GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

https://mprenkaat-store.com/images/mp-rengastesti-2016-sport-renkaat.jpg

mp-rengastesti-2016-sport-renkaat.jpg
 
MadjaRR said:
M7 rr ako ne onda DB3 lipse se trosi prednja guma a DB2 ni za tvoj motor mislim neces bit zadovoljan ima previse snage gixerr...
Hvala,onda će biti jedna od te dvije  (y)
 
ako dobro kužim tablicu, dunlop i michelin zadnji i to uvjerljivo, mister moto na aparatima :shock:
 
MOONSHIELD said:
ako dobro kužim tablicu, dunlop i michelin zadnji i to uvjerljivo, mister moto na aparatima :shock:

Dobro kužiš tablicu s time da je michelin najbolja po mokrome  :D
 
Kod tih testova treba uzeti u obzir i da su rađeni po drugačijim cestama, granulacijama asfalta i sa drugim tipom vozača nego kod nas (ipak su naši ljudi najpametniji na svijetu). Da ne govorimo da je sve to biznis i da uvijek ima određenih interesa kod takvih testova. Osobno mislim da je M7RR odlična guma, ali ne toliko bolja od PP3.
 
Bok Bimba  :)
Imam par pitanja,
Naime na Z750R imam standardne dimeznije guma 120/70R17 i 180/55R17
Sada bih trebao kupiti prednju gumu ili možda set.. Naime zadnja guma je dot 2015. i to je Dunlop Sportmax D210, prednja je guma još originalna Dunlop dot. 2012. i to je razlog što bi mijenjao prednju jer se prijašnji vlasnik nije puno vozio ( molim Vas da se ne popljuje što je guma iz 2012. jer motor je slabo vožen, 7500km; 2012.godište ).  Pa kako sam ga uzeo htio bih sad to za sezonu pripremiti.
Sad pošto vidim tu po temi ima svakakvih preporuka guma, i vidim da se ti osobno angažiraš oko svakog upita, pa bih te zamolio da li mi možeš dati preporuku za gume. Stil vožnje je ono, u granicama normale, staze 0 bodova, daljina putovanja možda jednom, dva put otići do mora i tome slično.. Inače prije na XT-u sam imao isto Dunlopa Sportsmart 2 i jako sam bio zadovoljan gumama i držala je i sve.. Tako da bih rado nastavio tu "tradiciju" sa Dunlopom..
Sad ne znam koja je tvoja preporuka, i naravno otvoren sam za sve prijedloge.

Hvala  (y)
 
Radimo inventuru danas i sutra, u subotu odgovorim  (y)
 
LemmyZD said:
Imao sam obe i mogu reći da je M7RR za PP3 druga galaksija

Bolja je, ali PP3 nije škovaca... a usporedni testovi guma su relativan pojam. Može biti da ti nije legla, ili prije da PP3 nije guma za to kako se vozite, tj. u rubnom polju (sportska vožnja) je M7RR bolja guma neupitno... ali ovo je još uvijek cestovna klasa i gledaju se i neki drugi elementi. Da se razumijemo, potrošio sam 3 seta M7RR i 2 seta PP3 (uz neke druge sa popisa), pa čisto da ne bude da lupam po tastaturi... i dan danas sam na "sedmici" i ne mislim mjenjati kada je cesta u pitanju...
 
MadjaRR said:
Probaj DR3

Godinama kupujem kod Bimbe BSB prije su bile 180 a od prošle godine 190 i stvarno sam sa tom gumom prezadovoljan u svim segmentima a pogotovo u onom za koji je namjenjena, a to je suha cesta i jaako brza vožnja po zavojima  (y) (y) :D :D
Godine prošle ekipa se promjenila pa tako mislim da bi možda trebao i gume zamjeniti nekim cestovnijim i razmišljam o DR3 pa me zanimaju iskustva , mišljenja i usporedba ako je netko vozio Supercorsu SP ili BSB pa prešao na DR3  :misli: :misli:
 
MadjaRR said:
Probaj DR3
Ima dva razloga zašto neću. Prvi zato što sam jedan od onih koji se drže onoga što im odgovara (M7 mi se pokaza super i držim ga se dok se proizvodi). Tu i tamo mi nešto odvuče pažnju ali do sad sam se uvik vraća M7. Zadnji put mi je DR3 odvuka pažnju al sam uzea M7 samo zato što ne želim bit prvi od prijatelja i poznanika koji će ju testirat. A upravo tu je i drugi razlog zbog kojeg ju neću probat, prvi od ekipe koji je stavia DR3 je otresa kad je na gumi bilo biće 1000-2000 km. Nisam nešto prepraznovjeran, ali meni dosta  :mrgreen:
 
ybr125 said:

po meni jos jedan dokaz da su testovi za curac ....

