Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

@Sushi.. ukratko.. ona tvoja zadnja dva komentara su jedno od žeščih gluposti koje sam pročitao od kad sam na forumu.. a vjeruj mi bilo ih je!
Samo me jedno zanima.. od kud ti takve predrasude o nečemu o čemu očito nemaš pojma?
 
Nintendo said:
@Sushi.. ukratko.. ona tvoja zadnja dva komentara su jedno od žeščih gluposti koje sam pročitao od kad sam na forumu.. a vjeruj mi bilo ih je!
Samo me jedno zanima.. od kud ti takve predrasude o nečemu o čemu očito nemaš pojma?

Obzirom na broj postova i iskustvo, zavidan prosjek glupih i uvredljivih.

sushi said:
na svakom forumu mora se naci jedan ovakav ''vip clan'' koji je svojevremeno citao kolumne u jutarnjem i pogleda nedjeljom u 2 sa stankovicem pa se osjeca pozvano da se*e po svemu sto se ne slaze sa njegovim misljenjem ili misljenjem njegovog dupelisca sa foruma koji ga je preponosno 'najavio' u temu.

Za tvoju informaciju, (iako ne znam zasto se uopce trudim-vjerojatno je kriv predblagdanski feeling :mrgreen:), King je zajebant pomalo uvrnutog stila i bez dlake na jeziku, upravo takav kakvog tvoji nebulozni komentari zasluzuju.
A ja...? Ja sam samo njegov dupelizac i nista vise  :wink:, pa da ne pomislis da te kao takav pokusavam urazumjeti, savjetujem ti da pogledas reakcije ostalih sudionika u temi na tvoje postove i iz toga nesto zakljucis.
Naravno, ukoliko ti to nije prezahtjevno, jer u suprotnom zakljucak bi mogao biti kako smo svi osim tebe ovdje jedni drugima dupelisci.
 
sushi said:
na svakom forumu mora se naci jedan ovakav ''vip clan'' koji je svojevremeno citao kolumne u jutarnjem i pogleda nedjeljom u 2 sa stankovicem pa se osjeca pozvano da se*e po svemu sto se ne slaze sa njegovim misljenjem ili misljenjem njegovog dupelisca sa foruma koji ga je preponosno 'najavio' u temu. zapravo, prolazi mi citavo vrijeme slika michaela buffera kako najavljuje teskase onom svojom kultnom parolom i glasom. uostalom, ovo je tema za savjete mladim vozacima i pomoc kod kupovine motora i rasprava bi se trebala ograniciti na taj dio. dalje, vrijedjas, lazes, omalovazavas i ono sto je najbitnije, vodis temu u sasvim krivom smjeru al' poanta citavog  tvog posta je da opravdas svoj status 'coolera sa foruma' i nista vise. dalje, kazes da se ponosim svojim 'talijanskim i netalijanskim smecima' ali ja ne vidim niti jedan primjer gdje se prsim svojim vozilima, dapace, slazem se da je gilera i opcenito talijanski skuteri dosta lose vozno rjesenje koje je ipak odradilo svojih 12 god. na cesti i uvijek nekako doguralo od tocke a do tocke b. sa druge strane cb600f je jedan 'dosadan redni cetverocilindras' koji iskusnijim vozacima ne pruza posebne uzitke na cesti ali meni kao pocetniku je jedna sasvim ureddna odskocna daska u svijet motora. uostalom, kada pogledas dio foruma posvecen skuterima, vidis sa koliko gusta momci pricaju o preradama, stimanju karburatora, sportskim rolicama i variomatima... dakle uopce nije potrebno omalovazati necije guste jer svatko uziva u onome sto si moze priustiti. tebi je mozda moj motor smijesan, ali ja znam puno decki koji nemaju nekoliko hiljada eura u dzepu i ne voze nista a sanjaju u kakvom-takvom motorcicu koji ce jahati dok se ne skupi za nesto bolje.
Sto se yamahe tice, vidim da korisnik iz Pule previse osobno shvaca pricu. Dakle, govorim ISKLJUCIVO o modelima koje sam naveo i to prema usporednom testu iz motorevije gdje je poredak nakeda na temelju testova iz 5 kategorija (motor,okvir i ovjes,svakoddnevnica,sigurnost i troskovi), kawasaki z750 na 5. od 6 mjesta, iza yamahe f78. Dakle, uopce ne pricamo o yamahi kao yamahi nego usporednim testovima naked motora gdje je za primjer uzeta yamaha fz8 i njene vozne karakteristike.
Ukratko, nije bitno tko sto misli, sve je stvar osobnoga gusta i sve su to odlicni motori kada podvuces crtu, ali po mojem misljenju kawasaki z750 se polovan previse cijeni naspram ostalih motora u klasi a nicime ne iskace. To je razlog zasto ja ne bih isao na tu varijantu jer 40k kuna za motor star 6 god. nije nekakav deal.
I btw. ono za vuko*ebine nema smisla vise komentirati jer vidim da su neki prelagano uvrijedjeni obicnim izrazom koji svatko kaze kada pricamo o navedenim mjestima.

