Nexus 500 iz crikve_pomoć?

Ne samo skuter od 500 ccm nego 250  :?

Da da, stari moj..u ove dvije godine garancije, svakih 3000 t km servis, pa ti racunaj  :wink:
Kao na "3000" t km samo kontrola, al uvijek se nađe nekaj kaj malo zamjenis, kad ih puno nakupis u kratkom roku  :mrgreen:
Dobro, ja jesam malo ektremniji slucaj, al jebiga ...
 
neznam cemu "kukanja"...servisi za 500 ccm skutere kostaju....jebiga. Pa samo remen je oko 560 kuna...tu su i rulini 6 ili 8 komada...zavisno o modelu....Tu je par BREMBO plocica oko 220 kuna(puta tri)....svijecica je oko 90 kuna(a novij verzije imaju i dvije svijecice).....Dvije litre ulja(svaka je oko 85 kuna)....Satnica u ovl. piaggio servisu je oko 160 kuna....Shvatite da tko vozi bev 500 ili nexy 500....da vozi TOP model piaggio/gilera grupacije...Skuteri koji u startu kostaju preko 45.000 kuna....Tko vozi takav skuter mora biti spreman na troskove....Pa nije to 50 ccm gdje remen kosta 120 kuna....ili plocice 110 kuna...ili svijecica 25 kuna. To isti vrag kao da kupis iz BMW ponude model M5....pa kukas "ajme sto je servis skup"......kupi model 118 i.....pa ti nece biti skupo..jbg.... :x :mrgreen:
 
Ja placam, pa ga mogu i zaklat, zapalit, razbit i kukat ak hocu  :wink:  :mrgreen:
Nije meni zao tih novaca, jer sam to ulozio u svoju sigurnost, al ak mogu i ovi pederi gore sa punim đepovima kukat, mogu i ja sa praznim  :jesus:
A da je skup u ODNOSU NA KVALITETU KOJU PRUZA skup je  :wink:
 
ja govorim opcenito....ko tebe spominje...Tocno ti si ga kupio...sto se mene tice mozes ga odmah i u more baciti...tvoj novac....A sto se kvalitete tice.....Piaggio gilera jos su dobri...sto se MEHANIKE tice....plastike i ostala pizdarije nebih bkomentirao..... (y)
 
bmw m 5 said:
ja govorim opcenito....ko tebe spominje...Tocno ti si ga kupio...sto se mene tice mozes ga odmah i u more baciti...tvoj novac....A sto se kvalitete tice.....Piaggio gilera jos su dobri...sto se MEHANIKE tice....plastike i ostala pizdarije nebih bkomentirao..... (y)

oće li ga sol izgrist  :misli:
 
U potpunosti dijelim mišljenje sa "bmw m5". Naime, ako vozite maxi skuter i od njega očekujete da vam pruža "maksimum", onda budite spremni i izdvojiti određena sredstva za tako nešto. Iluzorno je očekivati da su troškovi održavanja niski, ali su još uvijek jeftiniji nego preskakanje ili fušarenje oko održavanja. 
 
cekaj cekaj,jesam ja nesto krivo skuzio ili bi ekipa vozila maxi skuter,vozili na servis za svaku sitnicu koji mogu i sami rijesiti i onda kad odvezu skuter na servis lijepo odu na kavu ili doma pa cekaju da ih serviser nazove da je skuter gotov i da jos plate malo??

je da,kupite skuter,imate besplatne servise i to se nista ne brinete nego oni preko noci dodu po skuter i naprave servis i jos svaku noc dodu po skuter i natoce do cepa i tako svaki dan da vi imate za vozit se...i jos vam svaki drugi dan dode nikolina pisek da se zabavite....
 
full88 said:
Ne samo skuter od 500 ccm nego 250  :?

Da da, stari moj..u ove dvije godine garancije, svakih 3000 t km servis, pa ti racunaj  :wink:
Kao na "3000" t km samo kontrola, al uvijek se nađe nekaj kaj malo zamjenis, kad ih puno nakupis u kratkom roku  :mrgreen:
Dobro, ja jesam malo ektremniji slucaj, al jebiga ...
tek sad vidim...Kojih sada crnih "svakih 3000 km servis"....U kojoj to servisnoj knjizici pise ??? U nijednoj... :shock: Servisi su svakih 6000 tisuca..Neznam sta ti mijenjaju svakih 3 soma.... :misli:
 
