Gilera Runner problem

Ceki said:
bolji je zato jer se slabije trosi, ali gledajuci performanse, kevlar je tu u apsolutnoj prednosti
po preporukama kevlar se mijenja na 5000 km, stoji 250 kn, a obicni kosta 120 kn i "trajnost" mu je 15 000 sigurno, samo kaj po ovakvim vrucinama je koma
mora on ici i sa obicnim remenom...Njega jebu druge stvari. Po meni treba: Vratiti original centralni feder...staviti rolice narancaste za runner i nrg starije generacije. Takoder treba i karburator dovesti u original stanje. Bez onoga lima...i sa ko za kojom diznom...nemoze davati optimum...I onda vidjeti dalje,... 8)
 
stavljeno sve serijsko.. fedriči kvačila, centralni i rolice ... sve super sad i puno puno bolje..

p.s. ali mu jos mala sitna zera ostaje od početka, to tako je ili?? kalbulator nisam dirao, limica nema a koja je dizna nutra neznam
 
evo mene opet.. nemrem vjerovati.. kad upalim skuter u kutiji onoj gde su varijomat, remen i kvačilo mi nešto kao zuji,,, mislim
da dolazi od varijomata ali nemrem dokučiti šta je to ali me užasno živcira, motor ide super ali ovo neznam, sječam se da kad sam
odsrafio varijomat tj sraf kod varijomata i kad sam sastavljao da mi je jedna onda pločica ostala, sad nisam znao da nju dal ide odmah nakon srafa nutra
koji pritegne sve na varijomatu ili ide iza onoga velikoga kaj remen drzi ( neznam naziv ).. znam da kad sam ju stavio poslje šrafa matice koji drzi varijomat
( mislim na onaj sraf kaj se kompresorom mora odsrafiti ) onda kad sam sve sastavio kurbla mi je propadala, a kad sam stavio iza onoga kaj remen drzi je dobro ..
jel mozda u tome greska ili moze biti kaj drugo? mogu zvuk snimiti ako je problem jer ga nemogu opisati.. onak kao da neko štap neki vuče po željezu...
ono trtrtrtrtrtrrr.. neznam stvarno kak da opisem drugacije, zna mozda ko u cemu je problem, sam fuljao u sastavljanju??
 
mozda ti se otpustila matica na variomatu pa ti onaj hladnjak struze po deklu...
pogledaj jer ti sajbica ispod matice i to...
skini i pogledaj imas 5 minuta posla..
Ceki
 
struze jer nije variomat slozio kako treba...
nije on stisnuo tu vidu na variomatu do kraja jer mu "smeta" remen pa nemoze gurnuti ventilator skroz uz bolcnu, lijepo skini deklo rasiri polutke na kvacilu da remen ude sto vise unutra i onda remen nategni prema variomata pa onda stavi ventilator i onda ces moci zavidati kako treba....
 
malaguti said:
struze jer nije variomat slozio kako treba...
nije on stisnuo tu vidu na variomatu do kraja jer mu "smeta" remen pa nemoze gurnuti ventilator skroz uz bolcnu, lijepo skini deklo rasiri polutke na kvacilu da remen ude sto vise unutra i onda remen nategni prema variomata pa onda stavi ventilator i onda ces moci zavidati kako treba....
:LOL:  :mrgreen:
 
ccc.. evo i to riješeno.. hvala.. ak bude jos kaj tema je tu.. budem kad ulovim vremena stavio sve slike ..

p.s. stavio sam u prerade slike i to,, pa slobodno navratite :D
 
evo mene opet..danas mi se dosta jako temperatura digla, doslovno ovako kako je na slici, dal je to
tako normalno ili ga opet nešto muči.. da nebi nešto otišlo kvragu?



pomozite!
 
ja sam imao istu takvu gileru i preko ljeta je isto tako urica pokazivala,bez brige...
 
da probam svejedno pogledati ili uliti novu tekučinu, ja nisam dolijevao niti nis od kad sam motor kupio,,.,znaci 2 tjedna otprilike...strah me da nešto ne prejde
 
ako je tako,, znaci sve je ok.. :mrgreen:
 
Jedino sta mozes napraviti, ako nemas sta drugo pametnije raditi je provjeriti razinu rashladne tekucine, mada mislim da je zadovoljavajuca.
Skines prednju masku i provjeris prozirno-bijelu posudicu s tvoje lijeve strane gledajuci motor odispred.
Ako radis novu "smjesu", pomijesaj destiliranu vodu i antifriz (MotoCool npr. ili slicni) u omjeru 50:50.
O tome vec imas na forumu, potrazi sa trazilicom.
(y)
 
ok..hvala (y)