Gilera RunneR club-za nas tRRkace...

Obzirom na rast Runnera u svim segmentima (velicina, tezina), dali smatrate da bi u iducem modelu na


  • Total voters
    107
Onaj plavo crni od gore je nelos, originalna kombinacija, fale neke naljepnice, ali generalno mislim da vrijedi 8,5 t kn koliko vlasnik trazi za njega (vidio sam ga u oglasniku). Na njemu sve odgovara godistu koliko vidim, pa tako i vilice. Tek od '02 nadalje su se ugrađivale klasicne, ranija godista su imale ove up-side-down (koje se bas i nisu pokazale kvalitetnima)...

Ovaj drugi mi je nesto poznat... bio je jedan takav u PU... ako se ne varam... osobno ne volim prefarbane Runnere... originalne kombinacije su 5/5...

... EDIT... ova slika, to je u biti slikano na Giardinima u PU... prepoznao sam... neznam osobno taj skuter... ali sam ga sreo jednom na zaobilaznici... ide solidno, plus cuje se "zdravo" (nista ne zvoni, lupka...)...
 
malaguti said:
sta si je dao truda? pofarbao ga je u drugi boju i to nista posebno dobru boju...
ja neznam ciji je ali prijatelj ga zna i "navodno" da ga je kompletno preslozio znaci masina na novo sve unutra poslagano.ja sam ga gledao kad sam ga slikao i cini mi se da su i ove crne plastike nove sto nisu ofarbane!s obzirom kakvih smeca ima po cesti ovo izgleda odlicno(za boju se slazem) po meni su serijske boji br.1 !
 
biker4life said:
Onaj plavo crni od gore je nelos, originalna kombinacija, fale neke naljepnice, ali generalno mislim da vrijedi 8,5 t kn koliko vlasnik trazi za njega (vidio sam ga u oglasniku). Na njemu sve odgovara godistu koliko vidim, pa tako i vilice. Tek od '02 nadalje su se ugrađivale klasicne, ranija godista su imale ove up-side-down (koje se bas i nisu pokazale kvalitetnima)...

Ovaj drugi mi je nesto poznat... bio je jedan takav u PU... ako se ne varam... osobno ne volim prefarbane Runnere... originalne kombinacije su 5/5...

... EDIT... ova slika, to je u biti slikano na Giardinima u PU... prepoznao sam...
 tocno u puli je!!!!znaci isplati mi ga se uzet za tu lovu!jer prodajem sr150 za te pare pa gledam da sam u toj cijeni.
 
e biker,kad si stavljao slike svih stari runnera onda si zaboravio ovu kombinaciju :wink:
 
pula52 said:
 tocno u puli je!!!!znaci isplati mi ga se uzet za tu lovu!jer prodajem sr150 za te pare pa gledam da sam u toj cijeni.

Tip za onog plavog pita 8,5 t kn, taj je iz ZG-a... A za ovog iz Pule nisam ni znao da se prodaje, a niti neznam koliko love decko trazi...

Vezano za onaj plavo-crni... neznam dali vrijedi te novce... po slikama je OK i vrijedi, ali treba viditi uzivo koliko ima km, u kakvom je stanju ovjes, lezajevi masine, kola, kako ide, kako je i gdje servisiran, dali vlasnik ima sve papire itd...

A o narancastom neznam nista...
 
ovaj u zg ima nekih 12000kn i kaze da je servisiran u servisu!uglavnom da je odrzavan i da nije padano s njega!!!ali to bi trebalo provjerit ali malo je tesko kad neznam nikoga tamo!
 

Malaguti, daj vrati i onu drugu sliku! (y)

pula52 said:
ovaj u zg ima nekih 12000kn i kaze da je servisiran u servisu!uglavnom da je odrzavan i da nije padano s njega!!!ali to bi trebalo provjerit ali malo je tesko kad neznam nikoga tamo!

Bold - Mislis km? :misli:

---

Cuj, ako je servisiran u ovlastenom ima i servisnu knjizicu.
Obzirom da ima 12 t km, trebao bi imati ovjerene servise na 1, 5 i 10 t km.
Prvi je kontrolni, na 5 je provjera remena i utega variomata, a na 10 je trebao biti promjenjem remen i doticni utezi, te mikro remen i odg zupcanik.
Mada, obzirom na godine, km mi je sumnjiva, iako ne i nemoguca.

Glede remena - preporucam ga mijenjati bar jednom godisnje, bez obzira na km, da nebi pukao uslijed zamora materijala (zbog starosti), te uz zavrsni remen prijenosa, preporuka je mijenjati i mikroremen (remen pumpe ulja - vrlo bitno) te njen zupcanik.

Nadam se da je ovaj plavi, bez obzira na skromnu km, remen mijenjao bar svake dvije godine.

Kako ces prepoznati stvarnu km, makar neiskusni vjerovatno ni tada nece biti 100% sigurni (tada je najbolje odvesti skuter na kontrolni pregled u ovlasteni servis prije kupovine):
> lezaj masine/kotaca ode na oko 25-30 t km, sto rezultira luftom od cca. 0,5 - 0,7 cm na zadnjem kotacu, ulijevo i udesno = kafe-raceri obicno to ne mijenjaju;
> generalno stanje vozila mora odg km na satu;
> vlasnik mora znati kada je i koliko puta do sada mijenjao potrosni materijal i obavljao servise;
> pozeljno je imati oba kljuca, servisnu i manual;
> itd...

Jedna opaska - ocuvanog SP-a ces tesko naci, puno teze nego neki drugi skuter, tako da budi spreman na tesku i dugu potragu.
 

Prodavao ti se nedavno na podrucju Pule jedan narancasto-sivi SP 180, originalna kombinacija '99-'01.
Imao je dosta km, i plastike su bile malo izblijedile, ali inace je djelovao solidno. 2 vlasnik.
Tip je pitao oko 1200 € ali mislim da ga je prodao. :misli:
Pokusaj na auti.hr i na "Njuskalu" pogledati sta ima u Istarskoj zupaniji - to bi ti bilo jednostavnije za ici pogledati, a i glede prijepisa.

Također, jedan crveno-svijetlo sivi, originalna kombinacija iz '02/'03 se prodavao u Crikvenici (pored RI) pred cca. mjesec dana, skuter je na slikama djelovao solidno, sve je imao osim naljepnica, te je bio malo izgreban s desne strane ali inace je bio ocuvan i imao je jako malo km. Oko 12 t kn je pitao tip, ali je bio spreman spustiti cijenu.

Pogledaj po oglasnicima, pa javi! (y)
 
po meni najbolje slozen runner i tip ga koristi za ono sta je slozen a to je za stazu http://forum.scooterforum.net/forum/f88/gilera-runner-209-ccm-quattro-valve-146315/ 209 mu se razletio i sad ce kublera slozit,boli ga briga,ima para...takav skuter se mora vozit po stazi jer cemu onda trud i novci,sljedecu sezone ovo mene u pulu i novi marof,nadam se da necu u prvom krugu pasti :mrgreen: jos bi na svog dodao bitubo cisto radi tvrdoce...
 
malaguti said:
po meni najbolje slozen runner i tip ga koristi za ono sta je slozen a to je za stazu http://forum.scooterforum.net/forum/f88/gilera-runner-209-ccm-quattro-valve-146315/ 209 mu se razletio i sad ce kublera slozit,boli ga briga,ima para...takav skuter se mora vozit po stazi jer cemu onda trud i novci,sljedecu sezone ovo mene u pulu i novi marof,nadam se da necu u prvom krugu pasti :mrgreen: jos bi na svog dodao bitubo cisto radi tvrdoce...

Sta mislis raditi u Puli? U sklopu PH nesto ili? Jer znam da su na Green Gardenu neki cudni obicaji glede iznajmljivanja staze inace...!? :misli:
 
biker4life said:
Sta mislis raditi u Puli? U sklopu PH nesto ili? Jer znam da su na Green Gardenu neki cudni obicaji glede iznajmljivanja staze inace...!? :misli:
ma ne PH,jednostavno bi platio cijeli dan i vozio gore,nisam siguran koliko se novi marof placa ali mislim da je oko 200kn cijeli dan,a za pulu neznam...
 
malaguti said:
ma ne PH,jednostavno bi platio cijeli dan i vozio gore,nisam siguran koliko se novi marof placa ali mislim da je oko 200kn cijeli dan,a za pulu neznam...

Neznam, ali mislim da se Green Garden nazalost ne iznajmljuje, osim ako nesto nisu promjenili.
Jer da se iznajmljuje, vec bi bili trkaci oklopi na mojem i vec bi vozio onuda. :mrgreen:
Ovako skupljaju prasinu doma. :LOL:
 
sad je itako gotovo,onda cemo na pocetku sezone provjerit ako se iznajmljuje i ici voziti,ipak mi je pula blize iako bas nisam odusevljen sa stazom,novi marof mi je puno bolji,nisam nikad bio ali po onom sta sam vidio na slikama i filmicima staza je super (y)