bmw m 5 said:
tek sad vidim...Kojih sada crnih "svakih 3000 km servis"....U kojoj to servisnoj knjizici pise ??? U nijednoj... :shock: Servisi su svakih 6000 tisuca..Neznam sta ti mijenjaju svakih 3 soma.... :misli:
meni je rečeno da svakih 3000 km provjere ulje po potrebi nadoliju i to nikad nisam platio
 
ovaj iz bmw m9 je bas pametan :jesus:....     do sada sam napravio na masini: promjena vodene pumpe, promjena cijele elektronoke jer mi nije citao kod sa kljuca pa ga nisam mogao paliti, generalka na 15tkm,pumpu goriva i injktor prije mjesec dana i sada je vec 2 tj. na servisu jer mi nesto trokika kada je hladan...ali niti malo ne zalim niti ga imam namjeru mjenjati...i ima jos barem 4 Nexusa koje znam da imaju slicne probleme....
 
generalka na 15 000km :shock: jel znas da masini treba ulja ili si zaboravio na taj mali detalj pa si radio generalku :mrgreen: :mrgreen:
 
bilo je dovoljno ulja tj, previse se dizao nivo...uglavnom kada su je otvorili makinu, mjenjali su sve osim radilice...
 
1) Mjenjali su sve osim radilice? Koliko para dođe termo grupa? Bas me zanima, posto se radi o MASTERu 460... U svoje vrijeme predvodniku Piaggiove flote... I kako to da i radilica nije nastradala...? :misli:

2) Vodene pumpe - slaba tocka dosta modela (uglavnom starijih) iz Piaggio grupe;
3) Zbog kod kljuca mijenjali komplet elektroniku - zar nisu mogli samo opet kodirati kljuc!? :shock:
4) 2 tjedna na servisu jer trokira kad je hladan!? Kakvi to ljudi tamo rade!? U sred sezone ti bez skutera, cime se oni bave u tim dva tjedna!?


:misli: (y)
 
damirvxr said:
ovaj iz bmw m9 je bas pametan :jesus:....     do sada sam napravio na masini: promjena vodene pumpe, promjena cijele elektronoke jer mi nije citao kod sa kljuca pa ga nisam mogao paliti, generalka na 15tkm,pumpu goriva i injktor prije mjesec dana i sada je vec 2 tj. na servisu jer mi nesto trokika kada je hladan...ali niti malo ne zalim niti ga imam namjeru mjenjati...i ima jos barem 4 Nexusa koje znam da imaju slicne probleme....
u cemu je tvoj problem ??  Generalka....to je tvoj problem ako te netko sjebo. Dizanje nivoa ulja je opcepoznati fenomen kao leader i master agregata...i ne zahtijeva nikakvu generalku. Vodena pumpa ? Jaka stvar...keramicki ulozak i impeler kostaju 200 njak kuna....A to sta ti serviseri mijenjaju pumpe goriva...injektore jer neznaju naci uzrok trokiranja nije moj problem. Isto tako i za kod kljuca....Mijenjaju cijelu elektroniku....a obicno crkne transponder oko brave(antena)A to je posla pola sata. Pricas kao da vozis najvecu kantu...a iz aviona se vidi da su tvoji serviseri krivi sto si imao toliko troskova....Zato bolje suti.....Izgleda da nexusi samo u istri voze bez generalke...Mozda im odgovara mediteranska klima...vidis na to nisam pomislio....hm..hm... :LOL: :jesus:
 
damirvxr said:
ulje se toliko dizalo da je punilo mi cijeli stangu za kontrolu ulja i kada su je rastavili bilo je jos nekih glupostu tako da je trebala generalka,ali motor je tada bio po garancijom. kljuc se nije moga kodirati jer nije bio problem samo u njemu vec cijeli sklop se posemerio, ali isto pog garancijo je bio.pumpu goriva i injektor sam mijenjao prije pa mj. zbog loseg goriva i jos sam naletio na benzinsku koja je imala vode u gorivu...vodenu pumpu smo popravljali dva puta i stalno je slinila pa sko stavili novi model i sada je ok(garancija) a sad je vec dva tj. zbog nekog trokiranja koja se desavaju kod svakog drugog paljenja pa nesto trokira kada krecem,spoje na kompjuter i sva javlja da je ok, a ipak nije....tako da moj bmw m7 nije kako ti mislis da je netko kriv u servisu i ne vozim kantu , vec skuter koji cu i dalje voziti...
nisam rekao da ti vozis kantu...ali po TVOJOJ prici ispada tako... a ne mojoj  :wink:A to za generalku....cisto sumnjam....Nevjerujem ti i amen....Ako imas dokaze...racune..reklamacijski zapisnik...podkrijepi tvoj stav. Jer to je ozbiljna insinuacija...bez nekih argumenata...koliko vidim.....Bas bi me zanimalo procitati cemu je bio povod generalci...na master-u 500 i to jos pod jamstvom... :misli:
 
bmw m 5 said:
tek sad vidim...Kojih sada crnih "svakih 3000 km servis"....U kojoj to servisnoj knjizici pise ??? U nijednoj... :shock: Servisi su svakih 6000 tisuca..Neznam sta ti mijenjaju svakih 3 soma.... :misli:

