GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

biker4life said:
Dobra guma za tu lovu. Ipak treba imati na umu da je to guma starije generacije, zato je i cijena takva. (y)
Ma to mi je jasno za stariju generaciju, al ima ih s novijim DOT-om, cijene su odlične, pa gledam jel bolje to il Diablo. Zadnjih 3-4 seta sam bio samo na Sportsmartu, ne znam kakve su ove u odnosu na tu gumu. Koliko se brzo troše čak mi i nije previše bitno, ne vozim se previše pa će sezonu sigurno trajat.
 
Bimba, vidim da u web shopu trenutno nemaš SportForce+ 120/70-17. Hoćeš nabavljati kad krene sezona, ili je slaba potražnja pa nemaš na lageru trenutno, a nabavljaš po narudžbi (nije hitno, samo se informiram jer mi prednja ide prema kraju života).

I koja guma joj je komplementarna, tj. koja je slična po performansama. Nešto mi je u magli ostalo da je nekakav Dunlop sportnešto rađen u istoj tvornici, možda čak u istoj gumarskoj smjesi? Ako bi uzeo prednju od drugog proizvođača, pa kad zadnja mitas odsluži svoje da mogu uzeti i zadnju koja će biti uparena.

Trenutno sam silom prilika završio na totalno rasparenim gumama, prednja D211, zadnja sava sportforce. Ne vozim na limitima kako raceri, uglavnom vožnje po gradu (staklo cesta  :mrgreen:) do posla i na otvorenoj cesti. Dok je toplo prednja drži bolje od zadnje, kad je hladno vozi se oprezno dok se prednja ne zagrije  :mrgreen:. Supermoto ostao u krvi pa je često stil vožnje takav da na GSRu 600 bude slajda i na ulazu i na izlazu iz zavoja, po ljetu na otvorenoj cesti mi je držalo OK (tudum navikao na supermoto pa ne znam kako se gume trebaju ponašati na cestovnom motoru  :mrgreen:). Cijenim svaki savjet!
 
Vedran_ZG said:
Ima tko kakva iskustva s Bridgestone BT016 pro?

Imam ih ja na Z750..gume su mi odlične, brzo se griju, odličan grip na suhom ali se nešto i brže troše ali ko ga hebe, bitno da drže.  (y)
 
mvujic87 said:
Imam ih ja na Z750..gume su mi odlične, brzo se griju, odličan grip na suhom ali se nešto i brže troše ali ko ga hebe, bitno da drže.  (y)
E to je to, nek one drže, lako za potrošnju!  :mrgreen: (y)
 
Vedran_ZG said:
Ma to mi je jasno za stariju generaciju, al ima ih s novijim DOT-om, cijene su odlične, pa gledam jel bolje to il Diablo. Zadnjih 3-4 seta sam bio samo na Sportsmartu, ne znam kakve su ove u odnosu na tu gumu. Koliko se brzo troše čak mi i nije previše bitno, ne vozim se previše pa će sezonu sigurno trajat.

Mislim da je i dalje u proizvodnji, samo je "stara tehnologija", tj. isto kao Dunlop Sportmax Qualifier, Michelin Pilot Power, Metzeler Sportec M3, itd.

Od svih navedenih mislim da je 016 najbolja opcija.
 
piljun said:
Nisam proba pa.ne mogu ocjenit.
Za sitne pare sam.proba Rennsport i ne znam ima li bolje za manje para.

Iskopa sam 30 setova i dolaze mi za desetak dana. Metzeler Reensport  (y) (y)
 
kubik said:
Bimba, vidim da u web shopu trenutno nemaš SportForce+ 120/70-17. Hoćeš nabavljati kad krene sezona, ili je slaba potražnja pa nemaš na lageru trenutno, a nabavljaš po narudžbi (nije hitno, samo se informiram jer mi prednja ide prema kraju života).

I koja guma joj je komplementarna, tj. koja je slična po performansama. Nešto mi je u magli ostalo da je nekakav Dunlop sportnešto rađen u istoj tvornici, možda čak u istoj gumarskoj smjesi? Ako bi uzeo prednju od drugog proizvođača, pa kad zadnja mitas odsluži svoje da mogu uzeti i zadnju koja će biti uparena.

Trenutno sam silom prilika završio na totalno rasparenim gumama, prednja D211, zadnja sava sportforce. Ne vozim na limitima kako raceri, uglavnom vožnje po gradu (staklo cesta  :mrgreen:) do posla i na otvorenoj cesti. Dok je toplo prednja drži bolje od zadnje, kad je hladno vozi se oprezno dok se prednja ne zagrije  :mrgreen:. Supermoto ostao u krvi pa je često stil vožnje takav da na GSRu 600 bude slajda i na ulazu i na izlazu iz zavoja, po ljetu na otvorenoj cesti mi je držalo OK (tudum navikao na supermoto pa ne znam kako se gume trebaju ponašati na cestovnom motoru  :mrgreen:). Cijenim svaki savjet!

