Nexus 500 iz crikve_pomoć?

BaDly

New member
Ekipa, pls pomogajte....

Dakle odlučio sam zamijeniti svoj bev nečim od 500 ccm (ili 400)....nex mi je prvi izbor, pa evo naletio sam na ovaj (u crikvenici) gdje čovjek baš želi zamjenu za moj motor ?

http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert462267.html

Zanima me slijedeće:

1. koja je realna vrijednost tog nex-a s obzirom na godinu proizvodnje i kilometražu ? Ova cijena mi se malo čini prevelika....
2. Zna li netko nešto o tom motoru ?
3. Mogu li u ovlaštenom servisu (ili negdje drugdje) provjeriti bilo što po VIN-u koji je čovjek napisao ?
4. Koja bi po vama bila realna nadoplata (bilo sa moje ili njegove strane) ?
5. Napišite bilo što što mislite da bi mi bilo od pomoći prilikom ove trampe.....

btw: Moj bev je 2008., 9000km, kofer 36l, hot cover (original), pog rarancijom do 06/2010, reg. do 05/2010
 
:misli: Kufer i undertail, a vidi gdje su zmigavci! :shock:
Sve u svemu, skuter izgleda OK na prvi pogled.
Mozda se Malaguti oglasi, on zivi u obliznjem mjestu, pa mozda zna taj scoot.

Btw, ovo je meni uz novog T Maxa najljepsi maxi (Nexus do redizajna, godista '03 '04, '05 i '06).

1.a Kao prvo, koja je uopce godina proizvodnje od gore navedenih, posto u oglasu ne pise?
1.b Realna cijena tog tipa (do redizajna) inace varira od 22 do 32 t kn, realno po meni je oko 25 t kn.
2. Mozda gore spomenuti, cekaj da se javi.
3. U Hrvatskoj? Imas jako male sanse za uspijeti, ali nikad neznas. Tamo gdje ga je servisirao mozda, mada sumnjam da ce doticni imati volje kopati po arhivi + samo ovlasteni servisi vode evidenciju po VIN-u, s tim da kad istekne garancija, nek prestanu biti "toliko detaljni". :palacdolje:
Najbolje osiguranje kod kupovine - ispunjena servisna knjizica (pogledaj datume) i pregled u ovlastenom servisu (koji ce kostati parsto kn, najavi se unaprijed).
4. Nadoplata... sta ja znam... koliko si dao za Beva? Cca. 35-37 t kn? Ako je tako, po meni najpostenije bi bilo kljuc za kljuc i zdravo. Jer ti njemu sigurno neces nista nadoplacivati, ipak na stranu ccm, i godiste se gleda.
5. Mislim da bi bilo OK provjeriti malo "background" ovog skutera jer onaj sklop iza me malo muci. Tko skine tablicu pa stavi kufer!? S druge strane, napravio je zmigavce da se vide, pa je ajmo reci savjestan, ali opet - pogledaj kako je to spojeno. Home-made radovi ruse cijenu polovnih. Dobro provjeri plastike, prekidace, board comp, ulje (MASTER 460)(ulje mora biti zlatno ili bar bacati na zlatno, bez jakog mirisa benzina), provjeri VIN broj vozilo/dokumenti, poslusaj ga u voznji, posebice komponente ovijesa i prijenosa (premalo mi je to km za to godiste). Plus svega ovoga, drzi se i ostalih generalnih savjeta za kupnju polovnih.
(y)
A mozda i MV napise koju pametnu kada vidi ovo.
(y)
 
Sorry kaj nisam napisao....ovaj Nex je 2004. godište....

Ja sam za svoj dao cca 37500 sa ovom opremom koju sam naveo (samo kofer i hot cover su bili 2500 kn)...

btw....znam da je to master 460 i znam sve njegove probleme i naravno da ću to sve provjeriti kad skut vidim u živo (slijedeći tjedan idem na moreno, n.vinodolski), pa ću onda otići do čovjeka u crikvu da vidim to sve u živo....

Daj mi pls malo više objasni 'onaj sklop iza'....ja osobno toliko ne poznam nexuse, pa mi ništa iza nije čudno ? Na što točno da obratim pažnju ?
 
Bradonja said:
Sory nisam skužio :skriven:  , ako je tvoj 2008 traži da on tebi nadoplati 2-3t/kn

Hm...to bi bilo lijepo....ali nekako imam osječaj, koji sam stekao u razgovoru sa čovjekom preko telefona, da će on mene tražiti nadoplatu jer se njemu uopće ne žuri. Nexa mijenja samo zbog troškova registracije, a vozi ga preko ljeta na relaciji Crikva - RI i to je to. Mislim da je on stavio tu cijenu više APP....  :(
Mislim, na kraju krajeva, niti meni se ne žuri, ako uspijem prodat/zamijenit beva imam jači skut, a ako ne, onda samo čekam dok to ne uspijem....  :LOL: :LOL:
 
Ako je Nexus u odličnom stanju vrijedi maksimalno 25.000 kn, ja mu ne bi dao više od 23.000 kn , motor će još malo pa 6 godina imati na grbi. Dobro provjeri gornji oklop da li se klima jer je mom prijatelju ( isto 2004 god) puknuo na dva mjesta pa se cijeli prednji kraj klimao kao babin zub.
 
