Gume za skutere malih kotaca (obavezno procitati prvi post u temi)

E ovo sa mjehurima na Sava gumama...prije par godina sam na staroj et2 Vespi kupija prednju gumu (100 kn :mrgreen:) sa nekom kao race šarom i nakon 30-ak dana mi je izletija mjehur na njoj...znači ipak je Sava lutrija. Mada ,moram ponovit sa ovima Mosun (kao na slici sa mjehurom)sam zasad strašno zadovoljan. U svakom slučaju nakon mog iskustva i nakon sada pročitanih tuđih iskustava sa tim bubrenjem njihovih guma, neču više nikad uzet Savu.
 
Lurker said:
To kad s asfalta kreneš na makadam.  :mrgreen: Vjeruj mi poznato mi je. Išao ja prodavat skut, a ono pol kamena viri iz gume.  8)

nije to bas cool kad skuzis da ti je guma prazna, pogotovo ako tribas iz zg-a doci u ri... sto se desilo frendu lemmyZD-u. sva srica sredili smo to nekako kod vulkanizera EDI-ja na lučkom btw stari je legenda.... moje preporuke..
 
Biker686 said:
mc 22 mrak guma.. mekana, zgrije se brzo a drzi hebeno.. jos ni jednom ni prednji ni zadnji nije pobjego..   (y)
nisi se dovoljno potrudio  (y)
nema te gume koja moze izdrzat pravi masakr..nema
 
CeLeRitAs said:
nisi se dovoljno potrudio  (y)
nema te gume koja moze izdrzat pravi masakr..nema

eh sad..  nebumo u krajnost isli..  :mrgreen:  opcenito nekak nemam previse povjerenja u 10' kotace stoga ne tjeram gume do samog ruba izdrzljivosti..  (y)
 
ja na svom imam zadnju savu mc 22 i guma je katastrofa nikak ne drzi jedino je dobro kad odem na igraliste pa mogu kontrolirano slajdat inace klizi stalno u zavoju, a serijsku što sam imao je bila odlična i spuer je držala prednja je još uvijek serijala i odlična je a 7000 ima
 
juric_16 said:
ja na svom imam zadnju savu mc 22 i guma je katastrofa nikak ne drzi jedino je dobro kad odem na igraliste pa mogu kontrolirano slajdat inace klizi stalno u zavoju, a serijsku što sam imao je bila odlična i spuer je držala prednja je još uvijek serijala i odlična je a 7000 ima

ne znam kak ti serijska moze bit dobra jer moja ko da je noge imala..  :mrgreen:  ja desno ona bjezi lijevo!  :misli:  sava do sad nikad nis.. jedino mi jednom na mokrom i to pri kocenju prednja malo zbrisala..  a dok se zgrije grize brutalno! 

p.s. dok slozis malo zipaca dodjem do bjelovara pa da malo vidim kaj je to!  :wink:
 
ja na SPju imam napred pirelli a iza MC16....oba dve su dosta stare tako da skuter fino drifta....znači MC29 mogu uzet u obzir kod kupnje novih?
 
runner180 said:
ja na SPju imam napred pirelli a iza MC16....oba dve su dosta stare tako da skuter fino drifta....znači MC29 mogu uzet u obzir kod kupnje novih?

po meni su to jebene gume.. samo ak uzimas racing soft uzmi u obzir da budu jednu sezonu drzale.. al zato GRIZU!  (y)  :)
 
mc 16 racing soft



to je old school... kod stuntanja prednja drzi oko 300 km... onda vec nema ripne =)


e to je mekana guma ;)
 
runner180 said:
ja na SPju imam napred pirelli a iza MC16....oba dve su dosta stare tako da skuter fino drifta....znači MC29 mogu uzet u obzir kod kupnje novih?

Bridsteno Battlax, guma koju cesto hvale, ti ne igra - jer se onda radi samo u 12'' (a tebi je zadnje kolo 13'').
Moja preporuka je Sava Sporty MC29 - imam ju i znam da s njom neces fulati.
Vidim da se cesto hvali i MC16. Nju nazalost nisam probao ( :palacdolje: :skriven: ), pa pretpostavljam da ni s njom nebis pogrijesio, pogotovo onom verzijom "SOFT".
Također - savjetujem da ne mijesas gume - uzmi dvije iste (prednju i zadnju).

(y)
 
evo ovako kad zalegnem malo jače u zavoj volan mi počne plesati da li to moguče da je do loših guma(na runneru sava mc 28 prednja i zadnja)?

ali ako budem kupovao nove gume najvjerovatnije bridgestone(najskuplje mislim i najbolje) možda michelin ili dunlop
 
banley said:
evo ovako kad zalegnem malo jače u zavoj volan mi počne plesati da li to moguče da je do loših guma(na runneru sava mc 28 prednja i zadnja)?

ali ako budem kupovao nove gume najvjerovatnije bridgestone(najskuplje mislim i najbolje) možda michelin ili dunlop
Pogledaj prednju gumu, meni se to događa zato što mi se prednja guma nepravilno troši (na skaline)
 
evo ja sam isto za savu mc29 , sad vozim mc28 jer se ne radi mc29 u mojoj dimenziji i nisam zadovaoljan, jbg.

Uglavnom u max scooter svijetu dimenzije su u banani što se tiče top modela guma. :palacdolje:
 
evo recite mi otprilike koliko ove gume mogu još km izdržati otprilke sad imaju 8000 km?
guma je sava mc 28 diamonds
 
banley said:
evo recite mi otprilike koliko ove gume mogu još km izdržati otprilke sad imaju 8000 km?
guma je sava mc 28 diamonds

Sta ja znam. Sa strane imaju jos mesa. Po sredini nesto manje, ali imaju.
Neznam, mozda jos 2-4 t km, malo laganije voznje. :misli:
Kazem, neznam, posto nisam nikada vozio na njima a i ovisi dosta od vozaca do vozaca.
Kada osjetis da to vise nije to, mijenjaj.
Također, Savi je cca. 2 godine plafon na vecini modela, vozio ili ne vozio, tako da gledaj i po starosti i po km (ali opet - kojoj moto gumi nije dvije god maximum, bar za ono za sto ih ja koristim).
 
da li može biti do  da mi volan pleše ljevo desno zbog ovakvih guma?
da li se na oko može vidit da li je guma ispravno balansirana?

Unaprijed hvala