Kupnja skutera od 50ccm - savjeti i iskustva (Generalna tema)

pak

New member
Oct 29, 2004
995
0
0
moj frend želi kupiti skuter,ajde pomagajte

hoće novog,50ccm dvotaktni da je marka i da nije skup (iako je to relativno) i da je dobar

nekako bi derbi gp1 bio njegovo odabir,ima ko šta za reć,dodat?

kao je to sve piagio,znači i u nrg i apriliu i gileru kao i derbi se ugrađuje ista mašina ,jel tak?..i koliko ona ima konja otvorena....2t,vodeno hlađenje...  7,5ks?

popuni profil što se tiće lokacije :wink:

EDIT: Dopunjen naslov. (y)

Bokygs

Member
Mar 27, 2009
550
5
18
Zagreb / Gospić
Derbi ti ima istu piaggio mašinu kao i gilera runner,aprilia sr i piaggio nrg (y)

Sve su to slicni skuteri sto se tice voznih osobina,performansi i sl. Nek uzme onog koji mu se najviše sviđa i nek pazi na dostupnost kvalitetnog servisa  (y)

pak

New member
Oct 29, 2004
995
0
0
Bokygs said:
Derbi ti ima istu piaggio mašinu kao i gilera runner,aprilia sr i piaggio nrg (y)

Sve su to slicni skuteri sto se tice voznih osobina,performansi i sl. Nek uzme onog koji mu se najviše sviđa i nek pazi na dostupnost kvalitetnog servisa  (y)
da tako nekako i on razmišlja.....

iako je uletio i neki peugeot jet force u tu kombinaciju jer je cijenovno jako povoljan nekih 14 400kn....mada ako se ne varam čuo sam dosta lošeg o njemu.......što vi mislite?

tkubasa

New member
Dec 2, 2008
2,251
0
0
32
od benzinske do benzinske
pak said:
da tako nekako i on razmišlja.....

iako je uletio i neki peugeot jet force u tu kombinaciju jer je cijenovno jako povoljan nekih 14 400kn....mada ako se ne varam čuo sam dosta lošeg o njemu.......što vi mislite?
francuzi ni auto neznaju napravit a kamoli motor....

cemu riskiranja sa tim buckurisom? uzmes fino posten motoric i amen.... ako je vec zabrijao na te piaggio tostere nek uzme koj mu se ljepse vozi i to je to....

BTW. 15t kuna za peugeot ja nebi dao ni sa tudjim parama, ima boljih izbora  :wink:

malaguti

Guest
ja da sad kupujem skuter 50ccm onda bi to bio novi zip 50 2t,odlican mali skuter sa odlicnom cijenom od samo 8-9000kn,i super za tuning bez obzira sta je zracno hladenje,ali vidio sam da ti frend zeli vodeno hladenje a zip je zracno...
drugi izbor bi bio malaguti phantom,malo su dotjerali taj skuter nakon puno godina,sad ima modernije farove,stop i druge sitnice,odlican mali sportski skuter sa odlicnom minarelli masinom...

lucky007

New member
May 26, 2010
36
0
0
44
Slavonski Brod
I ja tražim nešto za sebe.
Opcije:

Adly Noble -novi 2 god garancije
Piaggio NRG MC3-2002 god
Aprilia sr50-2003 god,13000km
TGB R50X Jet Fighter-2007 godište,5900km

Ne znam šta da radim,adly je nov,nrg dobra cijena(i motor),aprilia mi se najviše sviđa,TGB(ne znam kakav je),...
Šta mi preporučujete??? :misli:

HVALA!!!

malaguti

Guest
odlican skuter,dobra minarelli masina,lijepo se vozi,neznam koliko si visok,malo je problem za koljena kod visis vozaca i nedostatak je sic suvozaca koji je jako neudoban ali zato dobro izgleda...

biker4life

Motorator
Jun 14, 2008
18,081
53
48
31
Road of Plominka Tourist Trophy :)
Aerox

+ minarelli agregat
+ ciklistika
+ kvaliteta skutera
+ dizajn skutera i felgi
+ dosta veliki prostor pod sjedalom u okvirima klase
+ dobavljivi i jeftini dijelovi
+ solidne performanse u okvirima klase

- visim/velikim ljudima premali
- suvozacev sic je neudoban i smijesne velicine
- kocnice pod opterecenjem i nisu nesto (voznja u dvoje)
- mozda pretvrdi prekidaci (na dodir)

Kod Aeroxa je dobro traziti modele "Aerox Replica" jer u pravilu (ovisno i o godistu) imaju nesto vise opreme od "obicnog" Aeroxa, mada je to vise sminkerske naravi (carbon look satovi, obrtomjer i sl.).

biker4life

Motorator
Jun 14, 2008
18,081
53
48
31
Road of Plominka Tourist Trophy :)
Stalker

+ jednostavna zrakom hlađena masina
+ mala tezina = solidne performanse unatoc nedostatku vodenog hlađenja
+ ravna podnica
+ izdrzljivost i jednostavnost izvedbe cijelog skutera
+ ajmo reci prostran sic
+ jeftini i dobavljivi dijelovi
+ cijena

- prostor pod sjedalom bi mogao biti veci
- kotaci su mozda ipak malo premali
- suzdrzan dizajn

malaguti

Guest
ma imaju razne replice tj boje,kakve je boje taj aerox,imas sliku?