Solo vikend - nekamo & nekamo extended

bio sam zaokupljen novinama ili mobitelom pa nisam obračao pozornost, samo sam čuo da nešta tutnji  (y)
 
Sat i pol vremena sam se premišljao jel da krenem sad il da još malo pričekam ... a onda sam se u pet minuta pospremao i krenuo. Kakti idem do Grobnika ... nekakav slovenski happening pa još i Ducati Day, štaveć ...
Premišljavanje je bilo zbog nekako truljavog vremena, kiša sam što nije, a možda je i ne bude. No dobro, do Karlovca - sve autobanom - suho ... Ravna Gora suho, Delnice suho al fino pušika, negdje iza Fužina asfalt mokar ... i onda Tuhobić. Nadomak Tuhobića izgledalo je ovako, taman ohrabrujuće:

DSC03486.JPG



Ajde budem stao na tankanje, pa da navučem i kišnjak. Al skužim da ovi malobrojni koji dolaze kroz Tuhobić s juga nisu mokri ... super, kišnjak ne budem. Al budem tankanje. I uobičajeni putni fruštuk, ovaj puta ću crvenog crvenog bika.

DSC03490.JPG



Do Grobnika se cesta osušila, čak se ukazala i neka rupa u oblacima taman iznad staze. Znakovito.
Pozdravio se s poznatima, malo popričao sa slovencem koji je ganjao Husqvarnu, prismrdio do boksova i teraj dalje.

DSC03493.JPG


DSC03496.JPG


DSC03498.JPG



Kam dalje kad su oblaci posvuda, i uopće ne izgledaju pitomo? Budem sišao do Opatije pa šta bude ... pa se spustim i do Ičića i skužim tablu Veprinac. Ha, kad sam već tu idem malo na Učku ... 

DSC03501.JPG


DSC03503.JPG


DSC03506.JPG


DSC03509.JPG



... pa idem sa Učke, al na drugu stranu.

DSC03511.JPG


DSC03514.JPG


DSC03515.JPG


DSC03520.JPG


DSC03521.JPG



 
Negdje sam usput vidio tablu Boljunsko Polje, a kad je na jednoj pisalo Kršan i Pazin skrenuo sam desno. Ajme miline od ceste ... kakvi su bili oblaci na toj dionici, i jeli ih uopće i bilo, nemam pojma. Cesta ko šećerlema. Stao sam tek u Pazinu. Austrijancu 98 Class a meni plavog crvenog bika. I još mi kažu na pumpi da moja ideja o nastavku puta tamo nekom cestom neće proći jerbo je ista u renoviranju i zatvorena je do 6 popodne. I da moram na Motovun, pa na Buzet, pa kam već. Ajde dobro, nikud mi se ne žuri. U Motovunu sam došao gore skroz do rampe ... malo je grbavo al smo prošli.

DSC03524.JPG


DSC03525.JPG


DSC03527.JPG


DSC03528.JPG


DSC03531.JPG


DSC03532.JPG


DSC03533.JPG


DSC03534.JPG


DSC03536.JPG



Na putu dalje sam iskoristio gužvu i obišao još dva zanimljiva mjesta - jedno pod brdom, a drugo na brdu.

DSC03538.JPG


DSC03539.JPG


DSC03540.JPG


DSC03542.JPG



 
Tabla za Buzet se pojavila puno prije samog grada. Cesta OK, al bi mi bilo draže da sam tu došao s malim Đukom. Kad sam zaobišao neke talijane koji su na prikolici cukljali dva narančasta komada, upalila mi se žarulja ... pa ovaj vikend je enduro u Buzetu. Utrka koja se boduje za prvenstva Hrvatske, Slovenije i Austrije, plus još Alpe Adria. Kad sam već tu ... što da kompliciram. Na brdu - taman iznad enduro kampa - ima hotelčić pa sam se uselio u jedan sobičak. Austrijanca uz tarabu, osvježenje, prehrana, šetnjica do enduro kampa.

DSC03545.JPG


DSC03546.JPG


DSC03547.JPG


DSC03549.JPG


DSC03550.JPG


DSC03551.JPG


DSC03553.JPG


DSC03554.JPG



 
Sljedeće jutro najprije pošteni fruštuk. Sve sa trpeze plus još kajgana - lokalci to zovu fritaja, il tak nekak. Onda šetnjica po starom gradu ... taman da vidim kak se magluština koja leprša iznad Mirne povlači pred suncem ...

DSC03556.JPG


DSC03559.JPG


DSC03563.JPG


DSC03564.JPG


DSC03566.JPG


DSC03571.JPG



... i zatim opet šetnjica do enduro kampa - koji se inače sasma fino vidi s brda. Kamp se vidljivo popunio kamperima i kombijima, a parc ferme već zatrpan.

DSC03573.JPG


DSC03574.JPG


DSC03575.JPG


DSC03576.JPG


DSC03578.JPG


DSC03580.JPG


DSC03582.JPG



 
Ubilo se nešto vremena u ugodnom društvu, taman da se krene doma nakon što su svih cca 150 prašinara startali.
Jedino mi je ostao nejasan ovaj ... jel on šta htio od mene?

