Gilera Nexus 300ie

Neznam kome i kako 500tka trosi 8-11 litara.
Kolegi MV Agusti trosi između 4,1 i 7,5, a sumnjam da cete veceg luđaka od njega sresti za po zavojima.
Po gradu ga ne vozi, istina, tu bi mozda trosio i 8, ali veliko mozda.
Na magistrali pri punom gasu u jednoj touring voznji sa CBR 600 je trosio 7,5 l.
X9 250 je prilicno vozan skuter, mada tezak i velik.
X9 500 je barka na kotacima. Njen ovjes ne moze podnijeti stari MASTER 460. Loše.
Nexus 500 ima malo mehanickih veza sa 250icom.
Doduse, i na 500tici se da strugati poklopcem variomata, ako si brz po zavojima. Vidio svojim ocima.
Xciting ne uspoređujem sa Nexusom, jer to (za Kymco govorim) nije za voziti brzo, moj subjektivan dojam.
 
toni_st ajde se ti malo smiri i nemoj vrijedati za pocetak...

nexus 300 ima 278ccm...nexus 250-22hp-8000okr,nexus 300/278-22.4 hp-7250okr

normalno da 300 ide malo bolje ali to je skoro nikakva razlika,a registraciju placas kao za 500ccm...

taj 300 tj. 278 sigurno po uzbrdici i voznji u dvoje ide malo bolje,po meni je ta masina totalni promasaj,da ima vise konja onda bi to bilo ok...

i svaki skuter je pozeljno ostavit malo da radi a ne odmah gasit...
 
biker4life said:
Ja bih ipak rekao da nije toliko masina "promasaj", mozda niti uopce, nego da je nas sustav kategorizacije vozila u Hrvatskoj promasaj.
ok,vani nije tolika razlika u registraciji kao kad nas,ali radit novu masinu sa pola konja vise  :misli: :misli: i to je kao 300ccm,a masina nema ni 280ccm :mrgreen:
 
toni_st said:
250 trosi meni između 3.5 i 5litara

Moram priznati da mi i ovo čudno zvuči...imao sam beva 250 i.e. i uz najveće ganjanje max potrošnja u gradu mi je bila 3,85 l !? kak navući ovih 5....nije mi jasno ? koliko je nex teži od beva ?? možda se u tome krije problem ?

toni_st said:
500 između 8 i 11litara
ovo je meni bila potrosnja kad sam vozija ove modele.

Ovo ne vjerujem dok ne vidim....sorry tony, ali meni toliko auto u gradu ne troši pa mi je nemoguće da nex 500 toliko troši.......SW600 mi u gradu troši oko 6 litara...ok...vjerujem da bi sa ganjanjem natjerao to do 7.....ali 8-11 litara za motor koji ima 100 ccm manje i 10 KS manje i jedan cilindar manje....ne vjerujem !
 
malaguti said:
ok,vani nije tolika razlika u registraciji kao kad nas,ali radit novu masinu sa pola konja vise  :misli: :misli: i to je kao 300ccm,a masina nema ni 280ccm :mrgreen:

U Italiji nema razlike u registraciji uopce, pa samim time ovo je u biti njima samo evolucija starog QUASARa.
Vjerovatno niti ne diskutiraju o malom povecanju ccm, vec su zadovoljni novom i poboljsanom verzijom.
(y)
 
moze 500 trosit otvorene 5 litara sa vozacem od 60 kg. ali kad na njega sidnu dva covika sa po 100 i nesto kg i kad ga vozis po gradu svaki semafor full gas onda bi vidija kako ne trosi 11. ja sam probao
 
malaguti said:
ocekivao sam da nexus 300 ima vecu krajnju brzinu...
I ja sam očekivao ali ništa od toga, lega mi ima 250-tku i malo sam u staru brži i to je sve. Kada vozimo usporedo 100 km/h i krene trka
nemogu se odljepiti od njega što god pokušao, jbg tako je.
 
biker4life said:
Ja bih ipak rekao da nije toliko masina "promasaj", mozda niti uopce, nego da je nas sustav kategorizacije vozila u Hrvatskoj promasaj.
Slažem se, eto ja sam zbog svoje neinformiranosti uzeo 300-tku a mogao sam i 250 bili su u salonu i jedan u drugi.
 
nexus 250 ne ide preko 4 litre,i s multivarom,ja se vozil uvijek full gasom.
 
toni_st said:
e i potrosnje:
250 trosi meni između 3.5 i 5litara
300 isto
500 između 8 i 11litara

ovo je meni bila potrosnja kad sam vozija ove modele.


