Gilera RunneR club-za nas tRRkace...

Obzirom na rast Runnera u svim segmentima (velicina, tezina), dali smatrate da bi u iducem modelu na


  • Total voters
    107
biker4life said:
Cilj mog posta je bio taj da je u biti u gradu potrosnja ponekad i nerealno velika, pogotovo zimi na kratke relacije. :wink:
Hladni starovi i ugrijavanja mogu potrosnju skutera te kubikaze povecati i za 3-5 dcl/100 km/h, sto se obzirom na malu potrosnju inace, i mali tank, osjeti.
Kad smo vec kod mjerenja, evo kako ja to radim: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,88831.msg2529365.html#msg2529365
Trece, sve pumpe "iskopcaju" kada razina benzina dođe do izlazne cijevi "pištolja", pa je samim time kolicina utocenog goriva vrlo slicna.
Govorim za OMV-ove pumpe (diljem HR) na kojima sam uvijek utocio goriva do iste tocke u tanku.
(y)

Neuštelan karb npr., ili previsok minimum, ili neispravan "čok".
Posebice ako se radi o ovome prvome, prepusti to strucnjaku.

POTPIS!

Tako nesto.

Kuda si se vozio? Gradom, ili?
Potrosnja je vise/manje normalna, posebice ako si se vozio oko Pule.

Tako je mozda i najbolje - 2, 3 minute u leru, pa 2, 3, 4 km bez puno gasa i to je to. :)
kod mene je vecinom gradska voznja ,na posao s posla ,do grada i tako klasika!
 
sad cu bas ici do kraja da vidim koliko cu preci sa punjenjem.na sr150 sam vozio dok nisam stao bez benza :) da vidim koliko sa tankom uspijem proc!
 
pula52 said:
sad cu bas ici do kraja da vidim koliko cu preci sa punjenjem.na sr150 sam vozio dok nisam stao bez benza :) da vidim koliko sa tankom uspijem proc!

Nemoj... povuci ce smece s dna tanka... ipak skuter ima 6-7 godina i 34 t km... :wink:
Zamisli jos da zastopas karb za talogom iz tanka... stvoris si problem bez veze... (y)
 
ja nikad neznam koliko mi skuteri tocno trose niti sam mjerio :shock: :shock: jednostavno kad imam para onda se idem vozit :wink:
 
biker4life said:
Ali definitivno ce me zanimati koliko ce sa ful race set-upom trositi. :D :misli: (y)
a cuj,trosit ce vise sigurno,i dalje se vrti jako,mene jedino muci taj mali rezervar na novom runneru,pa ako jos stavim karburator malossi onda ce biti jako lose za duze voznje,vozit cu tako rec od benzinske do benzinske,a sad potrosnja nebi trebala biti preko 5.5l :misli:
 
malaguti said:
a cuj,trosit ce vise sigurno,i dalje se vrti jako,mene jedino muci taj mali rezervar na novom runneru,pa ako jos stavim karburator malossi onda ce biti jako lose za duze voznje,vozit cu tako rec od benzinske do benzinske,a sad potrosnja nebi trebala biti preko 5.5l :misli:

Ako sada nije veca od 5.5 litara, odlicno! (y) Mada, si siguran...? Jer i sada je vec opaki set-up gore. :)

P.S. Voziti ces se samo po Plominki, i malo po magistrali. :mrgreen:
 
biker4life said:
Ako sada nije veca od 5.5 litara, odlicno! (y) Mada, si siguran...? Jer i sada je vec opaki set-up gore. :)
nisam siguran :mrgreen: zato i kazem da nikad neznam tocnu potrosnju,uskoro ce doc auspuh pa ce i on malo podignut potrosnju,bas cu izmjerit,ali mislim da do 6l maximum....
 
biker4life said:
Nemoj... povuci ce smece s dna tanka... ipak skuter ima 6-7 godina i 34 t km... :wink:
Zamisli jos da zastopas karb za talogom iz tanka... stvoris si problem bez veze... (y)
mislio sam do rezerve necu ne do dna! :mrgreen:
 
malaguti said:
nisam siguran :mrgreen: zato i kazem da nikad neznam tocnu potrosnju,uskoro ce doc auspuh pa ce i on malo podignut potrosnju,bas cu izmjerit,ali mislim da do 6l maximum....

uf malaguti pa to skoro ko auto trosi  :LOL:
ali vidim opaka je ta mašina vx 209  (y) vidim spominjes da ces top stavit, i u prijasnjim temama si pisao stvari za kucelja i deaka, jesi narucio koji i koji ces uzeti ?  :misli:
 
Robi_PU said:
uf malaguti pa to skoro ko auto trosi  :LOL:
ali vidim opaka je ta mašina vx 209  (y) vidim spominjes da ces top stavit, i u prijasnjim temama si pisao stvari za kucelja i deaka, jesi narucio koji i koji ces uzeti ?  :misli:
evo tu imas sve o mom skuteru http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,153895.0.html i na kraju je popis dijelova,auspuh bi trebao doci u subotu,tako da ces onda vidjeti :wink:
 
ajoj koliko toga, pila i po  (y)
vidim imas polini variomat, jel bolji od mallosi multivara? ili sma pobrkao neke stvari  :LOL: :LOL:  :x
aj jedva cekam da vidim kad dode spuh  (y)
 
nisi nista pobrkao :wink: polini je speed control a malossi je multivar i to ti je skoro pa isto,recimo da polini posvecuje vise paznje zavrsnoj obradi,moj polini variomat je odlican,a recimo malossi cilindar sam morao brusit da bi ga mogao montirati,a frend je kupio polini variomar kojem se utori rolica bila tako lose da je unistio rolice u 1000km,pa je trebalo polirati utore tako da ti to sve ovisi na sta naletis :wink:
 
pula52 said:
mislio sam do rezerve necu ne do dna! :mrgreen:

(y)

Robi_PU said:
ajoj koliko toga, pila i po  (y)
vidim imas polini variomat, jel bolji od mallosi multivara? ili sma pobrkao neke stvari  :LOL: :LOL:  :x
aj jedva cekam da vidim kad dode spuh  (y)

Polini i Malossi - slicna cijena, slicna kvaliteta. Neces pogrijesiti koji god da uzmes.

Malossi se uglavnom nudi i kroz Piaggio prodajnu mrezu, dok sa Polinijem to vecinom nije slucaj.
 
evo zavidao sam podnice i zavrsio flip plate,rucni,tablica se lako otvara/zatvara i u voznji tj. sjedeci na skuteru, u skroz otvorenom i skroz zatvorenom polozaju tablica se sama "zaglavi" tako da stoji cvrsto i nece se po rupama otvarati :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=QJ6nMZ5Cz1I