Nexus 500 iz crikve_pomoć?

malaguti said:
ali ne zeli svatko motor,neki dan sam napisao i napisat cu opet-onaj tko dode u podforum o SKUTERIM pitati koji SKUTER da kupi onda ga ocito ne zanimaju motori i nema smisla pisati "za taj novac kupis motor od 100hp i ides 230kmh"
ja prvi neželim motor  ali samo kažem opčenito kako ljudi razmišljaju
ja nebi motor kupio za sad zbog zaštite od vjetra koju skuter ima i prtljažnog prostora ispod sica
 
razvaljen said:
ajme majko 2 posta 2različita mišljenja ko t u prdi :misli: :misli: :misli: :misli:
sta dva razlicita misljenja??? nema ih puno ali nije bas da ih ima tako malo kao gp800 i da ih mozes na prste izbrojat
 
razvaljen said:
ajme majko 2 posta 2različita mišljenja ko t u prdi :misli: :misli: :misli: :misli:
sta tebe kompa boli sta ja vozim i koliko godina imam(to je moja osobna stvar a i da me poznas iznenadio bi se vjeruj :wink:) daj lječi svoje komplexe kod ovlaštenog distributera :wink: (y) i omani malo

zato što sam ja imao vrlo slićno mišljenje kad sam ima 13 godina pa me zanima jel si samo djetinjast ili si djete
 
mv_agusta said:
zato što sam ja imao vrlo slićno mišljenje kad sam ima 13 godina pa me zanima jel si samo djetinjast ili si djete
ot evo upravo nan je počeo vrtić moram poć :closed:
 
...da se malo ubacim u pricu- ima puno na forumu sto seru kluposti, pa tako i tu o ovoj temi...  Nexus i nije bas toliko idealan, jer uzima dosta novaca-guume,servis,gorivo...i na sve to kada se nesto pokvari...uf.  ali mi je takav ga gušt voziti da me briga za ostalo...ako uzmes ovoga iz2004 god. onda pripremi koju tisucu za servise tj. popravke jer ces ih sigurno imati... (y)
 
damirvxr said:
...da se malo ubacim u pricu- ima puno na forumu sto seru kluposti, pa tako i tu o ovoj temi...  Nexus i nije bas toliko idealan, jer uzima dosta novaca-guume,servis,gorivo...i na sve to kada se nesto pokvari...uf.  ali mi je takav ga gušt voziti da me briga za ostalo...ako uzmes ovoga iz2004 god. onda pripremi koju tisucu za servise tj. popravke jer ces ih sigurno imati... (y)
Kakvi su to popravci ? Jel možeš malo detaljnije napisati o čemu se radi ? Što se najčešće kvari, u kojim intervalima, cijena popravaka ? Bilo kakva informacija će mi možda biti korisna ?

THNX
 
biker4life said:
Tuzno je sto bar 90% tema (a jedna od tih je ocito i ova) zavrsi na prepucavanju.
a to je isključivo zato sto većina ne prihvaća (ili ne zeli prihvatiti)tudja (druga)mišljenja pa počne sa vrijedjanjem :palacdolje:
moj je stav da nebi da nov(relativno nov mot(skuter)za stari skuter uz to neznam ni kako dečko stoji sa financijama a i nexus 500 (imao ga)povlači sa sobom veće investicije od bev250
 
BaDly said:
Kakvi su to popravci ? Jel možeš malo detaljnije napisati o čemu se radi ? Što se najčešće kvari, u kojim intervalima, cijena popravaka ? Bilo kakva informacija će mi možda biti korisna ?

THNX
ne kvari se nista.....zelio je reci da su troskovi REDOVNOG odrzavnja visi..Ti agregati master  nemaju nekih problema...osim sto su na nekim modelima znali crkavati keramicki umetci pumpe vode....i sistem anlasera(jednosmjerno kvacilo) znalo je crknuti...Ostalo bez greske... (y)
 
bmw m 5 said:
ne kvari se nista.....zelio je reci da su troskovi REDOVNOG odrzavnja visi..Ti agregati master  nemaju nekih problema...osim sto su na nekim modelima znali crkavati keramicki umetci pumpe vode....i sistem anlasera(jednosmjerno kvacilo) znalo je crknuti...Ostalo bez greske... (y)

O kakvim tu razlikama govorimo ?

Kako mi se približava veliki servis na bevu (ako ga ne prodam do tad) baš sam neki dan pitao u servisu koliko bi me koštao i rekli su mi cca 1500 kn.....koliko bi koštao veliki servis na nexu 500 ?
 
Pa nije bas isto tolko  :wink:

mv_agusta said:
evo još jedan skut, pa uspoređujte cijene sa motorima

gilera nexus 500, kupljena sa 11tkm

12.000km - 2000kn - remen, ruline, klizači remena, disk pločice sve, ulje, filter ulja, ulje dif, svječica, i još neke sitnice po 50ak kn +rad
 
jbg kad su me pokrali za ruke, kao da su od zlata

ulje dif nije potrebno mejnjat ako je u ok stanju, to je nemam pojma koliko kn i braga auspuha i još koja i tu s nakupilo 50ak kn, disk ploćice se ne moraju mjenjat na samom servisu nego prije jer meni sada traju oko 10ak tkm pa eto to je još 500kn
 
mv_agusta said:
jbg kad su me pokrali za ruke, kao da su od zlata

Jebiga, pokrast ce i njega  :mrgreen:


---------------------------------------------------------------------

Dobro, malo smo dopisali, ne ...

Ugl. sad netreba mjenjat ovo netreba mjenjat ono, al cifra je 2000 soma kuna, na jos jednom servisu u postu kaj sam ti citirao (al sam to maknuo) si opet platio 2000 soma, sigurno je i tam bilo puno toga kaj nije potrebno mjenjat ;)

Nego, BaDly ..servis veliki kosta oko 2000 soma, nekad manje, a nekad i vise... mene veliki kosta 1500 kuna u ovlastenom, dakle razlika je u nekih 500 kuna ;)

Plus gume - nexus 500 oko 1700 kuna, nexus 250 - 850 kuna.
Rega malo veca i tu ti je negdje racunica, stavi na papir pa vidi jel si mozes financijski to pokrit ;)
 
pa dobro ok, ali može se za manje ako se neke stvari koje će trebati mjenjat promijene prije ili poslije servisa kako bi udar na buđet bio manji

evo servis na 24tkm sam platio cca1000kn :misli: mjenjao sam remen, disk ploćice(prednje) i ulje i filter
ali na godišnjoj razini sigurno 1000>kn više od 250ccm ako ne računamo regu
 
Pa da to je to otprilike  (y)

A cek, ti dosta cesto mjenjas pocice, na kolko ih mjenjas  ? Kaj stavljas orginal ili ..?