DSC03583.JPG



Tek sam krenuo, a iza prvog rotora nekog vraga opet čeprkaju po cesti ... ajde okolo. Krenuo sam kako me naputio jedan od bauštelaca ... prvih pola sata nisam imao nikakvu ideju o tome gdje sam zapravo.

DSC03587.JPG


DSC03589.JPG


DSC03590.JPG


DSC03592.JPG


DSC03594.JPG



Kad sam nabasao na onu veliku žuto-plavu bilo je sve lakše ... opet preko Učke, lagano skretanje do Lovrana i piči na autoban.

8)

 
Ti se izgleda jedini vozis na ovom forumu.
Niko nigdje ne ide ili ne pise :misli:
Koliko imas km na motoru?
 
đirevi super,evo samo da spomenem,jučer bil na onom majners susretu,imam frenda sa kojim sam se vozikal,zanimljivo mi je da svi koji voze ktm motore,imaju i jaknu ktm,čak i kacigu,uglavnom cijeli su u kateemu.

moto špica uvijek svakoga doslovno obuče komplet u ktm opremu,dobro zarađuje na vama 8)
 
Prvi detalj koji mi je privukao pažnju: moguće je da će konačno ulazak u Varaždin sa zagrebačke strane izgledati kak i priliči tako lijepom gradu - sa 4 široke i uredne prometne trake. Radovi su dobrano uznapredovali ... kao da je predizborno vrijeme  :)

DSC03595.JPG



Nastavljam iz Varaždina prema Ludbregu, jedino što Ludbrega nisam vidio čak ni izdaleka. Tamo negdje u Šemovcu ima ne baš prvoklasno označeno skretanje za Prelog. Odmah iza njega je most preko Drave i preko kanala između Varaždinskog i Dubravskog jezera. Čim se prođe onaj spust sa mosta, miris bagrema postaje apsolutno dominantan. Genijalan dodatak lijepom danu.

DSC03598.JPG


DSC03601.JPG


DSC03602.JPG


DSC03604.JPG



Ima već dvije godine da su cijeli tok i Mure i Drave zaštićeni u kategoriji regionalnog parka. Regionalni park Mura-Drava dio je i velikog europskog riječnog ekosustava - poplavnog područja rijeka Drave, Mure i Dunava. Sve bi to trebalo u nekoj budućnosti biti dio UNESCO-ovog riječnog rezervata biosfere u Europi.
Već na samom početku Dubravskog jezera mogu se razlikovati dva tipa krajolika - jedan tipični barsko-jezerski, i drugi više rivijera tipa ... kao u Crikvenici. Usput sam saznao da i Prelog ima svoju rivijeru  :) 

DSC03609.JPG


DSC03612.JPG


DSC03614.JPG


DSC03615.JPG


DSC03616.JPG



 
Iza rivijere opet uz kanal, i na mjestu gdje se "dotiču" kanal i Drava preko mosta u Koprivničko-Križevačku županiju.

DSC03618.JPG


DSC03622.JPG



Najprije naletim na Legrad ... uđem s "donje lijeve" strane, prođem cijelom dužinom, i onda me cesta od nekakvog krupnog betona (ili kojeg vraga nemam pojma šta je to) izbaci na "donju desnu" stranu, taman uz polje s makovima.

DSC03623.JPG


DSC03624.JPG


DSC03625.JPG



Skužim tablu koja upućuje na ušće Mure u Dravu, skrenem odmah i ofurim cca 2 km nekakvim poljskim putem. I dođem ovdje ...

DSC03633.JPG


DSC03634.JPG


DSC03628.JPG


DSC03629.JPG


DSC03631.JPG



 
Sve super, al kaže mi jedan baja naoružan blinkerima da to nije ušće. Ušće je 3 km uzvodno ... nek se vratim nazad po tom šodranom poljskom putu, pa nazad onim betonskim čudom, pa budem vidio table s desne strane koje će me dovest na ušće Mure u Dravu. I vratim se ja šoderom, i betonom ... i skrenem opet na neki dublji šoder ... i eto me na pravom mjestu. Vodurine, zelenila, komaraca ... u izobilju. Na samom ušću, pažljiviji promatrač lako će uočiti tamnije muljave "dijelove" Mure kako se miješaju s puno bistrijom i zelenijom Dravom.
Austrijanac me gleda i kao da vrišti "Ajmo više na asfalt, yebo te šoder"!

DSC03635.JPG


DSC03639.JPG


DSC03640.JPG


DSC03641.JPG


DSC03642.JPG


DSC03637.JPG



Izašli na asfalt, mali đir po Koprivnici - neka galama u gradu, podsjeća na norijadu - i tutanj u matičnu županiju.

DSC03644.JPG


DSC03645.JPG


DSC03648.JPG



8)

 
Da uz A3 nije bilo onoliko makova, i da tamo negdje iza Mirkovaca nije trebalo pričekati da prođe nekakav teretnjak, cijeli put do Tovarnika bio bi full isti kao i inače - ne pretjerano uzbudljiv. Što zapravo i nije loše, zavisi iz kojega se kuta gleda.

