Masterbike test 2009

Nije valjda Ruting jedini u HR za honde? Zar nema nitko tko bi ustupio novi motor? Gledajući po oglasnicima jasno je da su hondaši zadrti škrtačine ali da su baš toliko škrti jeli moguće  :mrgreen: :mrgreen:
 
aurellie said:
Nije valjda Ruting jedini u HR za honde? Zar nema nitko tko bi ustupio novi motor? Gledajući po oglasnicima jasno je da su hondaši zadrti škrtačine ali da su baš toliko škrti jeli moguće  :mrgreen: :mrgreen:

Je, je inace bi ja imao vec jednu na testu :mrgreen:
 
aurellie said:
Test je odličan, iako je moja ljubav finula zadnja  :mrgreen: Nisam uspio pročitat cijeli tekst jer sam čitao posuđene novine ali za oko mi je zapeo dio gdje piše da se u HR ne prodaju honde za 2009 godinu i tako je nemoguće nabavit modele sa abs-om. Veeeeliki jebački minus za hondu  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
Zamjerka ide samo jednoj stvari, a to je što su se osvrtali na druge usporedbe, prozivaju neke kako su brčkanjem nekakvih kategorija (očito motorevija) doveli hondu na prvo mjesto što im je skroz čudno jer je honda zadnji motor na usporedbi, i tako komentiraju kredibilitet drugih testova, ne samo motorevije. Neznam jeli se itko od njih sjetio da je honda prošle godine ostala prva u svim mogućim i nemogućim usporedbama, a ove godine sa starim modelom isto tako, gdje jedino MCN i Motoplus strše sa svojim rezultatima. Nemam ja ništa protiv i izrazito poštujem trud i sve da bi mi imali taj test koji pomaže odlučit se za motor koji nam najbolje odgovara (y) ali nikako nisu smjeli sudit drugima. Zamislite da sad 100 časopisa počne prozivat njih i analizirat im rezultate :mrgreen:
a to ti je to ... svaka marka se veže za neku tiskovinu ... svima dobro ... pa cak i onima koji citaju , jer kupuju onu koja im se svidja ... svi happy

recimo meni MP jer je ktm uvijek No.1   :mrgreen:
 
Evo jedan zanimljivi usporedni, ali ovaj se razlikuje od ostalih po tome što su motori bili opremljeni potpunim dataloggingom dakle nema naklapanja vozača nego se sve vidi crno na bijelo  (y) Suzuki dominira u skoro svim kategorijama a od prvaka ga dijele samo kočnice i najbolje vrijeme po krugu iako vjerujem da bi u rukama bržih vozača bio i najbrži.
Počinjem se pitat dali su neki domaći vozači previše pod impresijom zvuka nove r1  :mrgreen: jer je pod data loggerom zadnja, jedino što je prejebeno je taj izlaz iz zavoja što je i logger potvrdio ali sve ostalo je jooooj  :? motor je preslab i pretežak što se vidi i na brzini i na kočnicama a tu je nikakav izlaz ne spašava. Interesantne su i kočnice koje su u domaćem testu ispale najbolje a u honde najgore, dok datalogger kaže da honda koči čak 20% većom silom od yamahe  :misli: čudno

cijeli test - staza:
http://www.motorcycle-usa.com/9/3440/Motorcycle-Article/2009-Superbike-Smackdown-VI-Track.aspx

i cesta:
http://www.motorcycle-usa.com/9/3399/Motorcycle-Article/2009-Superbike-Smackdown-VI-Street.aspx

yamaha_track_map_1.gif
ducati_track_map_1.gif
kawasaki_track_map_1.gif
suzuki_track_map_1.gif
honda_track_map_1.gif


6337780456691447312009_superbike_qt.jpg

09superbike_laps.gif

63378252126223445609superbike_weight.gif


09superbike_scores_track.jpg
 
pa ta yamaha je katastrofa....samo sto to nitko ne zeli priznati....Bing-bang-bong...ili kako ono vec..??  :LOL:
 
kao sto sam i mislio, jedini hondin problem je sto je toliko dobra da ne znaju sto bi promijenili pa su se ljudi vec navikli na monotoniju zadnjih par godina  8)
 
Lako za performanse,al kad covjek malo pogleda cijene,ima da se useres,razlika između Kawasakija i Suzukija je 17 soma kuna  :shock:  :x  Ma daj molim te,ko tu koga laze,i oce oderati za pare na racun krize ili neceg sl.!  :misli:
 
vidim da moj miljenik ducati i nije baš predobro prošao na testu :(
 
alenRI said:
vidim da moj miljenik ducati i nije baš predobro prošao na testu :(
nije dobro prošao, jer Ducati treba znat vozit, a pitanje je tko ga je vozio? :misli: nije isto vozit 2 ili 4 cilindra, zar ne? ipak treba vremena za naviknit se na Ducati (neki se nikad nisu navikli, a vrhunski vozači - Melandri i Hayden)! :wink: :LOL:
 
triple_9 said:
Samo kad vidim da je recimo dukac dobio 8 za kocnice, a kawa 10 ,sve mi je jasno o ovome testu :LOL:
vidiš da je zadnje mišljenje o svim tim testovima    to je samo subjektivnost     :lolcry:







jedva cekam dalja testiranja da bi saznao neciju subjektivnost   :palacdolje:
 
Sinna said:
nije dobro prošao, jer Ducati treba znat vozit, a pitanje je tko ga je vozio? :misli: nije isto vozit 2 ili 4 cilindra, zar ne? ipak treba vremena za naviknit se na Ducati (neki se nikad nisu navikli, a vrhunski vozači - Melandri i Hayden)! :wink: :LOL:

hahahaha svaka ti čast, baš si me nasmijao :)


 
triple_9 said:
Samo kad vidim da je recimo dukac dobio 8 za kocnice, a kawa 10 ,sve mi je jasno o ovome testu :LOL:
Još kad bi znao i čitat :mrgreen:

Max braking G-forces...Performance objective bi možda bio bolji pokazatelj od Track subjective.
No ni tu Ducati nije najbolji :mrgreen:
 
triple_9 said:
Samo kad vidim da je recimo dukac dobio 8 za kocnice, a kawa 10 ,sve mi je jasno o ovome testu :LOL:
postoji li gdje kakav defoult koji kaže da dukac ima generalno najbolje kočnice ?  :misli:
 
strasilo said:
postoji li gdje kakav defoult koji kaže da dukac ima generalno najbolje kočnice ?  :misli:

Je, ja kazem 8)
 
Onda je test vozač bio šupak. :mrgreen:
Bilo ga je frka stisnut kočnicu ko muškarac.
 
Bandit said:
Onda je test vozač bio šupak. :mrgreen:
Bilo ga je frka stisnut kočnicu ko muškarac.

Tako je :mrgreen:

Ti testni vozaci, to ko baletani, a ne prave muskarcine. Prvo 100+ kila i tri pive u sebi i da vidim je li ne koci :mrgreen:
 
triple_9 said:
DA!!!  brembo monobloc 8)
još davnih tamo negdje s kraja 80ih je moj ćaća vozio trke ... i kao i svi ostali šminkeri tRRkači odlučio je uložiti nešto para u svoj motor i kupi (za tadašnje vrijeme) najbolju Brembovu (nekakvu Gold) seriju kočnica za svoje prometalo .... Nakon dva treninga i jedne utrke je to skinuo i vratio original nissensa ... i nikad više nije kupovao za svoj trkaći motor tako nešto ...

I ja se sad jednostavno pitam da nije i moj ćaća bio plaćen od strane nekih novina da to napravi ..  :misli: