Yamaha X-Max & X-City - General Topic

tu mu i sam naziv govori da se radi o skuteru prvenstveno predviđenom za grad (y)
ali veci rezervar na bilo kojem skuteru motoru je uvijek pozeljan :wink:
 
Jer imaš dovoljno mjesta ispod zica? Imaš !
Pa kupi brate karnistar od 5-10 litara, napuni ga bengom i eto ti rezervoara!
 
Zickaa said:
Jer imaš dovoljno mjesta ispod zica? Imaš !
Pa kupi brate karnistar od 5-10 litara, napuni ga bengom i eto ti rezervoara!
ali to nije to  :D
 
Zickaa said:
Jer imaš dovoljno mjesta ispod zica? Imaš !
Pa kupi brate karnistar od 5-10 litara, napuni ga bengom i eto ti rezervoara!
istina,meni je na runneru rezarvar samo 8litara a vozim se jako daleko,prostor ispod sica mi netreba jer stvari nosim u torbi,tako da ispod sica bi stavio kanistar od 5 litara,ali bi ga pricvrstio i napravio dovod do rezervara,tako da kad je rezarvar pri kraju samo "ukljucim" da ide benzin iz kanistra u rezervar...moram vidit kako bi to napravio,mislim da nebi bio problem (y)
 
malaguti said:
istina,meni je na runneru rezarvar samo 8litara a vozim se jako daleko,prostor ispod sica mi netreba jer stvari nosim u torbi,tako da ispod sica bi stavio kanistar od 5 litara,ali bi ga pricvrstio i napravio dovod do rezervara,tako da kad je rezarvar pri kraju samo "ukljucim" da ide benzin iz kanistra u rezervar...moram vidit kako bi to napravio,mislim da nebi bio problem (y)

Da, ali da se nebi to sve pregrijalo i nedaj boze zapalilo... meni recimo ispod sica od SPa je po ljeti sigurno 50-60 stupnjeva... mozda i vise... :? :misli:
Kad je masina tocno ispod...
 
kad puno ne vrtimo sa inžinjeringom ipak je sigurnije skoknit na pumpu i natočit a ako znas da nema napuni kantu u ruksak na leđa i to je to.
Mislim da ovo sa kantom na leđima koristi Moto_Lover (y)
 
biker4life said:
Da, ali da se nebi to sve pregrijalo i nedaj boze zapalilo... meni recimo ispod sica od SPa je po ljeti sigurno 50-60 stupnjeva... mozda i vise... :? :misli:
Kad je masina tocno ispod...
e to je problem,sad sam sa tatom pricao i on kaze da nista od toga i da zaboravim to...hmmmmmm.. mislio sam i odusak napravit i sve.......
 
Nisam mislio spojit karnistar sa rezervoarom nego kad si na rezervi, staneš , uzmeš karnistar i naliješ 5-10 litara u rezervoar !
Mada cijela ova prića je besmislena jer pretpostavljam nejdeš u Saharu sa skutom pa te prpa ak ostaneš bez benge... Ili se varam?!? :misli: :misli: :misli:
 
Zickaa said:
Nisam mislio spojit karnistar sa rezervoarom nego kad si na rezervi, staneš , uzmeš karnistar i naliješ 5-10 litara u rezervoar !
Mada cijela ova prića je besmislena jer pretpostavljam nejdeš u Saharu sa skutom pa te prpa ak ostaneš bez benge... Ili se varam?!? :misli: :misli: :misli:


Čuj stari nikad se ne zna :skuter:
 
Zickaa said:
Mada cijela ova prića je besmislena jer pretpostavljam nejdeš u Saharu sa skutom pa te prpa ak ostaneš bez benge... Ili se varam?!? :misli: :misli: :misli:

Bradonja said:
Čuj stari nikad se ne zna :skuter:

:mrgreen:
nije to tako teško zamisliti..
krene čovjek s dragom u Italiju..Toscana,Firenza,Romeo i Julija i to.. :mrgreen:
pa kad su već tamo,čuli su da je Provansa prekrasna u to doba godine..i tako završe u tom dijelu Europe..
sad ni Španjolska nije više daleko..prijelaz preko Pireneja navodno omogućava spektakularne poglede..a i Barcelonu treba vidjeti.. :mrgreen:
malo se prošeću Barcom,i u razgovoru sa strancima koje su upoznali u lokalnom bircu,čuju da Andaluziju definitivno treba posjetiti..mislim,kad su već tako blizu.. :mrgreen:
i tako se otfuraju do Andaluzije..
a tamo se nalazi Gibraltar..
otkud puca pogled na Afriku..
i taman se draga sjeti da joj je Casablanca jedan od najdražih filmova i baš bi htjela posjetiti taj gradić..
i lagano skuter na brod..i pravac Afrika..
i stigli ljudi u Saharu.. :LOL:
ovo je,narafno,jedna hipotetska situacija.. :LOL:

nego,natrag na temu..

Kresimir-Ri said:
Šteta što ne postoji dodatna oprema - veći rezervar. (y) Ja bi to odmah uzeo!

potpisujem..
padam na velike rezervoare,i kod auta i motora.. (y)
sa svojim XMaxom napravim cca. 250 km prije nego počne svijetliti lampica..zasad u gradu to nije preveliki  problem,jer ima benzinskih na svakom koraku,a kako će biti na putu,to ćemo vidjeti..

nego..
koji benzin točite;Eurosuper 95 ili 100 i na kojim benzinskima,INA,Tifon ili..?
zanima me da li postoje kakve razlike.. :misli:
 
Eurosuper 95, pretezito na Ini a dikod i na Tifon i Omv, kako naletin nisan primjetija razliku da buden iskren
 
marac_zg said:
nego..
koji benzin točite;Eurosuper 95 ili 100 i na kojim benzinskima,INA,Tifon ili..?
zanima me da li postoje kakve razlike.. :misli:

100 na OMV-u. Još ništa drugo nisam ni probao.