Gilera Nexus 300ie

CIKA ZUBA said:
Hteo sam da pitam za iskustvo sa zvukom iz kvacila kod starta,cuje mi se kad je squter zagrejan,kad je hladan ne!! :(
Jel ste reklamirali,sta su vam rekli u ovlascenom servisu?!  :?  Na satu je 7000km i pocelo je da bruji,nije mi jasno kako se to moze desiti posle pola godine i samo 7tkm. Di je tu kvalitet?! Sta ce bit za dve tri god?!  :x  :x
Meni se isto to culo i to ti je zvono koje se presporo odvaja pa se cuje, ja sam to rijesio da kod startanja das malo vise gasa da se pravilno odvoji, nakon nekog vremena ravnomjerno se potrosi pa se vise ne cuje!!! Tako kazu u servisu!  :D
 
CIKA ZUBA said:
Hteo sam da pitam za iskustvo sa zvukom iz kvacila kod starta,cuje mi se kad je squter zagrejan,kad je hladan ne!! :(
Jel ste reklamirali,sta su vam rekli u ovlascenom servisu?!  :?  Na satu je 7000km i pocelo je da bruji,nije mi jasno kako se to moze desiti posle pola godine i samo 7tkm. Di je tu kvalitet?! Sta ce bit za dve tri god?!  :x  :x

lijepo ga skineš dolje i pošmirglaš malo i bude dobro jedno vrijeme.Ili probaj kak ti je GORANK rekel,samo po gasu.Meni se isto događalo,tj.počel mi je proklizavat ko na autu dok lamela otiđe,i dobil sam novi kuplumg(na 5 000 km).I na tom novom je počelo isto cviljet,i još dandanas zacvili kod novogf vlasnika.SLABA KVALITETA!
 
mislija san da je to problem sa vecim zapremninama u voznji gradom :misli:
 
zasto? kvacilo kao kvacilo,sve je to ista stvar...

ako se tako cuje ili trza pri startu onda treba malo pakne preletit sa brusnim papirom i to je to ili zacekati da se u voznji pobruse od zvono,nije to nikakav problem...a sto se tice zvuka onda je ona ploca na kvacilu koja ide preko sustica labava,ali to ovisi o kakvom se zvuku radi...
 
malaguti said:
zasto? kvacilo kao kvacilo,sve je to ista stvar...

ako se tako cuje ili trza pri startu onda treba malo pakne preletit sa brusnim papirom i to je to ili zacekati da se u voznji pobruse od zvono,nije to nikakav problem...a sto se tice zvuka onda je ona ploca na kvacilu koja ide preko sustica labava,ali to ovisi o kakvom se zvuku radi...
Nisam znao kako se strucno to zove, ali evo ti si napisao, ne trosi se ravnomjerno zato se cuje!
 
da,pakne kvacila se ne trose ravnomjerno i onda prilikom starta struze od zvone pa se tako cuje i trza pri startu,a onaj metalni "zveckavi" zvuk dolazi ako je ona ploca preko sustica labava tj. ako su osiguraci popustili ali ima i za to rjesenja :wink:
 
gorank said:
Tebi su ga mijenjali pod garancijom, meni nisu htjeli. Nakon par jacih startanja prestane!!!

al velim ti,moj kuplumg je počel proklizavat i bilo je opasno za vožnju,pogotovo po gradu.
 
Da li ima netko slucajno uputstva za Nexus-a 300ie jerbo ih nisam dobio a ovi iz zastupnistva prave blesavi...

btw.ako nitko nema makar mi recite kako da namjestim sat na digitalnom pokazivacu i kako da namjestim da mi digitalni sat pokazuje trenutnu brzinu prilikom voznje (y)
 
digitalni pokazuje podatke sa board compa(prosječna brzina, max brzina, potrošnja...) a trenutnu brzinu i okretaje na analognim pokazivačima :wink:
 
Maxpeed said:
Da li ima netko slucajno uputstva za Nexus-a 300ie jerbo ih nisam dobio a ovi iz zastupnistva prave blesavi...

btw.ako nitko nema makar mi recite kako da namjestim sat na digitalnom pokazivacu i kako da namjestim da mi digitalni sat pokazuje trenutnu brzinu prilikom voznje (y)

Ako mislis na USER MANUAL (ne SERVICE MANUAL), duzan si ga dobiti originalnog (vjerovatno na Engl. ili Tal. jeziku) i verziju prevedenu na Hrvatski jezik. Ukoliko ih nisi dobio, inzistiraj, to je tvoje pravo kao kupca, i nemoj popustati!
 
Ma seru mi da se malo strpim dok ga nabave...a vec mi ih je pun k#$@%
 
Maxpeed said:
Ma seru mi da se malo strpim dok ga nabave...a vec mi ih je pun k#$@%
jednostavno se to rjesava... odes u zastupnistvo,malo pokazes da si nervozan i da ti ih je pun kurac i kazes im da ces doci kroz 3-4 dana i ima da nabave kako god jer nece biti dobro,i garantirano nabavljaju sve sto ti treba!!! ali bez zajebancije odi i to napravi jer tvoje pravo kao kupca je da to dobijes skupa sa skuterom,jer ako vešmašine,DVDi i slicne kineske aparature imaju manual na 20 jezika ukljucujuci CRO onda se ja ne brinem za njih u zastupnistvu a nemoj ni ti
 
Hvala,čika zuba (y),ali to je workshop manual...trebao mi je owners,kojeg je bilo preteško naći,ali je buraz nekako uspio.
Zanimljivo je da je bio na skoro istom linku kojeg si mi poslao...nabasao je na njega prije nego sam vidio tvoj pm,pa ako itko treba,ovdje ih ima podosta za raznorazne pile:http://www.wotmeworry.org.uk/manuals/


Što se zastupništva tiče,problem je što je prodavač oko 100km od mene,odn buraza i svaki bi trip bio bacanje love u vjetar...nabavio sam englesku varijantu i dio problema je riješen.
Zasad ću ih nastaviti maltretirati telefonski i mailom,onako principa radi...jbg,znali su da ću ga kupiti čim mi prođe kredit i imali su mjesec dana fore za nabaviti ga,ali ih to očito nije zamaralo.
Sva sreća da ću motor održavati u požegi i crikvi u servisima koji znaju svoj posao.

Kako god bilo,od manuala ne odustajem,a imam i pitanjce...u eng varijanti skužio sam da sam trebao dobiti i neki set ključeva (šogun :jesus:),preciznije Kit equipment,koji je trebao biti ispod sica,a sastoji se od box-spannera(koji god prijevod bio;ključ za vaditi svjećicu),2 klješta (za osigurače),2 šarafcigera i ključa (za amortizer).
Je li to standardna oprema,odn jesu li mi i to "zaboravili" dati?
 
možda je to za eng verziju, ja imam ključ za amortizer, šarafciger, ono čudo za svjećicu, i nešto šta neznam čemu služi :mrgreen:
 
mislim da bi nekakav alat trebao dobit, bar sam ja dosad uvik dobiva a sa hondon san cak dobija i prvu pomoc :LOL:
 
Mala napomena - manuale si saljite na PP, jer je javno linkanje na forumu zabranjeno. (y)

---

Glede samog originalnog manuala - ovisi od servisa do servisa, ali ukoliko se radi o "dobrom" serviseru, mislim da bis mozda doticni manual mogao mozda dobiti i u nekom drugom ovlastenom servisu. :misli: