GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

mislio sam radi nalijepljenih komada gume da su slike s piste, a onda pročitam dalmacija , zagorje plominka - ja mogu na to samo dati desni žmigavac kad prolazite :mrgreen:
 
mislio sam radi nalijepljenih komada gume da su slike s piste, a onda pročitam dalmacija , zagorje plominka - ja mogu na to samo dati desni žmigavac kad prolazite :mrgreen:

meni su tako i mitulje izgledale na senj starigrad i plominci, a tamo sam jednom u 2 godine i to obično usred sezone po najvećoj gužvi i daleko sam od najbržih, to je jednostavno takva cesta, na kontinentu toga nema, barem ne na mom :mrgreen:
 
i na mom , nemoš to zagrijat na radnu temperaturu ili od prometa ili od hladnoće. Vruće jesu ali ne koliko bi trebale. Morao bi probati spustiti pritisak na spomenute vrijednosti.
 
znači zaključili smo da je Mitas majka, da se Dunlop sporo grije a Bridgestone je "oldie but goldie"?

Mitas nije majka ali za pare koje das dobijes jako dobru gumu. Mada ja touring varijantu Mitasa prezirem, ali evo kazu sport je dobra.
Kome smeta brend koji se proslavio na gumama za civare, onda neki oldie poput bt016 ili slicno :)

P.S. Dunlop je govno :mrgreen:
 
Last edited:
i na mom , nemoš to zagrijat na radnu temperaturu ili od prometa ili od hladnoće. Vruće jesu ali ne koliko bi trebale. Morao bi probati spustiti pritisak na spomenute vrijednosti.

Vozaj se malo po Bosni :)
Ja kada se docepam mora i D8, svaki put u cudu ostanem kako guma fino drzi, smrvi se i ocisti. Lijepa, crna, smrvljena, mirisna :)
Jos ja vozim ST gume. Da stavim kakve sport i ja bi se kur*io sa slikama gumita :) Ovako, kada potrosim prodam do granicnika razguljene, trokutaste gume lokalnim furacima za 50 EUR. Oni sretni jer se mogu vozati “kol’ko ho’s jer ima jos sare” :mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: DADO+ and Feis123
i na mom , nemoš to zagrijat na radnu temperaturu ili od prometa ili od hladnoće. Vruće jesu ali ne koliko bi trebale. Morao bi probati spustiti pritisak na spomenute vrijednosti.
ja ih držim na oko 2.1-2.2 i ništa im ne fali
 
Vozaj se malo po Bosni :)
Ja kada se docepam mora i D8, svaki put u cudu ostanem kako guma fino drzi, smrvi se i ocisti. Lijepa, crna, smrvljena, mirisna :)
Jos ja vozim ST gume. Da stavim kakve sport i ja bi se kur*io sa slikama gumita :) Ovako, kada potrosim prodam do granicnika razguljene, trokutaste gume lokalnim furacima za 50 EUR. Oni sretni jer se mogu vozati “kol’ko ho’s jer ima jos sare” :mrgreen:
St je turing guma koja se puno prije ugrije i ima sasvim drugi presjek od corsa guma koje su zašiljenije. D8 ima dobar asfalt za razliku od ovih cesta po unutrašnjosti koje su rađene s čim im dođe po ruku
 
Vozaj se malo po Bosni :)
Ja kada se docepam mora i D8, svaki put u cudu ostanem kako guma fino drzi, smrvi se i ocisti. Lijepa, crna, smrvljena, mirisna :)
Jos ja vozim ST gume. Da stavim kakve sport i ja bi se kur*io sa slikama gumita :) Ovako, kada potrosim prodam do granicnika razguljene, trokutaste gume lokalnim furacima za 50 EUR. Oni sretni jer se mogu vozati “kol’ko ho’s jer ima jos sare” :mrgreen:
👍ja sam prošli tjedan tamo - D8
više puta dolje/gore, PREDIVNO,
ali vrag je kad se treba vratiti doma, ☹️
ma sve nešto drifta, pa u prazno... 🤔😳😁
 
  • Like
Reactions: neven
St je turing guma koja se puno prije ugrije i ima sasvim drugi presjek od corsa guma koje su zašiljenije. D8 ima dobar asfalt za razliku od ovih cesta po unutrašnjosti koje su rađene s čim im dođe po ruku
👍
upravo to
ne smeta mi ako je loš asfalt, ali kad se stalno mijenja, e onda zna biti veselo 😁
 
cesta uglavnom P2.0 - 2.1 / Z1.8 - 2.0 zavisi o situaciji (na hladno pumpano doma u garaži jer imam kompresor i dobar manometar)
koji manometar imaš? mene jeftini digitalni s ebaya dobro služe nekih 2 godine dok se ne pokvare, ali možda bi pljunuo lovu za neki dobar ako može trajati vječno. samo pretpostavljam da bi i njih trebalo svako nekoliko godina kalibrirati pa onda tražiti kako, gdje itd.? taj dio me najviše odbija.
 
koji manometar imaš? mene jeftini digitalni s ebaya dobro služe nekih 2 godine dok se ne pokvare, ali možda bi pljunuo lovu za neki dobar ako može trajati vječno. samo pretpostavljam da bi i njih trebalo svako nekoliko godina kalibrirati pa onda tražiti kako, gdje itd.? taj dio me najviše odbija.

analogni neki, iskreno ne sjećam se marke, u bauhausu sam ga bio kupio, sjećam se da je bio prilično skuplji od onih nekih "njihovih" što prodaju
 
  • Like
Reactions: t0malito