Maglenke - upis u knjizicu / atest

toecutter said:
Update za one koji žele znati  :mrgreen:

Bio sam naručen za danas u Puli (Briuni pored Yamahe) za atest za auspuhi i maglenke i odradio proces.

Zaključak je donesen da se ne može u jednom atestu napravit sve već se moraju otvoriti i platiti dva atesta (prvi za auspuh plaćam 260,00 HRK , a drugi za maglenke plaćam 250,00 HRK).

Odrađena procedura slikanja, mjerenja buke, zapisivanja podataka, skeniranje dokumentacije maglenki i auspuha itd. i sada čekam što će obzdaniti CVH za dan/dva, pa da mogu na tehnički.

:021:

Dali su maglenke originalne ili aftermarket?

Mislim da sam te vidio, bijeli Triumph?
 
biker4life said:
Dali su maglenke originalne ili aftermarket?

Mislim da sam te vidio, bijeli Triumph?


Da bijeli Tiger.
Maglenke su Givi.
Mislio sam te proći pozdravit ali se odužilo sve, pa mi je došao frend iz Pule i išli smo tražit koper za barku pa na cugu u Delfin..uglavnom u 19h sam došao doma :)
 
Stigla jučer na email obavijest od CVHa da su predmeti spremni za izdavanje na tehničkom pregledu.
Ako ništa drugo onda moram priznati da su brzi.
E sad, neznaš da li je prihvaćeno ili nije pa sam zvao tehnički i kažu da je u redu.
Danas ujutro bio na tehničkom i upisao maglenke i auspuh u knjižicu.
(y)
 
toecutter said:
Stigla jučer na email obavijest od CVHa da su predmeti spremni za izdavanje na tehničkom pregledu.
Ako ništa drugo onda moram priznati da su brzi.
E sad, neznaš da li je prihvaćeno ili nije pa sam zvao tehnički i kažu da je u redu.
Danas ujutro bio na tehničkom i upisao maglenke i auspuh u knjižicu.
(y)
Ca tij potrebno rec da si gori od Alfe  :mrgreen:  dobro je neko ovdje rekao
da cemo morati i kofere upisati, mozda i kad smo natocili benzina i koliko
dolazi vrijeme kad cemo morati opet u boj...
 
Dobro da nisu pitali za crash bar.
Ja iman od Heel firme (iz Poljske), rade više te dodatne opreme za enduraše i tražio sam ih certifikat za crash bar.
Dobio sam odgovor da EU zakon ne propisuje pravila vezane uz crash barove i da za njih ne treba i ne postoji ceritfikat nigdje u EU.

Mislim se ja nigdje ali u HR će tražit barem projekt, kemijsku analizu, ispitivanje na ponašanje u svemiru, čvrstoću na smrzavanje preko -50 stupnjeva itd.....no na sreću nitko niš nije pitao za njih :afro:

Jedino biker4life me šije..on ima i kufere i djevojku upisane  :mrgreen:
 
toecutter said:
Dobro da nisu pitali za crash bar.
Ja iman od Heel firme (iz Poljske), rade više te dodatne opreme za enduraše i tražio sam ih certifikat za crash bar.
Dobio sam odgovor da EU zakon ne propisuje pravila vezane uz crash barove i da za njih ne treba i ne postoji ceritfikat nigdje u EU.

Mislim se ja nigdje ali u HR će tražit barem projekt, kemijsku analizu, ispitivanje na ponašanje u svemiru, čvrstoću na smrzavanje preko -50 stupnjeva itd.....no na sreću nitko niš nije pitao za njih :afro:

Jedino biker4life me šije..on ima i kufere i djevojku upisane  :mrgreen:
Sta ne traze certifikate za sva ona njasra od konkurence sta ih ljudi ugrađuju
u aute, a vrlo su upitne kvalitete, a nas tu jebu za gluposti koje su najcesce
i skupe i kvalitetne, kazem ja u bojjjjjj
 
toecutter said:
Stigla jučer na email obavijest od CVHa da su predmeti spremni za izdavanje na tehničkom pregledu.
Ako ništa drugo onda moram priznati da su brzi.
E sad, neznaš da li je prihvaćeno ili nije pa sam zvao tehnički i kažu da je u redu.
Danas ujutro bio na tehničkom i upisao maglenke i auspuh u knjižicu.
(y)

Dali si imao kakvu papirologiju od GIVI maglenki, ili su oznake na njima bile dovoljne?


toecutter said:
Dobro da nisu pitali za crash bar.
Ja iman od Heel firme (iz Poljske), rade više te dodatne opreme za enduraše i tražio sam ih certifikat za crash bar.
Dobio sam odgovor da EU zakon ne propisuje pravila vezane uz crash barove i da za njih ne treba i ne postoji ceritfikat nigdje u EU.

Mislim se ja nigdje ali u HR će tražit barem projekt, kemijsku analizu, ispitivanje na ponašanje u svemiru, čvrstoću na smrzavanje preko -50 stupnjeva itd.....no na sreću nitko niš nije pitao za njih :afro:

Jedino biker4life me šije..on ima i kufere i djevojku upisane  :mrgreen:

Ako kufere nisi upisao u napomenu, đabe ti atest za ovo ostalo... :jesus: :LOL:
 
:mrgreen:
Za maglenke su tražili i dokumentaciju. Na stranicama od GIVIa ima ono uputstvo za montažu i specifikacija gdje piše da se koristi homologirana žarulja. Radi se o 5 kom. A4 papira koje sam isprintao i predao. Osim toga slikali su i oznake na svjetlima.
Za LED Givi postoji baš i certifikat (za ove halogene ne postoji).
Izgleda da im je ta dokumentacija i slike oznaka bilo dovoljno  :afro:

Pijaču čemo nadoknaditi na Vidikovcu (y)
 
Fakat ne kužim ta upisivanja u knjižicu, a pogotovo maglenke. Što je onda sa autima, kamionima......oni imaju umjesto knjižice registrator za upisivanje? Što ako namotoru promjeniš vizir, maglenke, spuh, koferi, žmigavci, vizir, blatobran, ručka brenze i kupluga......gdje bi to onda sve upisali, u knjižicu?
 
Danijel 23 said:
Fakat ne kužim ta upisivanja u knjižicu, a pogotovo maglenke. Što je onda sa autima, kamionima......oni imaju umjesto knjižice registrator za upisivanje? Što ako namotoru promjeniš vizir, maglenke, spuh, koferi, žmigavci, vizir, blatobran, ručka brenze i kupluga......gdje bi to onda sve upisali, u knjižicu?

Kod nas na tehničkom u Labinu striktno gledaju auspuhe i maglenke i ako nemaš atest za to (odnosno upisano u knjižicu) ne prolaziš.
Od ove godine su počeli svih gnjaviti i s nosačima tablica...zezaju i vraćaju većinu koji imaju namontirane aftermarket nosače tablica...traže da se montira original plastični..
Lani recimo to nisu gledali i na žmigavcima im je bilo bitno da imaš oznaku E11/E10.
Uglavnom svake godine je gore i gore...
A koliko čujem manje više je situacija slična svugdje u Istri.
Ja više ne montiram ništa na motoru jer ih je pun k...c !
 
toecutter said:
:mrgreen:
Za maglenke su tražili i dokumentaciju. Na stranicama od GIVIa ima ono uputstvo za montažu i specifikacija gdje piše da se koristi homologirana žarulja. Radi se o 5 kom. A4 papira koje sam isprintao i predao. Osim toga slikali su i oznake na svjetlima.
Za LED Givi postoji baš i certifikat (za ove halogene ne postoji).
Izgleda da im je ta dokumentacija i slike oznaka bilo dovoljno  :afro:

Pijaču čemo nadoknaditi na Vidikovcu
(y)

Čini mi se da ćeš morat zakupit cijelu oštariju na vidikovcu, kolliko si toga "zajeb'o... :misli:
 
prpa said:
pitaj alfu :mrgreen: on je zakotrljao [emoji38]
Ja u prometnoj nemam nis upisano [emoji12]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk