Gilera Nexus 300ie

toni_st said:
sta iman lagat. samo sam pokazao koliko zaista trosi motor kad ga vozis. a ne kao neki koji pricaju o 5 litara po gradu sa 500kubika skuterom. mogu u gradu bajki.

Fascinantno mi je kako i dalje tvrdiš da nex500 može troštiti 11 l !!! presmješno....

Evo ti moj primjer od jučer....motor (SW600) prazan...prešao 223 km i došao na benzinsku i natočio 13.44l goriva....dakle potrošnja 6,03 l/100 km......potrošnja je čista gradska (s ovim tankom nisam niti kilometra izašao iz grada)....jer živim i radim u ZG i to većinom u dvoje na motoru (jer cura i ja idemo zajedno na posao, istim putem) i da ne pričam da na posao idem u 7:30, a vraćam se poslije 16 kad je u ZG najbrutalnija gužva (samo da ti dokažem kakva je gužva kad mi je put od doma do posla 9,6 km, a sa autom mi u navedena vremena treba 45 min....

E pa zbog ovoga što sam ti gore napisao mi je nevjerojatno da nex500 koji je slabili, lakši, manji...troši gotovo 100% više goriva !!!
 
ivan2 said:
I ja sam u gradu bajki kao i mv.  :jesus:
Kolko si se dugo vozio na nexusu to kada si ga isprobavao? Ta potrošnja može bit ako si se vozio par kilometara od semafora do semafora, svakih 200 metara start s punim gasom, ali to onda nije prosjek!

Ovo si dobro napisao, jer pri takvoj voznji board komp ispisuje svasta, kao i na svim vozilima. (y)

Drugo, samo cu napomenuti da je ovo tema o Nexusu 300, a ne 500.
Ako zelite raspravljati o 500tici, imate za to prikladnu temu.

(y)
 
Hitno trebam odgovor!!!

Uletila mi je kombinacija da si uzmem novog Nexusa 300 veoma,veoma povoljno i to mozda kroz par dana :mrgreen:...samo sto je 2008 godiste...pa me zanima koja je razlika izmedju nexusa 300 iz 2008. i nexusa 300 iz 2009 godine? :misli:

Negdje sam cuo da su mijenjali polozaj naslona za noge za suvozaca jer je na starom navodno bio katastrofa,i da je na starom modelu nesto manji prtljazni prostor pod sicem...da li je to istina i ako je da li je velika razlika?

Nadam se da ce naci netko tko zna nesto vise o ovome...
 
Tooooooo te ja pitam....

MV care (y)...Upravo sam takav odgovor i trazio,ali sam se bojao da ce se nac neko pametan i krenut spiku u stilu:ma verzija '08 ti je sranje,bolje uzmi '09...

Hvala

btw.Nadam se da cu vam se (jaaaaaaaako)brzo pohvaliti novim ljubimcem (y)

Sad jos samo treba nac dobru opremu...kako bi Jeremy Clarkson rekao: "how hard can it be?"
 
Evo "par" slikica Nexija....uzivajte!!!

http://www.forum-auto.com/scooters-125cm3/Gilera/sujet44.htm
 
Maxpeed said:
Evo "par" slikica Nexija....uzivajte!!!

http://www.forum-auto.com/scooters-125cm3/Gilera/sujet44.htm

a,francuski forum,makar su to 125ice,puno toga se može naći gore.dobar forum. (y)
 
svida mi se ovaj mali tamni vizir i svida mi se kako 4road stoji na nexusu,recimo na runneru 4raod ne stoji bas najbolje jer je dug i stoji dosta nisko,ali na nexusu izgleda ok...
 
Bok svima!
Da Nexus nije loš skuter ili motor ovisi kako ljudi gledaju nato. I ja sam ga kupio prije 30 dana, čini mi se OK, zapravo sviđa mi se na njemu što ima veliko vjetrobransko staklo, vjetrobran za ruke na volanu a njabolje je to da ima grijanje za noge što sam se i sam uvjerio ovih dana. Zbilja zaštita od vjetra je super, vozi se skoro kao pravi motor, stabilan je što vjerovatno pridonosi veliki međuosovniski razmak. A bogami ima i mana, pre visoko se sjedi za razliku od Beverlija, drugo živcira me to što su kotači različite colaže naprijed 15 a odozada 14 cola.A da zaboravio sam, vjerovali ili ne Gilera Nexus juri 155 kilometara na sat, ili mi analogna i digitalna ura nije u redu.
To bi bilo to ali nije glavni razlog što sam se javio na forum nego u Siječnu planiram (zapravo plan je u punom pogonu ostalo je još 65 dana do polaska) odjuriti do Tunisa, onda do Libije, Egipta i opet istim putem nazad do Tunisa na trajekt za Genovu i za Zagreb.Dakle tražimo još nekoga tko je toliko šašav i kome je u prvom mjesecu dosadno da odjuri s nama do Afrike.Pozdrav svima.
 