- dolaze mi sutra ili u ponedjeljak
- Sava/Mitas Sport Force i niti jedan radijalni Dunlop nemaju veze jedno s drugim, i nisu se nikada radili u istoj tvornici. Radijalne Dunlop gume se rade ili u FR ili u ENG, a u Save su se neko vrijeme radile Dunlop Scoterske gume
- sa Sport Forco-om generalno možeš upariti bilo koju sportsku gumu s tim da kada su ozbiljni motori u pitanju ja ću svajetovati da kada je god to moguće obje gume budu iste


Moram u kratko jer sam ovaj tjedna prezauzet i nemam vremena ništa. već idući tjedan bi trebao biti u normali pa mogu detalnjije
 
Vedran_ZG said:
Ma to mi je jasno za stariju generaciju, al ima ih s novijim DOT-om, cijene su odlične, pa gledam jel bolje to il Diablo. Zadnjih 3-4 seta sam bio samo na Sportsmartu, ne znam kakve su ove u odnosu na tu gumu. Koliko se brzo troše čak mi i nije previše bitno, ne vozim se previše pa će sezonu sigurno trajat.

Ako ti je bitno isključivo suho i vozne osobine, pričekaj tjedan dana dobit ću Reensporta od Metzelera. Cijene javim za vikend  (y)
 
Racing street guma i s obzirom na namijenu i performanse , mogu prihvatit i razumijet da je netko očekivao više ili da mu ta kilometraža ne odgovara, ali da joj je to mana, to ne  :mrgreen: (y)

Potrošnja je unutar prosijeka kategorije kojoj guma pripada , i u tom kontekstu npr vrlo blizu BT-016 koji je sportska guma
 
Supercorsa i d211/d212 su mi više trajale.

Ipak km/kn omjer je puno bolji u rennsporta :))


Ne znam  :lipsrsealed:

U svakom slučaju, vrlo vjerojatno opet uzet.
 
d840ff04497c81bd8ebcab8d4ea25e5d.jpg


Baš sad gledam ostala.mi.ova od kompleta a ima je dosta još.  Kontam.uzet zadnju samo da je iskoristim . Valjda bi izdurala
 
Bimba jel mogu mixat M7RR napred sa Roadtec 01 iza?

Imam jos onu prednju M7RR koja mi je radila probleme (nisam nikad stigao ti to poslat, ali pretpostavljam da je bio problem u montazi kao sto si rekao pa sam ju sacuvao) pa sam mislio stavit nju i samo dokupit Roadtec 01 za iza. Ako bude opet problema sa volanom barem znam 100% da je stvar u gumi s obzirom da sad imam drugi motor. :mrgreen:
 
Nero said:
Supercorsa i d211/d212 su mi više trajale.

Ipak km/kn omjer je puno bolji u rennsporta :))


Ne znam  :lipsrsealed:

U svakom slučaju, vrlo vjerojatno opet uzet.

(y)
 
mvujic87 said:
Bridgestone  BATTLAX BT016 EE
Šta znači ova oznaka "EE" osim što je za 400kn skuplja od "PRO"???  :misli:

Prva ugradnja na Suzuki GSR 750 2011>
 
Durr said:
Bimba jel mogu mixat M7RR napred sa Roadtec 01 iza?

Imam jos onu prednju M7RR koja mi je radila probleme (nisam nikad stigao ti to poslat, ali pretpostavljam da je bio problem u montazi kao sto si rekao pa sam ju sacuvao) pa sam mislio stavit nju i samo dokupit Roadtec 01 za iza. Ako bude opet problema sa volanom barem znam 100% da je stvar u gumi s obzirom da sad imam drugi motor. :mrgreen:

Nemoj, M7RR je sportska guma i puno oštrijeg profila nego Roadtec 01 koja je sport-touring.

Mislim neće tu bit velikih problema, ali neće se vozit kako treba. Ako je to privremeno riješenje za koji tjedan pa ide sve u paru da, ali kao trajno riješenje po meni nije.
 
piljun said:
Nisam proba pa.ne mogu ocjenit.
Za sitne pare sam.proba Rennsport i ne znam ima li bolje za manje para.
Neznas koja je gora sta se tice trajnosti...ima prednju rensport i trajala je 5000km jedva...zadnja bt016 zadnja 2200km
 
Sta se preporucuje za zadnju gumu u dimenziji 190/55 al da je dosta ostrijeg profila...volio bi da ima gazne povrsine kao 200/55...da ne traje 2000km...da je sportska...razlog zasto bi izbjega 200/55 jer malo mi se osjeti da bude tromiji motor...