Nisam ja uopce osobno shvatio priču oko Yamahe, predugo sam na dva kotača da bi me rasprave o brendu, i/ili o tome tko šta vozi, dirale na osobnoj razini. Meni je bitno kakav je tko čovjek, a ne što vozi. Isto tako, imam predug forumski staž ovdje, a i na drugim forumima, da bih se upuštao u takve rasprave. Pitao sam više znatiželje radi (vjerovatno, tj. sigurno - nisam trebao), jer ja iz onog ranije napisanoga nisam skužio dali ti govoriš o nečemu što si pročitao u nekom testu, ili o svom iskustvu sa brendom opčenito. To pišem kao sudionik ove rasprave i netko tko spletom okolnosti prati temu. (y)

A kao moderator, preporučujem svima da malo stanu na loptu i pokušaju se držati naslova. Nečiji stav ili mišljenje se neče "ispraviti" pisanjem ovoga ili onoga po forumu. Tema bi trebala služiti tome da se novopečenim vozačima pomogne savjetom ili dojmom, a ne kako bi se oni kojima je dosadno prepucavali po forumu. Konstruktivna rasprava da, glupostima je mjesto u podforumu "Birtija".
oK6yFP0.gif
mmAoKC7.gif
 
biker4life said:
...A kao moderator, preporučujem svima da malo stanu na loptu i pokušaju se držati naslova. Nečiji stav ili mišljenje se neče "ispraviti" pisanjem ovoga ili onoga po forumu. Tema bi trebala služiti tome da se novopečenim vozačima pomogne savjetom ili dojmom, a ne kako bi se oni kojima je dosadno prepucavali po forumu. Konstruktivna rasprava da, glupostima je mjesto u podforumu "Birtija".
oK6yFP0.gif
mmAoKC7.gif
:naklon:  :naklon:  :naklon:
Napokon da se nesto pametno napise.

Dodjem ovdje na forum za savijet o kupnji motora i onda citam
rasprave ko je seljak, ko pametnjakovic........

Evo ponovo jedno pitanje u duhu teme:
Imate li koji prijedlog npr sa njuskala o nekom zekanu???
Mora biti 2008 i dalje, prvi vlasnik i ne ona mandarinasta boja...
 
jaxo said:
:naklon:  :naklon:  :naklon:
Napokon da se nesto pametno napise.

Dodjem ovdje na forum za savijet o kupnji motora i onda citam
rasprave ko je seljak, ko pametnjakovic........

Evo ponovo jedno pitanje u duhu teme:
Imate li koji prijedlog npr sa njuskala o nekom zekanu???
Mora biti 2008 i dalje, prvi vlasnik i ne ona mandarinasta boja...

Imamo i podforum "Pitanja o motorima iz oglasnika", pa o konkretnim primjercima možete diskutirati tamo:
> http://www.motori.hr/forum/index.php?board=80.0 (y)
 
jaxo said:
:naklon:  :naklon:  :naklon:
Napokon da se nesto pametno napise.

