraju, tako su i gume koje sam kupio na FZ6-tici koju vozim na izdisaju - prednja još kako tako al zadnjoj su provirili konci. Kad sam ga kupio imao je gore gume sa grobnika - naprijed Pirellicu a otraga Michelinku.
Budući da mi sad baš nema logike stavljat nove gume za ovo vjerojatno kratko vrijeme koje je preostalo (nevjerujem da ću stić napravit preko max 1000 km) mislio sam zamijenit ovu zadnju gumu za polovnu sa grobnika (uglavnom na nagovor par frendova koji piče na njima već duže vrijeme) barem do 3.mjeseca kada svakako planiram nabacit nove...inače nisam u nekoj super brzoj klasi vozača, ne spuštam ga do fuzića itd...jel može neki savjet oko izbora, možda neka marka za preporučit i na što obratit pozornost kod izbora budući da se ipak radi o polovnoj gumi...  :misli:

Polovne gume race kategorije, korištene na Grobniku, za hladniji dio godine, tj. 10-03. mjesec!? :shock:

I još napominjes da nisi brz vozač. :shock: Kako misliš te gume zagrijati na radnu temperaturu? To je klasa guma koja doslovno ne funkcionira ako nisu na radnoj temperaturi.

Takve gume treba jako dobro peglati da postignu radnu temperaturu. Zima, hladni asfalt, gradska voznja - mozes zaboraviti na grip. Govorim iz iskustva, probao sam to. U svojih nešto manje od 100 k km na motorima 600+ ccm, jedino na touring gumama nisam vozio, pa mogu reci da imam ponesto sitno iskustva.

Uz to, potraži ovakve slične rasprave u generalnoj temi o gumama ovdje na forumu. Bilo je novijih rasprava od ove teme.
Također, nedavno sam sličnu stvar objasnjavao ovdje pa si možeš pročitati.

Da, ima ljudi koji voze i cijele godine na tim gumama, i rekao bih čak da su spori vozači, i zadovoljni su, ali ja vjerujem da bi, kada bi kupili dobru sport-touring gumu koja odgovara njihovom stilu voznje, bili jos zadovoljniji.

Prihvačam različitost i tuđe dojmove i iskustva, a ovo su moji, temeljeni na iskustvu u praksi a ne po rekla-kazala pričama. (y)
 
biker4life said:
Polovne gume race kategorije, korištene na Grobniku, za hladniji dio godine, tj. 10-03. mjesec!? :shock:

I još napominjes da nisi brz vozač. :shock: Kako misliš te gume zagrijati na radnu temperaturu? To je klasa guma koja doslovno ne funkcionira ako nisu na radnoj temperaturi.

Takve gume treba jako dobro peglati da postignu radnu temperaturu. Zima, hladni asfalt, gradska voznja - mozes zaboraviti na grip. Govorim iz iskustva, probao sam to. U svojih nešto manje od 100 k km na motorima 600+ ccm, jedino na touring gumama nisam vozio, pa mogu reci da imam ponesto sitno iskustva.

Uz to, potraži ovakve slične rasprave u generalnoj temi o gumama ovdje na forumu. Bilo je novijih rasprava od ove teme.
Također, nedavno sam sličnu stvar objasnjavao ovdje pa si možeš pročitati.

Da, ima ljudi koji voze i cijele godine na tim gumama, i rekao bih čak da su spori vozači, i zadovoljni su, ali ja vjerujem da bi, kada bi kupili dobru sport-touring gumu koja odgovara njihovom stilu voznje, bili jos zadovoljniji.

Prihvačam različitost i tuđe dojmove i iskustva, a ovo su moji, temeljeni na iskustvu u praksi a ne po rekla-kazala pričama. (y)

Gle, da imam iskustva sa grijanjem i kvalitetom takvih guma, ne bi tražio odgovore ovdje, zato hvala na savjetu.
Ono što me sekira je nedavni razgovor sa frendom koji je početkom prošle sezone kupio sport touring gume koje su odvezle lanjsku sezonu, stajale 6 mjeseci na odjavljenom motoru u garaži i za koje on tvrdi da su se do ove godine "plastificirale" od stajanja i uzrokovale mu pad sa motora...(ne znam marku guma niti ja tvrdim da je to bio razlog pada)

E sad nebi baš volio baciti 250 eura za nove sport touring gume, preći 1000 km, spremiti motor na zimovanje i iduće ljeto shvatiti da to više nije to, ako me kužiš. Buduć da ne vjerujem da ću raditi preko 6000-6500 km po sezoni, stavio bi odmah sport touring gume kada bi znao da će mi trajati još barem slijedeću sezonu...koje je tvoje mišljenje o tome?
 
Imat ću ti ja idući vikend Dunlop Roadsmart II rabljene, dot 2012, imaju mesa dovoljno za 2-3000km... Jel ti puno 250kn za njih? Poslikam ti večeras il dođi sutra na ddk pa vidi...  (y)
 
Budi bez brige! Ja radim 3000 km po sezoni i super zadovoljan a stavio nove Dunlopice Qlifaer RR prije 3 sezone! Isto fz6 i također umjeren vozač! Kaj se tiče stajanja preko zime, motor na zadnjem stenderu u negrijanom podrumu, ali dobro nikad nije temp pala ispod 4stupnja

sent from dainese htc dhd using taptalk2