Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj

opčenito nebi uopće uzimao u obzir kineze, jer njih kupuju ljudi kojima je i pomisao na dva kola muka, a muka ih je i natirala da ih kupuju...možda za koju godinicu promjenim mišljenje :bored:
 
Pa kineze, odnosno "low cost" klasu se opčenito i ne uzima u obzir prilikom ozbiljnih analiza.
Da se neki nebi razbahatili u to ubrajamo(bar mi) i Piaggiove kineze koji se nalaze u cjenovnom razredu od cca. 10000 kn.

P.s. Ukoliko želite nastaviti o HR tržištu, trebalo bi otvoriti drugi topic, jer tražilica ovako nema smisla.
 
biker4life said:
Nego, zanima me primjerice koliko ...


Evo, dosta zanimljivo, učešće pojedine zapremnine u ukupnoj prodaji 3 najveća grada po prodaji u RH. Naravno 50-ice vrve Kinezima, a nađe se pokoji i u klasi 125

                                        50 ccm                125 ccm                 125-250 ccm       250 + ccm.         UKUPNO
1 ZG Zagreb 1287     17,17% 148 25,92%  160 21,36%  111 21,18%  1706 18,27%
2 ST Split 612 8,17% 70 12,26%  185 24,70%  129 24,62%   996 10,66%
3 RI Rijeka 489 6,52% 53 9,28%  122 16,29%   74 14,12%   738 7,90%



Evo i najprodavaniji modeli skutera u RH (stavio sam samo one koji imaju najmanje 2% zastupljenosti u ukupnoj prodaji). Runner je jedini nekinez u grupi  :shock:

1 BAOTIAN BT 50 1369 14,66%
2 SANLI SL 50 1059 11,34%
3 SANLI DEVIL 50 1037 11,10%
4 LONGJIA LJ 50 601 6,44%
5 PIAGGIO ZIP 50 234 2,51%
6 GILERA RUNNER 50 233 2,49%
7 APRILIA SPORTCITY 50 188 2,01%
8 BAOTIAN BT 125 183 1,96%

 
jedimaster said:
Onda nek se neki suzdrže od blačenja drugih  :palacdolje: a i vi kao moderatori stvarno "časno" radite posao kad dopšuštate neistine da se iznose  :palacdolje:

da sam obrisao njegov post
morao bi i tvoj
upravo neću brisati nego nek drugi procjene tko iznosi točne podatke, tko reklamira a tko omalovažava
mislim da se sve uvijek vrti oko istog problema i to me lagano živcira
a vidim da su i drugi već dobrano isfrustrirani


btw. dragi djelatnici dealera - preuzmite Djenkin način komunikacije na forumu :wink:
 
OK, dečki, ajmo ovako kad vam ne odgovara istina.

"Kod ovih 8 vozila koje sam naveo u 2. tablici mjesto prodizvodnje je China kod čak 7 njih, a samo jedan je proizveden u Europi, odnosno Italiji"

Jel' sad OK  :misli:
 
pa ako je ta tablica istina,onda ne kuzim u cemu je problem?sta? najvise se prodaju kinezi a znamo i zasto...
 
joke said:
OK, dečki, ajmo ovako kad vam ne odgovara istina.

"Kod ovih 8 vozila koje sam naveo u 2. tablici mjesto prodizvodnje je China kod čak 7 njih, a samo jedan je proizveden u Europi, odnosno Italiji"

Jel' sad OK  :misli:

Sad je nešto bolje  :wink:  Dakle u RH je neupitno da se bolje prodaju low cost skuteri a tako će i ostat za vjeke vjekova , nažalost!
 
jedimaster said:
Sad je nešto bolje  :wink:  Dakle u RH je neupitno da se bolje prodaju low cost skuteri a tako će i ostat za vjeke vjekova , nažalost!

mislim da nece ostati tako za vijeke vijekova, jer su upravo kinezi oni koji biljeze najvece gubitke ove godine, Baotian, Longjia, Keeway da spomenem samo proslogodisnje slavljenike, ove godine debela pusiona. Drzi se jedino pevec sa svojim Sanlijem :)
 
djenka said:
mislim da nece ostati tako za vijeke vijekova, jer su upravo kinezi oni koji biljeze najvece gubitke ove godine, Baotian, Longjia, Keeway da spomenem samo proslogodisnje slavljenike, ove godine debela pusiona. Drzi se jedino pevec sa svojim Sanlijem :)
dobio sam informaciju da su se u karlovcu pozatvarali/propali svi ducani sa kineskim skuterima i da jos ima samo par komada u kauflandu...
 