na slici se čini ok, isti ka moj :D
tabela je ispod a žmigavci su našarafljeni vjerojatno na kofer ili nosač kofera, mislim da je to učinio samo zbog izgleda zbog čega drugog jel, neka te to ne zabrinjava samo traži original nosač kad ideš po njega
moj više nego duplo kilometara i služi me dobro, ako je ovaj vožen na otvorenoj cesti kako kažeš onda bi i on trebao biti ok još puno kilometara
obavezno provjerit ulje jer servisni intervali su svakih 6000km tako da je moguće da je unutra isto ulje već 2 godine što po meni nije dobro, također remen i ruline su već stari ako nisu mjenjani na 12tkm remen vjerojatno je ali ruline mogu izdržat i preko 15tkm pa je moguće da je malo škrtario prilikom izmjene i pustio stare ruline unutra
što se tiče cijene pa ako je stvarno kao nov onda bi ja rekao da je ok, to je oko 45% manje nego novi što je po meni ok
ja osobno neznam ni jednog mastera460 koji je pomiješao ulje i benz, samo po pričama ovdje na forumu pa mislim da se toga ne treba jako bojati ako je skut malo pažen ne previše čisto malo zagrijavanje prije vožnje ono 5min laganini a poslije koliko ide :mrgreen: trebalo bi sve biti ok
obavezno provjerit koćne ploćice jer su možda jako potrošene ako je škrtario jer nisu baš bagatela oko 500kn za sva tri diska
nakon beva biti će ti tvrd i vibrirat će, to je normalno i ako plastike malo škripe i zuje to je isto normalno :D
provjeri gume jer je moguće da su još uvjek prva ugradnja jer meni traju oko 14tkm a one su isto trošak cca1600kn obje
pogledaj i malo si računaj u glavi pa vidi šta sve treba mjenjat pa ako ima dosta stvari onda ruši cijenu, tako sam ja prije skoro dvije godine skinuo 2000kn
 
2004 godiste,a 14000km :misli: :misli: jel ima servisnu knjizicu,ali pravu servisnu knjizicu? kakva je ono fleka tocno ispod skutera?
 
malaguti said:
2004 godiste,a 14000km :misli: :misli: jel ima servisnu knjizicu,ali pravu servisnu knjizicu? kakva je ono fleka tocno ispod skutera?

Nešto žuto,možda se popiškil,sram ga bilo slikanja. :LOL:
 
mislim da ta fleka ne potječe sa skutera, jer na tom djelu skuta nema ništa, da je ulje bilo bi iza da je voda iz hladnjaka bilo bi ispred :misli: :misli: sad neznam točno kuda idu on cjevćice odušaka :misli: :misli:
 
pa nemora biti fleka ispod odmad ispod masine ili neceg,to se podlije(meni je curilo ulje iz cepa za ispustanje ulja pa je to ulje ispod preko bloka i sajle zadnje kocnice dolazilo do ispod dekla)


evo vecina vas uvijek komplicira oko kupnje polovnog skutera pa da i ja zakompliciram :LOL:

...nevalja ovaj skuter :mrgreen: :mrgreen: kilometraza je premala tako da treba provjeriti sta pise u servisnoj knjizicu a ako je kilometraza stvarna onda opet nevalja :mrgreen: :mrgreen: tako malo km u 5 godina a to znaci da vozen vecinom po crikvenici a crikvenica je mali gradic i stalno je stani kreni voznja,to se nije ni uspjelo zagrijati a vec bi stao negdje i ugasio skuter...
 
to care (y) moramo prvo mog prodat :D pa onda nek se oni dalje trgaju za ostatke :mrgreen:

badly očeš moj?? dam ti za manje para ali ne želim beva, samo gotovina
 
BaDly said:
Sorry kaj nisam napisao....ovaj Nex je 2004. godište....

Ja sam za svoj dao cca 37500 sa ovom opremom koju sam naveo (samo kofer i hot cover su bili 2500 kn)...

btw....znam da je to master 460 i znam sve njegove probleme i naravno da ću to sve provjeriti kad skut vidim u živo (slijedeći tjedan idem na moreno, n.vinodolski), pa ću onda otići do čovjeka u crikvu da vidim to sve u živo....

Daj mi pls malo više objasni 'onaj sklop iza'....ja osobno toliko ne poznam nexuse, pa mi ništa iza nije čudno ? Na što točno da obratim pažnju ?

Vise manje ti je MV napisao za sklop. A i za ostalo.
Iskreno - ako je Nexus u dobrom stanju, mislim da ces biti sretan promjenom, dobar je to scoot.
Također, mislim da smo sve bitno rekli, sada ostaje odlazak tamo i pregled uzivo.
(y)
 
moj prijedlog nemoj niš radit več se vozi.

250 ccm makinjeta je za 500ccm gazda a ovaj je šegrt.

još ta 500ccm mašina mora da se renovira(na ta na nexusu več opčenito 500ccm makina)

treba ta mašina još ulja i goriva popiti da nešto vrijedi zarazliku od250.
 
svi su ti rekli odlično bjezi od toga il nek ti nadoplati (y) brate stara raga od skoro 6god :shock: :shock: :shock: :shock: