YAMAHA XT660Z Tenere 2008

ivan_m

Well-known member
Nigdi nisan naša da se govorilo o ovom motoru. Karakteristike, cijenu i sitnice znam, ali zanima me ukoliko ga netko na forumu ima ili ga je imao priliku vidjeti ili voziti kakav je za visoke ljude (193 cm), kakva je zaštita od vjetra, kako se ponaša po makadamu, sudeći po ovom videu je dobar, no je li stvarno tako? http://www.youtube.com/watch?v=Tyy8lxrpKlI&feature=related

Nadalje zna li itko koliko dođu bočni alu-koferi? Ima li u ponudi ABS model, grijače ručki i ostalo... Malo su nam oskudni s tim po webu pa pitam?
 
Pa... na sluzbenoj Yamahinoj stranici za Europu ima dosta dug popis dodatne opreme na kojem su i izmedu ostalog i aluminijski koferi i Akrapovic slip-on.

Evo link: http://www.yamaha-motor-europe.com/accessories/acc_overview.jsp?productCode=XT660RSM#MC+Acc/Adventure/XTZ660

Za cijene, to ti je najbolje nazvati u servis i dobiti tocnu informaciju s obzirom da su, kako Joke kaze, za sada prodana samo dva. Inace, meni osobno se motor vrlo sviđa. Ja sam prije 3 mj uzeo novog 660XTX koji dijeli masinu sa XTZ i imam samo rijeci hvale. Zivahna i pouzada masina, koja je u Motorevijinom testu bez kvara savladala 50 000 km.  (y) Sto se visine tice, jedan moj frend (visina cca 190) ima XTX-a 'ko moj, i nije mu mali. Ali najbolje sjesti i vidjeti ako je moguce. Nadam se da sam bio od pomoci...
 
Frane said:
Te clipove ne gledaj to je čisti marketing, to je motor lošeg ovjesa (43mm, hod 230mm) tako da ne očekuj nikakvu jurnjavu bilo cesta bilo makadam. To je tipični Yamahin enduro lošeg ovjesa i velike težine, ali za dizajn (y)

da, tako san i mislija... Nego kakav bi triba bit za putovanja? Pari mi dobar putni enduro, sad neznan kakav je za većeg čovika i koliko je efikasna zaštita od vjetra?

Što se dizajna tiće  (y)
 
Frane said:
To je za mene XTR s drugim plastikama i jednim velikim plusom, a to ja da ima 2 diska napred.





Te clipove ne gledaj to je čisti marketing, to je motor lošeg ovjesa (43mm, hod 230mm) tako da ne očekuj nikakvu jurnjavu bilo cesta bilo makadam. To je tipični Yamahin enduro lošeg ovjesa i velike težine, ali za dizajn (y)

joj daj ne bulazni, ovjes stare trenerke je sasvim dovoljan i za makadame, i za dosta teze puteve. a isto je 43/220. naravno nemoze se mjeriti sa hard endurima kao sto je wr, al nemos i ovce i sestre imat :B:
 
Mislim da ima puno razlike izmedju XTR-a i Tenere. Što se mašine tiće mape su podešene tako da ide iz nule i može se vozit na vrlo malim okretajima. Potpuno je drugačiji položaj vozaća, volan je širi, zaštita od vjetra je više nego dobra. I još jedna vrlo bitna stvar. S rezervarom koji je sada 22l povečala se autonomija na nekih 420-450km. Jedini problem bi mogla bit visina kod nižih vozaća. Ja sam visok 1,84 i meni nekad u vožnji malo težim makadamom kad trebaš samo taknut pod na sekundu zna bit malo visoka. Moja je jedna od te dvije i prošao sam malo više od 1000km i to možda više od pola makadama. Mislim da je ovjes više nego dobar za enduro izlete van ceste. Što se dužih putovanja tiće možda se u petak testira do Beća.
 
picoda said:
Mislim da ima puno razlike izmedju XTR-a i Tenere. Što se mašine tiće mape su podešene tako da ide iz nule i može se vozit na vrlo malim okretajima. Potpuno je drugačiji položaj vozaća, volan je širi, zaštita od vjetra je više nego dobra. I još jedna vrlo bitna stvar. S rezervarom koji je sada 22l povečala se autonomija na nekih 420-450km. Jedini problem bi mogla bit visina kod nižih vozaća. Ja sam visok 1,84 i meni nekad u vožnji malo težim makadamom kad trebaš samo taknut pod na sekundu zna bit malo visoka. Moja je jedna od te dvije i prošao sam malo više od 1000km i to možda više od pola makadama. Mislim da je ovjes više nego dobar za enduro izlete van ceste. Što se dužih putovanja tiće možda se u petak testira do Beća.

kako moze 85cm bit visoko :misli: :misli:
 
jolly the roger said:
frend ima ktm adventure, koji je na 90 ako se ne varam. i nije mi nikad visok. a imam navedenih 185 cm visine :wink:

imaš duge noge :wink:
 
Evo, ja danas vidio izbliza XTZ, isao sam dogovoriti 2. servis za mog XTX-a i bio je jedan izlozen u salonu. U kratkom razgledavanju primjetio sam nesto bolju opremljenost nego na mom X-u, tu su između ostalog gumeni drzaci nogu za suvozaca, okretometar, 2 diska naprijed, veliki vizir koji sigurno pruza dosta veliku zastitu od vjetra, sic koji je na prvi pogled sigurno udobniji nego na X verziji, stitnik masine... Uglavnom, to u kombinaciji sa vec provjerenom i pouzdanom motorizacijom je sigurno dobitna kombinacija... Inace, osobno, motor mi je vrlo lijep i cini mi se da bi mogao ostvariti dosta velik uspijeh...
 
biker4life said:
Evo, ja danas vidio izbliza XTZ, isao sam dogovoriti 2. servis za mog XTX-a i bio je jedan izlozen u salonu.

koliko ih dolazi za hr za 2008? čuja san da se radi o 3 komada? i sva tri, normalno, prodana...
 
ivan_m said:
koliko ih dolazi za hr za 2008? čuja san da se radi o 3 komada? i sva tri, normalno, prodana...

Imaš trenutno kod Grigića u salonu jedan slobodan, pustinjske "žute"
boje. Koliko će ih ukupno doći još nitko ne zna, ima ih već 5-6 prodanih.
 
ima jedan u MotoBoxu u Puli...moram priznat da izgleda prilično zanimljivo
na slikama mi se nije svidio, ali uživo....
 
Kod Markeza jedna crna čeka isporuku. Moram priznat da me se na fotkama baš nije dojmila ali uživo mi dobro izgleda i izgleda ogromno (valjda zbog visine lampe i vjetrobrana).
 
shadow said:
Imamo li rezultate testa?

Nisam bio do Beća, al je testirana u non stop vožnji od nekih 650 km u jednom smjeru sa suvozačem i komplet alu koferima. Prezadovoljan sam. Zaštita od vjetra je dobra. Neobičan vizir ali učinkovit. Suvozač-ica zadovoljna.  (y)
Šta se offroad vožnje tiće, skoro svaki vikend smo po brdima i nemam primjedbe osim na težinu koja malo smeta na zahtjevnijem terenu. Pogotovo s punim rezervarom.
Sve u svemu motor je  (y). Odličan kompromis: dobar za cestu, dobar za put, dobar za izlete van ceste.
Reakcije na dizajn su, "il ga voliš il ga ne voliš", sredine nema.

Ono što je meni posebno drago su izmjenjene mape i mogučnost vožnje na malim okretajima, (u odnosu na XT i neke dr.), pogotovo u gradu i na terenu.

Za mjesec dana planiram dužu turu od nekih 10-tak dana, pa da vidimo kako se Tenere snalazi po svijetu.