Maxpeed said:
Tooooooo te ja pitam....

MV care (y)...Upravo sam takav odgovor i trazio,ali sam se bojao da ce se nac neko pametan i krenut spiku u stilu:ma verzija '08 ti je sranje,bolje uzmi '09...

Hvala

btw.Nadam se da cu vam se (jaaaaaaaako)brzo pohvaliti novim ljubimcem (y)

Sad jos samo treba nac dobru opremu...kako bi Jeremy Clarkson rekao: "how hard can it be?"

Vjeruj da nećeš pogriješit kupnjom Nexusa!


Ja imam Nexus 300ie 2008 s puno opreme, LeoVince auspuh, Mallosi multivar 2000, registriran je do 8 mj. 2010 i još je pod garancijom do tada!

Neznam koliko ćeš platit tog svog, ali ako te zanima moj, javi se preko PP!

Pozdrav!
 
rodorodo said:
Bok svima!
Da Nexus nije loš skuter ili motor ovisi kako ljudi gledaju nato. I ja sam ga kupio prije 30 dana, čini mi se OK, zapravo sviđa mi se na njemu što ima veliko vjetrobransko staklo, vjetrobran za ruke na volanu a njabolje je to da ima grijanje za noge što sam se i sam uvjerio ovih dana. Zbilja zaštita od vjetra je super, vozi se skoro kao pravi motor, stabilan je što vjerovatno pridonosi veliki međuosovniski razmak. A bogami ima i mana, pre visoko se sjedi za razliku od Beverlija, drugo živcira me to što su kotači različite colaže naprijed 15 a odozada 14 cola.A da zaboravio sam, vjerovali ili ne Gilera Nexus juri 155 kilometara na sat, ili mi analogna i digitalna ura nije u redu.
To bi bilo to ali nije glavni razlog što sam se javio na forum nego u Siječnu planiram (zapravo plan je u punom pogonu ostalo je još 65 dana do polaska) odjuriti do Tunisa, onda do Libije, Egipta i opet istim putem nazad do Tunisa na trajekt za Genovu i za Zagreb.Dakle tražimo još nekoga tko je toliko šašav i kome je u prvom mjesecu dosadno da odjuri s nama do Afrike.Pozdrav svima.

:lolcry: :lolcry: :lolcry:
jesi citao onu knjigu "Lazes Melita"?
tako i tvoja cuka laze
 
Maxpeed said:
Evo "par" slikica Nexija....uzivajte!!!

http://www.forum-auto.com/scooters-125cm3/Gilera/sujet44.htm
Svidja mi se sic na crvenom, pise nexus!!! Dobra ideja!!!
 
Mandrake said:
:lolcry: :lolcry: :lolcry:
jesi citao onu knjigu "Lazes Melita"?
tako i tvoja cuka laze

Potpisujem...

Ja sam mojeg sa Leovince auspuhom i variomatom uspio max do 140 na ravnom, a po nizbrdici ide i 155, ali to se naravno ne računa :)
 
TZOX said:
Potpisujem...

Ja sam mojeg sa Leovince auspuhom i variomatom uspio max do 140 na ravnom, a po nizbrdici ide i 155, ali to se naravno ne računa :)

i to ti je 135-136  stvarne brzine(sam variomat i auspuh mu nece dati krajnju vecu)....
 
Mandrake said:
i to ti je 135-136  stvarne brzine(sam variomat i auspuh mu nece dati krajnju vecu)....

Di si samo našao ovo 136??

A šta se tiče variomata, upravo sam zbog tog i naveo da ga imam, jer mi je krajnja bila trunku veća sa normalnim auspuhom!


popuni si lokaciju u profilu :wink:
 
nebi vjerovao ali i krajnja brzina na nexusu je povezana sa određenom tempereturom, tj. gustocom zraka...tako se desava da ces u vecernjim  satima na istom komadu ceste, piste ili puta postici vecu brzinu nego u istim uvjetima u popodnevnim satima...rasprava na forumu vec postoji pa potrazi...zato sam naveo tu 135-136 brzinu....

TZOX said:
A šta se tiče variomata, upravo sam zbog tog i naveo da ga imam, jer mi je krajnja bila trunku veća sa normalnim auspuhom!

popuni si lokaciju u profilu :wink:

hoces reci da si i ti isao 155 km/h... :mrgreen:
 
vidio sam ja jednog nexija 300 koji je isao po satu 150 i nesto...
samo mu je naprijed bila guma 14"