GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Pozdrav, jedno brzinsko;
Koje gume su trenutni best buy za cestovno/sportsku voznju? 120/180 dimenzije.
Pozdrav, meni su Dunlop Roadsmart 3 SP bestbuy, prošli tjedan namontirao treći set, prvi napravio 18 kkm, drugi 16kkm, sad načimam novi set, dvokomponentne, ono što je meni važno da su odlične na mokrom, upravljivost je odlična SP modeli, oni tupi mi nisu tako upravljivi, vozim svaki dan i po kiši i po svim uvjetima i ove gume su mi bile otkriće kad su izašle, Sad je izašla 4, no nisam htio riskirat jer mi je trojka vrh, meni osobno bolja i od metza i bridgestone bt21. cijena ključ u ruke u V.Gorici Unikomerc 315 €.
Ista stvar je ako radiš 5 kkm po sezoni onda radije čistu sport gumu pa imaš svaku sezonu novi set.
 
Pozdrav, meni su Dunlop Roadsmart 3 SP bestbuy, prošli tjedan namontirao treći set, prvi napravio 18 kkm, drugi 16kkm, sad načimam novi set, dvokomponentne, ono što je meni važno da su odlične na mokrom, upravljivost je odlična SP modeli, oni tupi mi nisu tako upravljivi, vozim svaki dan i po kiši i po svim uvjetima i ove gume su mi bile otkriće kad su izašle, Sad je izašla 4, no nisam htio riskirat jer mi je trojka vrh, meni osobno bolja i od metza i bridgestone bt21. cijena ključ u ruke u V.Gorici Unikomerc 315 €.
Ista stvar je ako radiš 5 kkm po sezoni onda radije čistu sport gumu pa imaš svaku sezonu novi set.
Hvala na prijedlogu.
Radim minimalno km godišnje trenutno, tako da mi trajnost gume nije bitna. Najvaznije mi je da se relativno brzo zagrije i da se ne opterecujem sa gripom previše. Cijena isto nije presudujuci faktor.
Pogledat cu malo detaljnije prijedloge,
Pozdrav
 
Interesantna cijena. Jel netko moze usporedit kilometrazu sa Metzeler M7RR u istim uvjetima voznje? Ako na tih 171 euro za gotovinu uracunamo montazu nekih 15 eura (kad skines kotace i odneses vulkanizeru), dodjemo na 186 eura. M7RR su u tom slucaju 272 eura sto cini razliku od skoro 50%, barem u slucaju trenutne cijene M7RR, jer kad sam ih ja zadnje kupovao, platio sam ih 40 eura manje sto bi tada bila razlika od cca 25%.
Nije tolika razlika u km između SF+ev i m7rr da se može pokriti razlika u cijeni. Mitas je jeftiniji po km
 
Pozdrav, meni su Dunlop Roadsmart 3 SP bestbuy, prošli tjedan namontirao treći set, prvi napravio 18 kkm, drugi 16kkm, sad načimam novi set, dvokomponentne, ono što je meni važno da su odlične na mokrom, upravljivost je odlična SP modeli, oni tupi mi nisu tako upravljivi, vozim svaki dan i po kiši i po svim uvjetima i ove gume su mi bile otkriće kad su izašle, Sad je izašla 4, no nisam htio riskirat jer mi je trojka vrh, meni osobno bolja i od metza i bridgestone bt21. cijena ključ u ruke u V.Gorici Unikomerc 315 €.
Ista stvar je ako radiš 5 kkm po sezoni onda radije čistu sport gumu pa imaš svaku sezonu novi set.

Stvarno ogromna kilometraža 👍...na kojem motoru ? Meni na xjr-u izdrže max 10 tkm, promijenio do sad tri seta, Dunlop roadsmart 1, Michelin pilot road 4 i Bridgestone bt 023. Sljedeće bi montirao ili te road smart 3 ili michelin road 5.
 
Last edited:
Na Traceru 900 Dunlop RS 3 SP trenutno ispod 10 000 i htio me vratiti na tehničkom zbog potrošenosti prednje gume. Navući ću još koju tisuću pa ću onda probati s BT 023 zbog cijene.
 
Ja sam stavio BT 023 na CBF 600 i zasad sam zadovoljan. Prednja je malo glasna, ali se ne kuži baš, a drže super.
 
kupio sam na Tifon-u, ali ima već dosta god.
ovo je vjerojatno novo pakiranje,
kad sam ja uzeo, bile su prozirne bočice, sl. oblika

kupio jednu i oduševio se, pa još par komada,
presipao sam u praznu špricu, (npr. Arf-antistatic)
i 2-3x u sezoni (dovoljno je zaista malo) pošpricam
šajbu i nakon par min. mirkrofibrom uglancam

ako puno koristiš brisače u gradu i brzine su ispod
60 km/h onda ti prije i skine taj mikrofilm, ali opet
traje dosta dugo i definitivno cijeniš kako to djeluje
na većim brzinama (y)

ja i na svom motoru dosta prođem tim, prije sezone, pa
uopće ne perem motor i mušice etc. skinem lagano ženskim
najlonkama i ovim od motul-a

View attachment 763173

...u principu; takav mi je motor da nemam puno ni za čistiti,
(više pokupim opremom)
a ako je cesta čista, ni kiša me previše ne smeta, osim
što je dosadna, sporija i pažljivija vožnja ;)
Od svega toga meni je najdraze kad skinem zenskoj najlonke, a ovo drugo mi nije bitno
 
Stvarno ogromna kilometraža 👍...na kojem motoru ? Meni na xjr-u izdrže max 10 tkm, promijenio do sad tri seta, Dunlop roadsmart 1, Michelin pilot road 4 i Bridgestone bt 023. Sljedeće bi montirao ili te road smart 3 ili michelin road 5.
Pozdrav, CBF 600, nemreš to usporedit sa XJR ni po čemu a pogotovo po gumama. smart dvojka je bila loša guma, i trojku sam uzeo na preporuku i bio je cash back 50€ kao promocija za novi model, eto neki dan kupio treći set smart 3. Meni je bitno da mi izdrže sezonu, mada sam drugi set kupio na jesen preklani, pa ih vozio do neki dan, ovisi koliko se vozim varira to nije svaka godina ista.
 
  • Like
Reactions: BARKLEY
Pomoć s Dunlop Battlax BT016 pro+? Prednja porubljena prije zadnje, jel to jednostvno takav profil gume ili su mi tlakovi krivi? P2.3, Z2.2 ( 230kg motor 80kg vozač )... I kad se ugrije pušta na gasu usred i na izlazu iz zavoja. Ima li spasa ovoj sezoni na bt016 ili skidam i kupujem moderniju gumu?
 
Pomoć s Dunlop Battlax BT016 pro+? Prednja porubljena prije zadnje, jel to jednostvno takav profil gume ili su mi tlakovi krivi? P2.3, Z2.2 ( 230kg motor 80kg vozač )... I kad se ugrije pušta na gasu usred i na izlazu iz zavoja. Ima li spasa ovoj sezoni na bt016 ili skidam i kupujem moderniju gumu?
Ja sam imao bt016 i prednju nisam porubio dok sam zadnju uredno,nikada nije pustala..a zasto veci tlak u prednjoj nego zadnjoj?
 
Ja sam imao bt016 i prednju nisam porubio dok sam zadnju uredno,nikada nije pustala..a zasto veci tlak u prednjoj nego zadnjoj?
Spuštano u nadi da će se bolje grijat i držat. Ako spuštam niže motor mi puno pliva. Ako dižem tlak pretvrde su mi. Do sad vozio na tri seta mitasa na 2.3 2.3 i bilo je idealno, udobno i dobro su držale. Mitas je na koljenu imao 5-10 mm netaknute gume na rubovima obje gume kao rezerve, bt016 naprijed do kraja pobrušena, iza 20mm netaknuta?

Koji motocikli su u pitanju i koje dimenzije?
Suzuki GSX750F 1999. 120/70-17 prednja, 160/60-17 zadnja. Prednja felga 3.5", zadnja 4.5".

Da ovo Kec procita vrtio bi glavom samo 🤣
Jel bi dao i kakav savjet? Brine me to puštanje i što nemam "rezerve" na prednjoj gumi

prednja 2,5
zadnja 2,9
Izbija bubrege :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: Luke
Ne ide straga 150ka?
Jesi ti proštekane vilice kroz mostove, koliko centimetara legne naprijed kad sjedneš, tj legne li straga isto koliko i naprijed kad sjedneš?
 
Ne ide straga 150ka?
Jesi ti proštekane vilice kroz mostove, koliko centimetara legne naprijed kad sjedneš, tj legne li straga isto koliko i naprijed kad sjedneš?
Trebala bi ić, uzeo 160 jer je višlja i šira. Vilice poravnate s trokutima, naprijed 35mm iza 25mm saga.
 
Onda ne znam, hoće, ne mora, koristit više prednje ako se smanji predvoz, trail.
Stavi kabelbinder oko jednog štapa, pa vidi koliko stvarno trošiš hoda vilice u vožnji.
Na 4,5 zadnjoj felgi, ne bi trebala 160ka bit skupljena toliko da joj se poremeti radijus, ka npr 190 na 5,5 cola, pa je ne možeš porubit prije prednje.
 
  • Like
Reactions: Zlari