Maglenke - upis u knjizicu / atest

toecutter

Well-known member
Dali je netko upisivao maglenke u knjizicu, odnosno radio atest?
Ako da , sta pitaju na tehnickom?
(y)
 
toecutter said:
Dali je netko upisivao maglenke u knjizicu, odnosno radio atest?
Ako da , sta pitaju na tehnickom?
(y)
Ja sam išao s motorom pitati za atest auspuha i tip vidi maglenke, veli ako nemaju E oznaku moraš ih skinuti inače bi prošlo skupa sa atestom auspuha...naravno moje su sa AliExpressa i sad moram složiti neki konektor da ih lako skidam na tehničkom [emoji19]
 
Jesi se probo konektirat sa 100 kuna?kod nas je jos uvijek to najbolja konekcija :mrgreen:
 
Ta vrsta konekcije je skoro ili uopće više nemoguća...ne želi nitko više riskirati posao radi gluposti...ovaj gore navedeni momak mi je skoro prijatelj (surađujemo poslovno) i veli 0 bodova, skidaj...
 
maredo said:
Ta vrsta konekcije je skoro ili uopće više nemoguća...ne želi nitko više riskirati posao radi gluposti...ovaj gore navedeni momak mi je skoro prijatelj (surađujemo poslovno) i veli 0 bodova, skidaj...
onda dobro,ja imam drugacija iskustva :mrgreen:
 
Ovo su Givi maglenke imaju CE oznaku.
No, oni imaju nekakav pravilnik na tehničkom gdje su navedeni parametri položaja (npr. udaljenost jedna od druge, udaljenost od tla, smjer snopa itd..).
Pa me baš zanima iskustvo nekoga tko je to atestirao i upisao.
 
Imate srece sto 3alfa3 ne vozi nekog touringa, inace bi morali svasta atestirati, a ne jos i maglenke [emoji23][emoji23][emoji23]
 
Pa koji kurac ces atestirat,ljudi na tehnicki kad idu pol motora vracaju gore,a maglenke stoje na dva sarafa svezajedno
 
črnomerec said:
Pa koji kurac ces atestirat,ljudi na tehnicki kad idu pol motora vracaju gore,a maglenke stoje na dva sarafa svezajedno

Jer sam pošten dečko i želim biti sukladan važećim propisima i zakonima..
A i želim pomoći boljitku naše voljene države plaćajući razne ateste..homologacije...zahtjeve...preglede i slično
  :mrgreen:
 
nemojte ,,alfu,, zajebavat,jer ak se naljuti :shock:
 
Ma ja sam isto za to da se preinake atestiraju, odnosno da se dijelovi koji već imaju homologaciju bez problema mogu ugradit i da to nekakav djelatnik tehničkog "blagoslovi" jednostavnim pregledom a ne da se za to izmišlja topla voda.

Konkretan primjer, meni originalni retrovizori služe ničemu ... odnosno služe za gledat moja ramena.  Savim "bar end" retrovizore i sruši me na tehničkom. 
Badave ja njemu objašnjavam kako u ovim drugima doista i vidim cestu iza sebe što i je smisao zar ne, da sam u konačnici zbog toga sigurniji sudionik u prometu.. mhmmm kako da ne.
"Nisu original - ne može" i jbg, stavim original i onda samo po gasu sa me slučajno netko ne bi krenuo preticat  :LOL:
 
Moj motor je tvornički došao sa maglenkama, ove godine ima 2 godine znači prvi put idem na tehnički, pa očekujem naravno probleme. (y)

Javim. :mrgreen:

Naravno predvidio sam ovo pa kad sam po prvi put regao nov motocikl (već tada se išlo samo sa papirima na tehnički), svi su odmahivali rukom u kontekstu - ako su tvorničke ništa ne treba upisivati - a već znam da vjerovatno neče biti tako jednostavno. :LOL:
 

Attachments

  • 2019-Yamaha-XTZ1200ZESV-EU-Ice_Fluo-Studio-001-03_Mobile.jpg
    2019-Yamaha-XTZ1200ZESV-EU-Ice_Fluo-Studio-001-03_Mobile.jpg
    42.7 KB · Views: 152
Ajde baš me zanima tvoja povratna informacija.
Npr. za halogene GIVI ne postoji certifikat već samo se u uputstvima navodi da se koriste homologirane žarulje i stoje uputstva za montažu. Dok za LED Givi postoji baš certifikat.

https://media.givi.it/XN-Prodotti/istruzioni/S310bn.pdf


Za crash bar neću ni pitati  :misli:
 
..imaš pravo....već kad zajebavaju ajmo i mi njih. :LOL:
 
Jučer bija na tehničkom,doša i kolega sa GS-om a na njemu Akrap bez atesta koji je sakrija sa bočnim koferima [emoji38]
Auspuh se praktički ne vidi od kofera pa ga nitko nije ništa ni pita :)
Ja osobno kofer skinem kad iden na tehnički jer ne želin ulazit u nikakve rasprave s njima....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
toecutter said:
Ajde baš me zanima tvoja povratna informacija.
Npr. za halogene GIVI ne postoji certifikat već samo se u uputstvima navodi da se koriste homologirane žarulje i stoje uputstva za montažu. Dok za LED Givi postoji baš certifikat.

https://media.givi.it/XN-Prodotti/istruzioni/S310bn.pdf


Za crash bar neću ni pitati  :misli:

Ovo na linku nisu maglenke - FOGLIGHTS nego reflektorska svjetla - FLOODLIGHTS.  Reflektori se ni pod kojim uvjetima ne smiju koristiti na cestama i ne postoji homologacija za njih.  Oni su gotovo svima nepotrebni i mogu služiti npr.  za traženje igle u plastu sijena ali samo u svojem dvorištu 😎.  Prednja svjetla za maglu  moraju biti homologirana (oko oznake malog ili velikog slova "e"  treba biti znak "B" ili "F3" i se smiju samo ograničeno koristiti za vrijeme magle,  padanja snijega,  olujnih kiša ili velike prašine.  U normalnim uvjetima vidljivosti korištenje maglenki smeta ostalima i kažnjivo je.  Koliko motora se vozi u takvim uvjetima?  😙.  Bilo kakva svjetla pa tako i maglenke i reflektori ne smiju imati oštre rubove koji bi pri udaru razrezali pješaka.
 
Sve 5 ali kreteni na autima a neki i motorima koriste maglenke konstantno jer to izgleda nije više kažnjivo;ima netko zakon da pogleda..