Dodjem ovdje na forum za savijet o kupnji motora i onda citam
rasprave ko je seljak, ko pametnjakovic........


Evo ponovo jedno pitanje u duhu teme:
Imate li koji prijedlog npr sa njuskala o nekom zekanu???
Mora biti 2008 i dalje, prvi vlasnik i ne ona mandarinasta boja...

Pa bila je i pokoja konstruktivna na tvoje pitanje, a uz duzno postovanje, nisi bas otvorio svjezu temu, jer se slicne pojave svako malo na ovom forumu.
Stoga, dopustit ces da smo se vec pomalo istrosili glede savjeta na takva pitanja, a kad se tu jos nadje i novopridosli "strucnjak", koji sve zna jer tako "kaze majstor" i jer je tako negdje procitao, pa jos post zacini generaliziranjem i uvredama, za ocekivati je da tema malo skrene u off.
 
Nisam citao onaj dubiozni defektni tekst al izvukao sam kontekst iz toga da je rijec o podcjenjivanju od strane ispod prosjecne (zabrinjavajuce niske) intelektualne sposobnosti.  :mrgreen:
 
biker4life said:
Ako je izbor pao na Z750, ja bio gledao kupiti model od 2007. godine ili mlađi, obzirom da se radi o redizaniranom modelu. Prednosti tog modela su po meni, osim toga što je mlađi i što ce ga kasnije biti lakše prodati, uz manji gubitak vrijednosti, te je meni osobno vizualno lješi, činjenica da za razliku od prvog modela, ima kilowat-dva manju snagu u papirima, pa spada u jeftiniju kategoriju.
jel mi možeš ovo objasnit? u jeftiniju kategoriju čega?
 
fawlty82 said:
jel mi možeš ovo objasnit? u jeftiniju kategoriju čega?
Godišnjeg poreza!
Stari Z ima više od 80kw (ima 81kw  :mrgreen: ) i na njeg se plaća godišnji porez od 800kn (5-10godina starosti, poslije će biti 600kn),
a novi ima 78kw i ulazi u manju kategoriju pa godišnji porez za njega iznosi ovisno o godištu.. 400kn (2-5 godina) ili 300kn (5-10god. starosti)
 
na to zaboravio... kad sam dosad placao samo 100kn, pa me bilo bas briga...
 
fawlty82 said:
jel mi možeš ovo objasnit? u jeftiniju kategoriju čega?

Evo Nintendo sve pojasnio dok mene nije bilo:

Nintendo said:
Godišnjeg poreza!
Stari Z ima više od 80kw (ima 81kw  :mrgreen: ) i na njeg se plaća godišnji porez od 800kn (5-10godina starosti, poslije će biti 600kn),
a novi ima 78kw i ulazi u manju kategoriju pa godišnji porez za njega iznosi ovisno o godištu.. 400kn (2-5 godina) ili 300kn (5-10god. starosti)

Sječam se kada je taj novi(ji) model tek došao, kako su ljubitelji Z-a to vidjeli kao plus, pa mi se eto, to urezalo u sječanje...
 
sushi said:
ja nikada nebih uzeo z750 i to ne zato sto motor nije dobar ili slicno vez zato sto se bezobrazno cijeni. ako se novi nadje za 60k kn-a zasto se polovni 5-6-7 god. proddaju za 5k €. to je previse. uostalom, kawasaki je.  bez uvrede, ali svi znamo da je kawa po kvaliteti izrade i voznim performansama iza honde, suzukija i mozda cak i yamahe. imam bataljon motorevija i procitao sam pun kufer usporednih testova i kawasaki je u klasi nakeda (hornet,triumph,fz8,i gsr ) ispod navedenih. 4000+/- 300€ bi trebalo biti dovoljno za jeddan uredan kawasaki 07/08 god. od ovih oglasa sto si bacio mozda prvi igra ovo ostalo ne bih niti gledao. uostalom, dosta je bitno iz kojega grada uzimas. ja iskreno u dalmaciji nikada ne bih pogledao motor jer su samo divljaci dolje kao niti one vukoje*ine od sl broddova, slatina, koprivnica itdd. ZG bi i okolica bi trebali biti u reddu jer tamo ipak ljuddi donekle vodde racuna o servisiranju u ovlastenim servisima. takodjer sam cuo iz pouzdanih izvora da je Rijeka najgori grad za kupnju motora. navodno su serviseri sramotni i vecina motora koja dolaze od tamo su krame. budi oprezan

