lakat zavoj!

grafit said:
prošao danas tamo,opet ulje i pijesak .Netko je ponovo mjerio zavoj!
Preko 10 dana to tamo stoji.
Neki mulac iz Austrije. Nije mu bilo ništa.
 
Ca se tice tog famoznog "lakta" na magistrali  :mrgreen: ,to je jedini takav na potezu Senj-Karlobag,ili ima jos koji?  I kako ga,jel,najbolje prepoznati izdaleka?  :mrgreen:
 
elektricar86 said:
Ca se tice tog famoznog "lakta" na magistrali  :mrgreen: ,to je jedini takav na potezu Senj-Karlobag,ili ima jos koji?  I kako ga,jel,najbolje prepoznati izdaleka?  :mrgreen:
google maps-om :mrgreen:
 
elektricar86 said:
Ca se tice tog famoznog "lakta" na magistrali  :mrgreen: ,to je jedini takav na potezu Senj-Karlobag,ili ima jos koji?  I kako ga,jel,najbolje prepoznati izdaleka?  :mrgreen:
Ima još poneki, ali niti jedan nije niti blizu ovome. :brush:
Od Senja prema Karlobagu (valjda?)... kada u moru neku milju ispred i ispod tebe ugledaš neke kavicale od uzgajališta nečega i kad kreneš razmišljati jesu li u pitanju dagnje, kamenice, podlanice ili tune dođeš do jednog lijevog laktaša...  :mrgreen:
Još jedan mi pada napamet kod T. Šibuljine, malo ispod, ali nisam siguran je li baš u Šibuljina ili Lisarica. :misli:
:mornar:
 
nego, kad smo kod laktova,

trebam slajdere za koljena, za motor Honda CBR 600rr


di da to kupim ako ulazim samo u lijevi lakat zavoj?


hvala!



Srki
 
U BIH se ne kaze lakat nego sudzuka zavoj..mota mota pa odjednom smota nema kraja..ko to voli evo ovde imas lakata jedan za drugim :mrgreen:

https://maps.google.com/maps?q=44.160226,18.924766&ll=44.158009,18.936138&spn=0.009806,0.01929&num=1&t=h&z=16
 
Srki said:
nego, kad smo kod laktova,

trebam slajdere za koljena, za motor Honda CBR 600rr


di da to kupim ako ulazim samo u lijevi lakat zavoj?


hvala!



Srki
U joke!  :D
 
elektricar86 said:
Ca se tice tog famoznog "lakta" na magistrali  :mrgreen: ,to je jedini takav na potezu Senj-Karlobag,ili ima jos koji?  I kako ga,jel,najbolje prepoznati izdaleka?  :mrgreen:

Prepoznati češ ga, iz smjera Senja, po RRavnici pRRije njega, po tome što kada uđeš u zavoj biti će ti žao da si onako razvlačio po ravnici pRRije i ne kočio kako treba. :mrgreen:
 
Zapru said:
google maps-om :mrgreen:

Zidic sam vec zapamtio,za nedajboze.  :mrgreen:


Hrvoje said:
Ima još poneki, ali niti jedan nije niti blizu ovome. :brush:
Od Senja prema Karlobagu (valjda?)... kada u moru neku milju ispred i ispod tebe ugledaš neke kavicale od uzgajališta nečega i kad kreneš razmišljati jesu li u pitanju dagnje, kamenice, podlanice ili tune dođeš do jednog lijevog laktaša...  :mrgreen:
Još jedan mi pada napamet kod T. Šibuljine, malo ispod, ali nisam siguran je li baš u Šibuljina ili Lisarica. :misli:
:mornar:

Ok,zahvaljujem.  (y)    :)

biker4life said:
Prepoznati češ ga, iz smjera Senja, po RRavnici pRRije njega, po tome što kada uđeš u zavoj biti će ti žao da si onako razvlačio po ravnici pRRije i ne kočio kako treba. :mrgreen:

Jebeno dobar info.  (y)    :LOL:
 
biker4life said:
Prepoznati češ ga, iz smjera Senja, po RRavnici pRRije njega, po tome što kada uđeš u zavoj biti će ti žao da si onako razvlačio po ravnici pRRije i ne kočio kako treba. :mrgreen:

Nažalost, još uvijek ima naivaca koji na toj dionici isprobavaju svoje max mogućnosti.
 
šta se sasuo netko danas  :misli:
 
evo da pitam vas malo iskusnije s kojom brzinom otprilike ulazite u taj zavoj poslje karlobaga (sa zidićem jel)  :misli:

ne smatram se rejserom niti divljam po cesti,nikom se ne dokazujem i takve stvari, imam cca 20k km odvoženih na motoru, i ovo ljeto sam baš tom dionicom išao na more i nazad.

Stvarno me zavoj iznenadio, u smjeru starigrada razvuko sam motor po ravnom ali iz nekog razloga bolje mi leže lijevi zavoji, pa sam malo prikočio prije i prošao ga, jes da me približilo zidu ali nisam se uspaničio, nego nagnuo motor i izvukao se.
Problem je nastao u kontra smjeru, kad sam potpuno zaboravio na to čudo, i ušao sa cca 90 na sat, a kako mi motor "teško pada" u desnu stranu (neznam zašto) počeo sam paničarit i naravno, ispravio ga i po prednjoj- uspio sam skrenut taman toliko da sam retrovizorom i koljenom ostrugao zid (u kontra smjeru) i još 10-15 m lelujo u kontra traci dok nisam ustabilio motor da ne padnem. Sva sreća od prometa nikog, inače bi skupljo te školjke s kontra strane zida.
Nakon toga je bila jedna duuga piš pauza i "razmišljanje o prolaznosti života"  :mrgreen:

Taj zavoj ima još jedan kontra odmah po izlasku iz njega (prema starigradu), isto je dosta oštar pa jel imate kakav savjet za popravit vještinu padanja u desni zavoj- tamo me isto izbacilo malo preko crte ali ne tako kritično zbog sporije brzine.
 
Prvo nevezano za taj konkretni zavoj, očito je da ulaziš s premalo rezerve u desne zavoje :neznam:
Možda previše sjediš na lijevoj strani - pomakni dupe na onu stranu u koju ide zavoj i/ili probaj "poljubiti" unutarnji retrovizor  (y)

E sad, zavoj... gadno si prošel  :palacdolje:
Meni kad me prvi put iznenadil u smjeru sjevera, sam prošel kojih 30cm na lijevu stranu, sljedeći put sam se približil crti. Sad prije cca 2 tjedna, kod zadnjeg prolaska sam bil pripremljen, malo još dole i gas. Kolega iza je pogledal brzinu, jer je njemu bilo prvi put, bilo je oko stotke :neznam:
 
Meni je taj zavoj isto gadniji kad idem prema sjeveru. Valjda zato jer je manja preglednost zbog manjeg radijusa zavoja.

Iznenadio me nije nikad u smjeru juga, iako, nije ugodan. U smjeru sjevera sam jednom izasao iz svoje trake oko 1 metar i imao srecu da niko nije naisao iz kontra smjera. Od tada, u smjeru sjevera ga prolazim resicarskom brzinom - sigurno je sigurno  :LOL:
 
evo nekoga ko me razumije  :LOL:

u smjeru juga nije problem ali se na njega nastalja opet onaj koji je desni pa si već predviđam branje trave u onom kršu  :mrgreen:

a smjer sjever ću idući put proć uspravno  :D
označio sam si na gpsu tu beštiju pa kad krene cvilit da znam da nailazim  (y)