Tmax vs GP800 dilema koji kupiti

i sam si rekao da ulaziš u zavoje ka penzić a želiš imati dovoljno snage za pretjecanje-----> gp  :wink:

 
ulazija san i ja u zavoje ka penzić sa beverlyjem, ali nakon godinu na T-maxu poludija  :mrgreen:
... jućer sa dragom od Karlobaga do Maslenice na svakoj okuci greben nogarom, oboje apsolutno guštali u vožnji i u nevjerojatnoj sigurnosti koju pruža ovaj skuter pri brzim prolascima kroz zavoje.
... i to na ćelavoj stražnjoj gumi  :shock:
 
spartacus said:
Procitao sam osvrt i naisao bas na ono cega sam se pribojavao, a to je visina vjetrobrana i turbulencije. Naime to sam imao kod Beverly-a 250 kada se pojurilo preko 100 glava je vibrirala lijevo - desno od turbulencija

Kako sam i napisao u onom postu - to se lako rijesi. I tvornica i aftermarket proizvođaci nude i nize i vise verzije od serijskog vizira.

GP pak s druge strane ima el. podesavanje tvornickog vizira u 3 polozaja.

Ipak mislim da bis trebao probati oba skutera prije kupovine, i to u svim rezimima primjene.
 
denba said:
ulazija san i ja u zavoje ka penzić sa beverlyjem, ali nakon godinu na T-maxu poludija  :mrgreen:
... jućer sa dragom od Karlobaga do Maslenice na svakoj okuci greben nogarom, oboje apsolutno guštali u vožnji i u nevjerojatnoj sigurnosti koju pruža ovaj skuter pri brzim prolascima kroz zavoje.
... i to na ćelavoj stražnjoj gumi  :shock:

Luuud si..luud si. :dobar:
 
a siva majestet koja ti je bila pored tmaxa ipak je to još najjeftiniji izbor oko 56000
 
spartacus said:
Moje isprike, ali ne zelim gnjaviti, radi se o dobrovoljnim sugestijama, ne vidim da netko mora citati to ili pisati, ali ako netko zeli vrlo rado cu procitati iskustva i misljenja, jer tome se ovdje i nadam.
Ako ti je gnjavaza preskoci i gotovo, tako ja to radim. Ako mi necija tema nije zanimljiva ne citam i bok.

Pročitaj post ponovo al se nemoj skoncentrirati na gnjavljenje 8)

Poanta je da ih sam isprobaš ,jedan iza drugoga i znat ćeš odgovor. Il možda nećeš :neznam:
:mrgreen:
 
Ako si daleki putnik i često si na autocesti GP je puno bolji izbor jer je dosta brži i ekonomičniji, ako se puno više voziš po cesti te magistrali i ne misliš obilaziti udaljenije europske zemlje T-max je bolji izbor.
Ergonomija na jednom i drugom je odlična i ako imaš suputnika zajedno isprovajte oba modela i brzo će te saznati što vam više odgovara, jednostavno heh :wink:
 
Ako želiš po ZG semaforašit samo GP...peglaš od semafora do semafora sve skutere i večinu motora...ako želiš putovat autocestama opet GP...brži si od svih skutera,dosta motora i većinu autiju...ako hoćeš vozit po zavojitim cestama onda T-Max...brži si od svih skutera,dosta motora i svih autiju...ako hočeš barit trebe i semaforašit opet GP...dobro izgledaju oba skutera ali GP je brži na semaforu...ako hoćeš samo barit trebe onda T-Max...ima ih vrlo malo u ZG i lakše ćeš se izdvojit iz gomile...eto,nadam se da sam pomogao  :mrgreen:
 
Bas je tema pogodena za raspravu...neznam sta da kazem...covjeku treba pomoc,a ne se prepucavat...gp ili t-max ljudi nemojte se dijelit...niko nije glup ako vozi gp ili t-max,nemojte se spustat na tu razinu...ja mislim da je t-max kompletniji proizvod...izmedu ostalog meni osobno smeta npr kad se covijek negdje sprema na neki dir a ono skuter nece upalit...ili se nades negdje u nekoj zabiti a on se ugasi...mislim da svi mi zelimo nekakvu kvalitetu i sigurnost kakvu takvu...a t-max je dokazano ima...kako je neko reko zasto se t-max vida u Parizu,Berceloni Rimu...stvarno ga puno ljudi ima...i sad je glupo zamislit da oni svi grijese...a kupuje se vec desetljece.GP je opet naglasavam po meni...mamac na koji svi padamo a to je max brzina po autoputu...dize adrenalin...napokon skuter koji ide ko motor...mozda ce biti glupo sto cu sad napisat a to je da je Japanac napravio gp to bi bila druga pjesma jer oni misle na sve...necu rec da je gp toliko los ali sitnice zivciraju i zivot znace... (y) (y)
 
ma gp definitivno,bar znaš da si za te novce kupio stroj od 800ccm i 75ks...
 
desmosedici said:
ma gp definitivno,bar znaš da si za te novce kupio stroj od 800ccm i 75ks...
Ja bi primjetil da za te novce možeš kupit govno od 800ccm i jedva 75ks. A ak ga već jebe šaltung, Mana je ipak space shuttle prema obadva navedena drloga (bez obzira kaj je  Aprilia).
 
Fronius said:
Ja bi primjetil da za te novce možeš kupit govno od 800ccm i jedva 75ks. A ak ga već jebe šaltung, Mana je ipak space shuttle prema obadva navedena drloga (bez obzira kaj je  Aprilia).
a po kojem kriteriju su oba drlog?? Ako ne kužiš zašto dečko hoće bas skuter pročitaj malo temu i onda nemoj uvaljivati Manu tu u raspravu ako je naslov teme jasan kao dan. A bas da bi se usrecio s tom Manom...
 
joke said:
17:1 u domovini GP-a, i GP ti "nakon svega ima prednost" :misli:

P.S. Jedna "tajna" koju vidim nitko ne spominje, GP ima čak 849 ccm, tako da je "još jači"  :mrgreen:


i baotian je najprodavaniji skuter u Hr. pa šta to znači da je i dobar  :wink:


uzmi GP-a frend mi ga ima i nema nikakvih problema s njim a skuter ide ko metak, još ovaj bijeli  :cool:  , t-max je isto odličan scoot al nevrijedi tih para koda je od zlata napravljen  :mrgreen:
 
milanche said:
Spartacus daj samo reci jesi li vaga po horoskopu??

Nisam vaga , lav sam i vjecito kupujem srcem i dosta puta se zeznem, a kako je ovaj puta ipak veca lova u pitanju, nisam odmah poletio za srcem.
Vjerujem da ovo sve moze nekom izgledati glupo, ali ne vjerujem da se samo tako treba zaletiti u kupovinu ako kupujes nesto kao trajnije rjesenje.
Nikog nisam mislio tlacit svojim dilemama. Ovdje se ionako vrte razne price i gubi uglavnom vrijeme, pa nisam nikome nanio stetu.
Procitao sam neka vlastita razmisljanja ali i dobio nova, pa nije bilo bas uzalud pokrenuti ovo pitanje.
Hvala na strpljenju i pomoci.
 
milanche said:
a po kojem kriteriju su oba drlog?? Ako ne kužiš zašto dečko hoće bas skuter pročitaj malo temu i onda nemoj uvaljivati Manu tu u raspravu ako je naslov teme jasan kao dan. A bas da bi se usrecio s tom Manom...
Po kriteriju zdravog razuma, dalje vidim da nema smisla objašnjavat.

Koji je smisao davanja 10 kila eura za predimenzionirani moped sa ultimativnih 75 konja. Shvaćam smisao skutera (i vozio sam ga do nedavno), ali kaj je previše je previše.
 
Fronius said:
Po kriteriju zdravog razuma, dalje vidim da nema smisla objašnjavat.

Koji je smisao davanja 10 kila eura za predimenzionirani moped sa ultimativnih 75 konja. Shvaćam smisao skutera (i vozio sam ga do nedavno), ali kaj je previše je previše.
pa ovde nije riječ o cijeni, i zašto uvik kad se raspravlja o t maxu , triba spominjat cijenu. ovde je evidentno da momak ima novce za kupit, tako da šta imamo pričat o novcima.
ovako kad staviš sve pluseve i minuse kod oba motora , sigurni pobjednik je t max.
šta se krajjnje brzine tiče , ona je za mene za bilo koje vozilo bullshit, prosjek vožnje kad uzmeš van grada max 120km, a po gradu max 80.
tako da u principu kad se to pogleda , svi bi mogli vozit makinje od max 250ccm.
za mene je OGROMAN minus kod gp nepouzdanost.
hebiga da ima grešaka, ima to svi znamo.
i nebi volija da me ostavi negdi , ili da me jebe sa sitnicama, a dokazane su mu te mušice. a nebi ih teba imat za tu lovu.
u svakom slučaju mislim da je tmax sigurna kupovina,a gp ipak rizik
ali jebiga ako ti je gp, toliko draži, onda gp.

s
 
milanche said:
naravno,drlog,zdrav razum i slično... Kako nazvati onda vlasnike istoga,ili ih okarakterizirati kao da nemaju zdrav razum?? A puno ih je vjeruj mi,pa mi se ne čini bas da su svi skrenuli s uma,to ti je kao onaj vic kad Mujo vozi autoputem ali krivim smjerom i sluša radio...(analogija ista)
a po pitanju šta se za te pare može kupiti sad ću ti ja reci šta je nekome bolje od T maxa i GPa,tuš kabine sa mlazom po jajima i telefonom u kabini,Ford focus RS polovni zelene boje,traktor Ursus sa plugom,kombajn star 15 godina,200 kvadrata knaufa,fasadu za kucicu u vrtu,2 tvoja nexusa i brdo sličnih pizdarija.  :misli:
POTPIS!
nevjerovatno, koliko puta se spomenula cijena kad je riječ o tmaxu.
to nije normalno. i napišu post koji nema veze s temom, samo da bi tupili o cijeni.
NEVJEROVATNO!!!!!!!!!
 
Stvarno se spominje ta cijena kao da je riječ o iznosu od milion eura jbt. Ja ne bi za dukea 990 sm dao 100 i kusur tisuća kuna ali netko ga sanja. Za svoje novce svako bira sebi i zna šta hoće treba trazi,ja kad pijem pivo pijem Leffe ili Chimay ma koliko koštali a neki piju Žuju jer za cijenu Chimaya uzmu 5 Ozujskih i to ih veseli i neka! Dečko traži relativno koristan savjet a dobije nažalost prepucavanje i omalovazavanje i piskaranje likova koji bi guze dali za T Max ili GP ali nemaju para i onda im je to smeće koje je preprecijenjeno. I je precijenjeno ali ko ima i hoće ga kupi ko ne ne. A nažalost mnogo je onih koji voze krampove ili ne voze ništa,u potpisu nisu ni stavili šta voze ili stave nešto sto sanjaju(kao i ja) i onda tu pljuju po svemu,posebno im je trn taj nesretni T max koji ne ide,ne valja,vozaci su sminkeri,ne znaju ni koristiti to prometalo i brdo sličnih stvarcica.