To je to...rekli su meni davno prije školovani ljudi da treba čitati i čitati...sav sreća da netko to od nas i uspijeva.
Baš me rezveseli u ovo sumorno nedjeljno poslijepodne... :lolcry:
 
sushi..iznenadio bi se koliko dobrih motora ima u Rijeci,i koliko ljudi koji to vole cijene više nego išta..
problem je,jer u Rijeci,su većinom kafana rejseri,i bitno im je da ih ljudi vide,tako da voze motore 1-2 sezone i mjenjaju ga..a svako malo se pojavi neki skromni oglas,za malo veću lovu,od nekog entuzijasta..
a većina njih nikad ni ne prodaje motore..jer ih ja poznam 10+ koji imaju kolekcije motora



evo moj,i reci mi da je krama..uljepšaj mi dan  :mrgreen:
DSC_5655.jpg
 
Direktor said:
To je to...rekli su meni davno prije školovani ljudi da treba čitati i čitati...sav sreća da netko to od nas i uspijeva.
Baš me rezveseli u ovo sumorno nedjeljno poslijepodne... :lolcry:
ponekad citajuci trash djeluje poucno ako koristis taj stadij uma.  :mrgreen:
 
Imate li koji pametan savijet kako prebaciti motor iz Splita u Umag?
Dali bi bilo pametno dovesti se do Umaga???
Mislim ipak sam ja pocetnik i sa prvim motorom prevaliti toliki put,
mislim da I nije bas pametno.
Koga god pitam za prijevoz sa kombijem, ljudi nabijaju smijesne cijene.

2500-3500kn... mislim da je ipak previse...
 
jaxo said:
Imate li koji pametan savijet kako prebaciti motor iz Splita u Umag?
Dali bi bilo pametno dovesti se do Umaga???
Mislim ipak sam ja pocetnik i sa prvim motorom prevaliti toliki put,
mislim da I nije bas pametno.
Koga god pitam za prijevoz sa kombijem, ljudi nabijaju smijesne cijene.

2500-3500kn... mislim da je ipak previse...

http://www.njuskalo.hr/iznajmljivanje-vozila/rent-a-kombi-fiat-ducato-350kn-dan-oglas-5390644  probaj vidjeti ovako.....ja sam jednom tako odradio transport
 
Ima jedna firma koja inace kamionima voze Zg- St-Ri ali neznam ime,ali sa cua da je cijena oko 500kn.

Poslano sa mog LG-P990 koristeći Tapatalk 4

 
jaxo said:
Imate li koji pametan savijet kako prebaciti motor iz Splita u Umag?
Dali bi bilo pametno dovesti se do Umaga???
Mislim ipak sam ja pocetnik i sa prvim motorom prevaliti toliki put,
mislim da I nije bas pametno.
Koga god pitam za prijevoz sa kombijem, ljudi nabijaju smijesne cijene.

2500-3500kn... mislim da je ipak previse...

"Dima Transport" iz Pule (y). Meni odradjuju prijevoz motora kad god zatreba i odakle god zatreba. Cijena je 450 kn, isporuka pred tvoju garazu. Prijevoz u zatvorenim kamionima /furgon/ s hidraulickom utovarnom rampom. Gazda je takodjer biker, ako ti to nesto znaci.
Obrati se direktno dispečeru: 098/ 254-020 (Darko) i 052/ 502-635, ili gazda: 098/ 405-287 (Dario).
 
:naklon:  :naklon:  :naklon:  :naklon:

Hvala ljudi...
Zvat cu sve pa vidjeti koja je najisplativija opcija...