:jesus: :jesus: :LOL: :LOL: :eek:hne:
 
toni_st said:
aj nemoj pricat gluposti. ti stavi plastike sa nexusa na x9 i obrnuto, ja ti poklonim svoj nexus. razlika u okviru je drasticna. a i u voznji se osjeti. onaj x9 se uvija ka vlak po cesti dok je nexus 250/300 jedan od vozljivijih skutera uopce. i ne znam kako neko moze x9 usporedit sa nexusom. ili onaj xciting. totalno smece prema nexusu. ti skuteri su toliko nevozljivi. nestabilni, teski sa lošom ciklistikom i to netko ide usporedit sa nexusom. vozija sam sve modele i svi se mogu posramit pred nexusom. sa xcitingom 500 ne mozes uc u cosu posteno jer na jednu stranu grebe auspuh a na drugu grebe deklo. jednom skoro glavu izgubija. a nexus moze lec ka i trkaci motor.

manji nexus i x9 su identični
razlikuju ih plastike
žao mi je što smo te razočarali :mrgreen:
samo nex 300 ima prednju veću felgu

i da - X9 ima 2 diska sprijeda i još malo dodatne opreme koju nexus nema :D
 
nije mi jasno gdje je izvukao ovu potrosnju za nexus 500 :shock: :shock:
 
liberty said:
manji nexus i x9 su identični
razlikuju ih plastike
žao mi je što smo te razočarali :mrgreen:
samo nex 300 ima prednju veću felgu

i da - X9 ima 2 diska sprijeda i još malo dodatne opreme koju nexus nema :D

tjesi se ti. imas x9 i sad bi tija da ti je isto to kao nexus. rastavi jedan i drugi pa ces vidit razliku, ako je ne mozes vidit u voznji.

malaguti said:
nije mi jasno gdje je izvukao ovu potrosnju za nexus 500 :shock: :shock:

sta iman lagat. samo sam pokazao koliko zaista trosi motor kad ga vozis. a ne kao neki koji pricaju o 5 litara po gradu sa 500kubika skuterom. mogu u gradu bajki.

 
a brat bratu ne moze trositi 11 litara da se gadno potrudis i da ga ubijas ali ne znam kako,da vozis uzbrdo 100km sa dvojicom konja od 100 kila i da ga gazis bez stajanja... ne znam eventualno ako bi negdje usput stao i pustio motor da radi bez gasenja par dana onda bi dosao do te brojke  :jesus:
 
toni_st said:
tjesi se ti. imas x9 i sad bi tija da ti je isto to kao nexus. rastavi jedan i drugi pa ces vidit razliku, ako je ne mozes vidit u voznji.

sta iman lagat. samo sam pokazao koliko zaista trosi motor kad ga vozis. a ne kao neki koji pricaju o 5 litara po gradu sa 500kubika skuterom. mogu u gradu bajki.

1. ne tješim se nego je o tome već bilo priče i ne samo na ovom forumu i to ne od običnih korisnika
2. nemam x9 :LOL:
3. a tvoja potrošnja za nexus 500 - ne vjerujem. iz iskustva mnogih mislim da je potrošnja od 11 litara potrošnja lade a ne nexusa :jesus:
 
Prije starog Bubimira nego Ladu...osim ako nisi mislio na Ladu Nivu...jer je ona frendu znala gutnit i 15 kad bi isao prtenim putevima i kroz sumu u lov s njom...ko' ce ga znat,mozda je i ovaj isao u lov sa Nexusom...ako je,onda se negdje gadno shebao pri skretanju na relaciji kuca-moto salon :LOL: :LOL: :LOL:
 
toni_st said:
tjesi se ti. imas x9 i sad bi tija da ti je isto to kao nexus. rastavi jedan i drugi pa ces vidit razliku, ako je ne mozes vidit u voznji.

sta iman lagat. samo sam pokazao koliko zaista trosi motor kad ga vozis. a ne kao neki koji pricaju o 5 litara po gradu sa 500kubika skuterom. mogu u gradu bajki.

I ja sam u gradu bajki kao i mv.  :jesus:
Kolko si se dugo vozio na nexusu to kada si ga isprobavao? Ta potrošnja može bit ako si se vozio par kilometara od semafora do semafora, svakih 200 metara start s punim gasom, ali to onda nije prosjek!