sve navedene gume se nalaze u samom vrhu po svim karakteristikama.
i tesko da ce bilo tko od nas te iste detaljno primjetiti na cesti.

jedino po cemu je M7RR bolji od ostalih su prijedjeni kilometri.
i slabiji od ostalih je voznost ( brzina prebacivanja sa jedne strane na drugu ) i preciznost u zavoju - tu po meni prednost pred ostale tri gume ima uvjerljivo S21.

Conti SA3 i Metzeler M7RR se vrlo slicno ponasaju.

Na morkome mislim da isto tako nitko od nas nije heroj ulice pa da ce ici provjeravati grip pojedinih guma i trazenje granica.
Prije ce biti da cemo svi mi dobro usporiti kada kisa pocne padati. Kao prvo jer necemo moci vidjeti bas sve, kao drugo jer ce nam se *upak stisnuti.


Dunlop Sportsmart 2 i Michelin PP3 su gume stare vec par godina i nemaju sta traziti sa ostalima.

Biti ce zanimljivo kako ce se Dunlop Sportsmart 3 ponasati. Moram vidjeti kada cemo dobiti gumu od Dunlopa na testiranje.

 
Nisam siguran ako sam dobro preveo  :)
 

Attachments

  • mp-rengastesti-2016-sport-renkaat.jpg
    mp-rengastesti-2016-sport-renkaat.jpg
    140.8 KB · Views: 107
BlindBird said:
Bok Bimba  :)
Imam par pitanja,
Naime na Z750R imam standardne dimeznije guma 120/70R17 i 180/55R17
Sada bih trebao kupiti prednju gumu ili možda set.. Naime zadnja guma je dot 2015. i to je Dunlop Sportmax D210, prednja je guma još originalna Dunlop dot. 2012. i to je razlog što bi mijenjao prednju jer se prijašnji vlasnik nije puno vozio ( molim Vas da se ne popljuje što je guma iz 2012. jer motor je slabo vožen, 7500km; 2012.godište ).  Pa kako sam ga uzeo htio bih sad to za sezonu pripremiti.
Sad pošto vidim tu po temi ima svakakvih preporuka guma, i vidim da se ti osobno angažiraš oko svakog upita, pa bih te zamolio da li mi možeš dati preporuku za gume. Stil vožnje je ono, u granicama normale, staze 0 bodova, daljina putovanja možda jednom, dva put otići do mora i tome slično.. Inače prije na XT-u sam imao isto Dunlopa Sportsmart 2 i jako sam bio zadovoljan gumama i držala je i sve.. Tako da bih rado nastavio tu "tradiciju" sa Dunlopom..
Sad ne znam koja je tvoja preporuka, i naravno otvoren sam za sve prijedloge.

Hvala  (y)

svakako set  :) diablo rosso 3
8)

(a ja na xt-u, imao rosso 2, guma je bila booombica  (y))
 
Bojan said:
Godinama kupujem kod Bimbe BSB prije su bile 180 a od prošle godine 190 i stvarno sam sa tom gumom prezadovoljan u svim segmentima a pogotovo u onom za koji je namjenjena, a to je suha cesta i jaako brza vožnja po zavojima  (y) (y) :D :D
Godine prošle ekipa se promjenila pa tako mislim da bi možda trebao i gume zamjeniti nekim cestovnijim i razmišljam o DR3 pa me zanimaju iskustva , mišljenja i usporedba ako je netko vozio Supercorsu SP ili BSB pa prešao na DR3  :misli: :misli:

Vozio sam BSB, vjerovatno guma koja mi je najviše odgovarala u toplijem dijelu godine. Super pogođena smjesa. Nisam prešao na DR3 nego na M7RR (slično), ali to su dvije različite klase, dva različita svijeta. Sportske gume su u svemu bolje osim u VOŽNJI (ako imamo istu viziju vožnje). Motor je tada bio YZF-R1.

Ako ima i smirenijih etapa, raznih uvijeta u kojima se vozi, onda nešto iz klase "sport", ali te gume nikada neče moći pružiti ono šta pružaju "racing-street" gume kada je brza vožnja po zavojima u pitanju.