DSC03759.JPG


DSC03761.JPG



Zapravo, krenuo sam na frušku Goru ... ili preciznije preko Fruške Gore. Prošle godine, vraćajući se iz đira oko Novog Sada, jednim dijelom sam je i provozao. Onako, malčice istočnijim dijelom ... hajmo reć od Rakovačke vertikale, pa do Iriške vertikale - ako cijelo brdo gledamo kao centralnu cestu zapad-istok, periodički ispresjecanu okomitim cestama sjever-jug.
Ruta je bila od Šida - gdje se obično posjeti mjenjačnica, preko Kukujevaca na Erdevik i Bingulu, i kroz Divoš pa na istok. Jedini je problemčić bio što sam nakon Divoša otišao skroz na drugu stranu do Dunava natočit goriva, jerbo nisam znao kakva je situacija sa pumpama uzduž Fruške Gore ... a baš i nije blistava. Ako ništa drugo, natičio gorivo, bacio pogled na Dunav i nazad na brdo.

DSC03763.JPG


DSC03765.JPG


DSC03766.JPG



Na brdu svašta - odmarališta, izletišta, hotel uz TV toranj sa potpisom USAF-a, livade i vidikovci ... bila nedjelja oko podne pa roštilji dime sa svih strana. I asfalt, u rasponu od loš do katastrofalno loš. Spust na istočnu stranu, prema Čortanovcima, u svom je prvom dijelu kao oranica. Nije ni kasnije baš blistav, al ajde ...

DSC03769.JPG


DSC03770.JPG


DSC03771.JPG


DSC03777.JPG


DSC03778.JPG


DSC03780.JPG


DSC03781.JPG


DSC03782.JPG


DSC03783.JPG


DSC03784.JPG


DSC03785.JPG


DSC03787.JPG



 
Prošao Čortanovce i Bešku, te kod Krčedina malčice skrenuo prema Dunavu. Ima tamo nekakvo vikend naselje. Dunav se tu i tamo ugleda s brda. Moglo bi se i sići skroz do vode, ima nekakvih prilaznih puteva ... neki mi izgledaju da su privatni, a neki su prikladniji za EXC nego za veliki SM.

DSC03791.JPG


DSC03793.JPG


DSC03796.JPG


DSC03798.JPG



U Krčedinu nije išlo skroz do vode, al je išlo malo kasnije u Starom Slankamenu.

DSC03800.JPG


DSC03801.JPG


DSC03802.JPG



Od Starog Slankamena ima put uz Dunav, preko Surduka i Belegiša, pa se izađe skroz na Batajnicu i Zemun. Tako sam i krenuo, al je put prema Surduku u totalnoj banani - okret od 180 stupnjeva, nazad u Stari Slankamen ... Novi Slankamen ... Novi Karlovci ... pratim putokaze i začas već pičim kroz Beograd. Lagano 110 preko Gazele lijevom trakom ... to se može samo nedjeljom u pola pet popodne.

DSC03803.JPG


DSC03804.JPG


DSC03806.JPG


DSC03807.JPG



 
Jedva sat vremena kasnije - ako i toliko - eto me zaobilazim Smederevo i drito preko mosta (lokalci ga zovu Kovinski, nama poznatiji kao Smederevski most) u Kovin. U Kovinu isto ima svakakvih znakova i tabli ...

DSC03808.JPG



Ubrzo nakon Kovina - ako se ide na istok - prolazi se južnim dijelom Deliblatske peščare. Pješčane dine, najprije prekrivene niskom travicom, pa malo kasnije bujnijim zelenilom, i na kraju, kod Kanala D-T-D prije Bele Crkve, sve to prelazi u sasma zelenu i bujnu šumetinu.
Bila je taman prilika da austrijancu pokažem pijesak, kilometar-dva po utabanom putu bilo je čisto dosta - nit je to Dakar, nit sam ja Meoni.

DSC03809.JPG


DSC03811.JPG


DSC03812.JPG


DSC03813.JPG


DSC03815.JPG


DSC03816.JPG


DSC03817.JPG



Iskoristila se gužva - zapravo nedostatak iste - pa je odrađen i kraći đir po nasipu uz Kanal D-T-D (Dunav-Tisa-Dunav). Do Bele Crkve manje od 10 minuta.

DSC03819.JPG


DSC03820.JPG


DSC03821.JPG


DSC03824.JPG



 
Ostalo je do kraja dana više nego dosta vremena za šetnjicu po gradu, i za detaljnije upoznavanje sa kibic fensterima ... ostacima iz Weisskirchen vremena koji su se dobrim dijelom i udomaćili (mogu se vidjeti i na ponekoj novijoj kući).

DSC03825.JPG


DSC03827.JPG


DSC03829.JPG


DSC03833.JPG


DSC03838.JPG


DSC03839.JPG


DSC03841.JPG


DSC03842.JPG


DSC03843.JPG