djenka said:
mislim da nece ostati tako za vijeke vijekova, jer su upravo kinezi oni koji biljeze najvece gubitke ove godine, Baotian, Longjia, Keeway da spomenem samo proslogodisnje slavljenike, ove godine debela pusiona. Drzi se jedino pevec sa svojim Sanlijem :)

Ja sam napisao low cost a to (vidi Jokinu tablicu) nemora značiti isključivo kineze! Da , kinezi imaju najveći pad (u %) ali to ne znači da će svi propast zbog toga!
 
jedimaster said:
Sad je nešto bolje  :wink:  Dakle u RH je neupitno da se bolje prodaju low cost skuteri a tako će i ostat za vjeke vjekova , nažalost!

U RH možda, ali u Splitu ne, bar ne po meni dostupnim podacima.
 
zanimljiv je ovaj podatak kako je u prošlom mjesecu 2009-e porasla prodaja registracija novih skutera u italiji za 12,6% u odnosu na prosjek prodaje zadnje 4 godine u istom mjesecu
 
joke said:
U RH možda, ali u Splitu ne, bar ne po meni dostupnim podacima.

Pretpostavljam da uvoznici/distributeri ipak za razliku od tebe gledaju Hrvatsku kao na cjelovitu državu  :wink:
 
jedimaster said:
Pretpostavljam da uvoznici/distributeri ipak za razliku od tebe gledaju Hrvatsku kao na cjelovitu državu  :wink:

A čuj, ja na državu mogu utjecat samo putem ovog foruma, ali na Split mogu puno direktnije.
I ako se više godina za redom vide rezultati u Splitu, to može značiti samo da sam u pravu.
E sad, ako to ostatak RH nezna prepoznati, njima je na dušu
 
Promjenio sam naslov teme, posto mislim da bi se ova tema konstruktivno mogla razviti u smjeru iz naslova, a glede talijanskog trzista je sve receno. Samo vas molim, posto ova tema spada u jednu od onih "visokog rizika" da pazite sta i kako pisete, te kakvim rijecima nazivate jedni druge. Obzirom da su moderatori u ovoj temi vec morali reagirati, iduci put kad "zastranite" off se brise, ali se i tema zakljucava, trajno.

Joke (a i ostalima), zahvaljujem na objavljenim podacima i tablicama. (y)
 
i da nebi bilo zabune, rast prodaje u italiji bilježe i svi ostali mjeseci, osim prva dva ove godine, u odnosu na prosjek prethodne 4 godine
 
joke said:
A čuj, ja na državu mogu utjecat samo putem ovog foruma, ali na Split mogu puno direktnije.
I ako se više godina za redom vide rezultati u Splitu, to može značiti samo da sam u pravu.
E sad, ako to ostatak RH nezna prepoznati, njima je na dušu

Odgovorit ću ti u tvojem tonu " a kakve uostalom to veze ima sa naslovom teme"  :misli:

p.s. ovo konstantno ulizivanje biker4neznamkaj moderatora "nekome" valjda nema veze s time što vozi XT  :misli:
 
jedimaster said:
Odgovorit ću ti u tvojem tonu " a kakve uostalom to veze ima sa naslovom teme"  :misli:

p.s. ovo konstantno ulizivanje biker4neznamkaj moderatora "nekome" valjda nema veze s time što vozi XT  :misli:

Uvijek kad si u ovom podforumu to rezultira time da prije ili poslije uvrijedis nekoga. :?
To sta ja vozim nema nikakve veze s Jokom, u zivotu nisam nista kupio tamo.
Joke je jedan od rijetkih koji se u raspravu upusta s konkretnim informacija, dok vecina ostalih samo ceka da se nekome zakace na neku rijec.
Kad bi bar jos 10% aktivnih clanova toliko pridonosilo forumu kao on, forum bi bio puno bolji.
Mozda on nekad pretjera, ali svi mi pretjeramo nekad, neki vise neki manje.
Zaista vam kazem, ako ova rasprave krene u bilo kojem drugom smjeru od onog iz naslova, ako me dovoljno naljutite obrisati cu kompletnu temu, pa ce biti mir.
 
jedimaster said:
Odgovorit ću ti u tvojem tonu " a kakve uostalom to veze ima sa naslovom teme"  :misli:

p.s. ovo konstantno ulizivanje biker4neznamkaj moderatora "nekome" valjda nema veze s time što vozi XT  :misli:

Ima veze jer Split je dio tržišta, i k tome dio koji pokazuje zanimljive trenodove u odnosu na ostatak RH