Jel ti vidis citat ili kaj  :misli:

Do nedavno je svakih crnih 3000 tisuce bio "servis". Na tri tisuce kontrolni koji je kostao preko 100 kuna ( nist se nije radilo, provjeravalo se stanje motora..ALI si se morao narucit, a tu mozes cekat i do 2 tjedna na servis, otic tamo izgubit vrijeme ili gubis garanciju, jel sad jasno ??) .
Na 6000 je bio kao servis na kojem se mjenjalo ulje, filtere i ostala sranja.

A sad ono kaj si citirao..Ja sam jednom samo platio servis na 3000 tisuce 100 kuna jer sam na njemu znao nekaj i zmjenjat..od potrosnih stvari, zaruljica i sl. do filtera i slicno tome jer sam se znao i po makadamu vozit. Al to nema veze to sam ja, "obican" korisnik je platio samo kontrolni servis.

A u servisnoj knizici ti pise da moras svake 3000 tisuce na servis, ak ti to nisi saznao do sad, onda neznam di zivis ;)
 
full88 said:
Jel ti vidis citat ili kaj  :misli:

Do nedavno je svakih crnih 3000 tisuce bio "servis". Na tri tisuce kontrolni koji je kostao preko 100 kuna ( nist se nije radilo, provjeravalo se stanje motora..ALI si se morao narucit, a tu mozes cekat i do 2 tjedna na servis, otic tamo izgubit vrijeme ili gubis garanciju, jel sad jasno ??) .
Na 6000 je bio kao servis na kojem se mjenjalo ulje, filtere i ostala sranja.

A sad ono kaj si citirao..Ja sam jednom samo platio servis na 3000 tisuce 100 kuna jer sam na njemu znao nekaj i zmjenjat..od potrosnih stvari, zaruljica i sl. do filtera i slicno tome jer sam se znao i po makadamu vozit. Al to nema veze to sam ja, "obican" korisnik je platio samo kontrolni servis.

A u servisnoj knizici ti pise da moras svake 3000 tisuce na servis, ak ti to nisi saznao do sad, onda neznam di zivis ;)
a ko si ti..???  Meni izgleda da si neki klinac koji bi vozio  veliki i brzi skuter a nema love....i sad nesto tu pizdis....Prodaj skuter i kupi si biciklo.  Zato sam te i pitao sta su ti mijenjali na tih 3000 soma kad te to toliko "pogodilo"....a radi se (i sam si potvrdio) o 100 kuna....DI TI ZIVIS ???  Svasta.... I slijedeci puta napisi "KONTROLNI" servis.....a ne "SERVIS "...... (y)
 
bmw m 5 said:
a ko si ti..???  Meni izgleda da si neki klinac koji bi vozio  veliki i brzi skuter a nema love....i sad nesto tu pizdis....Prodaj skuter i kupi si biciklo.  Zato sam te i pitao sta su ti mijenjali na tih 3000 soma kad te to toliko "pogodilo"....a radi se (i sam si potvrdio) o 100 kuna....DI TI ZIVIS ???  Svasta....

:LOL: :LOL:

Strasno, cuj stari nemoj da te ja pocnem vrijeđat pa ces opet dramit kak odlazis s foruma, ko prije par mjeseci  :wink:
p.s. procitaj si jos jednom, vidim da ti nejde bas citanje kaj sam napisao u postu koji si sad citirao ..bolje ti je da se drzis mehanike, to smo vec imali prilke vidjet na forumu..
 
full88 said:
:LOL: :LOL:

Strasno, cuj stari nemoj da te ja pocnem vrijeđat pa ces opet dramit kak odlazis s foruma, ko prije par mjeseci  :wink:
p.s. procitaj si jos jednom, vidim da ti nejde bas citanje kaj sam napisao u postu koji si sad citirao ..bolje ti je da se drzis mehanike, to smo vec imali prilke vidjet na forumu..
moze...vrijedaj me...ALI u cetiri oka... (y) Hrabar si nema sta... :shock: