Kamo idu maxi skuteri...?

Biste li kupili (da imate novaca naravno) skuter iznad 500 ccm?

  • DA

    Votes: 22 18.8%
  • NE

    Votes: 28 23.9%
  • MOŽDA

    Votes: 15 12.8%
  • KUPIO BI MOTOR ZA TU LOVU

    Votes: 52 44.4%

  • Total voters
    117
Status
Not open for further replies.
pa meni su to sve gluposti.....neznam koje sta vozija.....ali niti jedan skuter se ne moze usporedjivat sa motorom, bar po mom misljenju............znam i ja dosta mojih prijatelja sta su vozali motore (tdm, neke R-ove itd.) pa su sada kupili t-maxa i kao sada imaju sve....to su gluposti....malo su ostarili, malo im dopizdilo minjat brzine, malo zabranile zene....pa sada kao t-max im pruza sve.............GLUPOSTI.......
 
massa.st said:
pa meni su to sve gluposti.....neznam koje sta vozija.....ali niti jedan skuter se ne moze usporedjivat sa motorom, bar po mom misljenju............znam i ja dosta mojih prijatelja sta su vozali motore (tdm, neke R-ove itd.) pa su sada kupili t-maxa i kao sada imaju sve....to su gluposti....malo su ostarili, malo im dopizdilo minjat brzine, malo zabranile zene....pa sada kao t-max im pruza sve.............GLUPOSTI.......
ali mi ovde pokušavamo razmišljati o idučoj generaciji skutera koja je biti u stvari automatski motor (sa ili bez sekvencijalnogm.) s boljom zaštitom od vitra i komodom večim od motora, a perfomansama neće zaostajati za motorima srednje zapremine
 
massa.st said:
pa meni su to sve gluposti.....neznam koje sta vozija.....ali niti jedan skuter se ne moze usporedjivat sa motorom, bar po mom misljenju............znam i ja dosta mojih prijatelja sta su vozali motore (tdm, neke R-ove itd.) pa su sada kupili t-maxa i kao sada imaju sve....to su gluposti....malo su ostarili, malo im dopizdilo minjat brzine, malo zabranile zene....pa sada kao t-max im pruza sve.............GLUPOSTI.......

da ne ponavljam da je i to moje mišljenje

ali, šalu na stranu - kad čovjek pogleda komponente (ovjes, kočnice) motora od 55-60 tkn i skutera te cijene, vidi koliko su te komponente kod motora bolje i kvalitetnije

sa odnosom skupljih skutera i motora njihove cijene je isto tako i nikako drukčije

:)

 
Odgovor na pitanje iz naslova... ocito napreduju u svim segmentima... ciklistika, kvaliteta, snaga, zavrsna obrada, imidž... Sjetite se samo vremena od prije npr. 10 godina, pa povucite paralelu sa tadasnjim motorima i skuterima, tj. koliko je tada razlika bila izrazenija!

No bez obzira na strahoviti napredak, pitanje je samo hoce li ih i koliko ljudi prihvatiti umjesto motora... Također, pitanje je koliko ce napredovati, tj. gdje ce proizvođaci povuci granicu kako bi ih distancirali od motora. A uz to, pitanje je gdje kupci/korisnici zele da bude granica, tj. koliko sofisticirani/opremljeni skuter zele, i za koju cijenu (najbitnije).

Cinjenica je da su skuteri vrlo prakticni, kako za grad tako i za duze ture, pogotovo sa suvozacicom. Kako kaze Aprilliaaa, tesko se odviknuti od komoditeta i prakticnosti te zastite, a ako uz to ponude zavidni nivo ciklistike, snage i kvalitete, uz nazovi razumne cijene, smatram da postaju vrlo dobra alternativa, kako motorima, tako i autima (u određenim segmentima).

Jer kad covjek stavi crno na bijelo kakvi su ovisni troskovi jednog prosjecnog automobila (servisi, godisnja davanja), jos ako se koristi u kakvoj velikoj sredini (problem guzvi, parkinga i steta nastalih na istima), pa to usporedi sa dvokotacem, u ovim slucaju kakvim skuterom "visoke klase" (npr. GP800, T-Max, nebitno - uglavnom, koji novi kostaju kao kakav jeftiniji auto), svakako smatram da dolazi u "napast", tj. siguran sam da se javlja barem mala dvojba, pogotovo u slucajevima kada je vec jedan automobil u kuci, a potrebno je i drugo prijevozno sredstvo.

Mislim i da je vazno napomenuti da stanje stvari ukazuje na to da "top-line" skuteri danasnjice i vjerovatno veliki broj skutera sutrasnjice u biti pruzaju/ce pruzati isto, a mozda neki i vise u samoj voznji van grada od motocikala nizih cijenovnih razreda.

Ipak, smatram da hrvatsko trziste jos nije dovoljno "zrelo" da prodajni rezultati takvih prometala budu ipak bolji nego sto su to u ovom trenutku, prvenstveno jer na nasem trzistu vrlo cesto "cudni" proizvodi imaju veliku prođu, dok drugi slicni ili cak i bolji ne, a druga je stvar sa cinjenicom da ipak velik broj ljudi se rado pozove na onu "za te pare kupim motor", sto nije uvijek pogresno, ali ipak ovisi o namjeni i od situacije do situacije, po meni.

Moje misljenje. (y)
 
biker4life said:
Jer kad covjek stavi crno na bijelo kakvi su ovisni troskovi jednog prosjecnog automobila (servisi, godisnja davanja), jos ako se koristi u kakvoj velikoj sredini (problem guzvi, parkinga i steta nastalih na istima), pa to usporedi sa dvokotacem, u ovim slucaju kakvim skuterom "visoke klase" (npr. GP800, T-Max, nebitno - uglavnom, koji novi kostaju kao kakav jeftiniji auto), svakako smatram da dolazi u "napast", tj. siguran sam da se javlja barem mala dvojba, pogotovo u slucajevima kada je vec jedan automobil u kuci, a potrebno je i drugo prijevozno sredstvo.

kaj ti briješ  :shock: zar jedan T-Max vrijedi 100.000 kuna , onako realno  :shock: to samo IDIOT može platiti...i to notorni ! ali realno idiota je bilo i bit će ih i dalje će kupovati ali ne zato što je dobar ili što ima ciklistiku ili neznam šta ne nego da se može u "svome selu" pokazati da je glavni Sherif.
 
jedimaster said:
kaj ti briješ  :shock: zar jedan T-Max vrijedi 100.000 kuna , onako realno  :shock: to samo IDIOT može platiti...i to notorni ! ali realno idiota je bilo i bit će ih i dalje će kupovati ali ne zato što je dobar ili što ima ciklistiku ili neznam šta ne nego da se može u "svome selu" pokazati da je glavni Sherif.

Nisam to rekao, a jos manje sam rekao da bih ja dao te novce. Samo kazem da su u nekim (velikim) sredinama skuteri te koncepcije mozda dobra alternativa ljudima koji motocikl ne zele (iz njima poznatih razloga), a auto im nije potreban. :wink:

U svom postu se ni u jednom trenutku nisam dotakao toga sto koliko vrijedi, stovise, jos sam naglasio:
biker4life said:
...A uz to, pitanje je gdje kupci/korisnici zele da bude granica, tj. koliko sofisticirani/opremljeni skuter zele, i za koju cijenu (najbitnije).

...

Pitanje na pocetku teme glasilo je kamo mislite da razvoj skutera krece - i to sam i odgovorio. A to koliko je tko spreman platiti za sto nije moja stvar, a ja znam da sam svojom trenutnom situacijom u garazi prezadovoljan i da mi drugo ne treba.

Druga stvar - molio bih tebe a i ostale da se ne vrijeđaju i ne caste ovakvim pridjevima (idiot, retard i sl.). Upozorenje.
 
jedimaster said:
kaj ti briješ  :shock: zar jedan T-Max vrijedi 100.000 kuna , onako realno  :shock: to samo IDIOT može platiti...i to notorni ! ali realno idiota je bilo i bit će ih i dalje će kupovati ali ne zato što je dobar ili što ima ciklistiku ili neznam šta ne nego da se može u "svome selu" pokazati da je glavni Sherif.
Upravo tako.I dok takvih bude,biti će i prodaje  :wink:
Ja recimo nebi nikad kupio custom motor...znači kao što smo milion puta ovdje rekli...ukusi su različiti,a sad koliko šta vrijedi...e to je već drugi par pastoli.Meni je isto snobizam dati za merđu duplo nego za neki drugi auto iste klase,samo zato jer ovaj ima zvijezdu ispred,ali tko ima,taj to voli i pokazati.Dakle to su premium brendovi...
 
jedimaster said:
kaj ti briješ  :shock: zar jedan T-Max vrijedi 100.000 kuna , onako realno  :shock: to samo IDIOT može platiti...i to notorni ! ali realno idiota je bilo i bit će ih i dalje će kupovati ali ne zato što je dobar ili što ima ciklistiku ili neznam šta ne nego da se može u "svome selu" pokazati da je glavni Sherif.
onaj ko ima love njemu vridi, nije bitno za šta,nikako se ne može to nazvat idiotizam ako ti nemaš toliko love. ja bi bia još luđi da sam recimo pomorac i primam par iljada dolara
 
Izbrisan mi je post s početka topica koji je skoro apsolutno točno predvidio razvoj topica.
I što sad, vratiti ga nazad iz smeća ili se pokriti ušima.
E, moderatori, moderatori, trebali bi malo dublje gledat u bit stvari...
 
aprilliaaa said:
kad se čovik naući na praktičnost i komod...teško se toga odriće, a to se dešava ljudima kada neko vrime imaju maxi skuter

TOTALNI potpis.....mada čak ovo ne bi primjenio na sebi već na boljoj polovici....moram priznati da sam se malo zajebo što sam uzeo SW-a jer ju sad BOG neće nagovoriti na nešto drugo čisto zbog udobnosti i komfora....a ja bi već lagano prešao na motor.....ufff...biti će nagovaranja.... :LOL: :LOL:

Po meni maxi skuteri su odlični allrounderi jer ipak pružaju koliko toliko užitak u vožnji kao i motori, a s druge strane prostrani su, udobni i komforni....te koliko toliko praktični za grad....
 
aprilliaaa said:
za nedjelnju vožnju uvik bi odabrao motor...ali što sa svim ostalim danima :misli:
mv_agusta said:

Mislim da je Aprilliaaa ciljao na to da mu je za all-around uporabu maxi skuter tipa SW-a idealan izbor.

Kako smo vec mnogo puta zakljucili - svatko ima svoju racunicu i zna sto mu najvise odgovara.

madirr said:
onaj ko ima love njemu vridi, nije bitno za šta,nikako se ne može to nazvat idiotizam ako ti nemaš toliko love. ja bi bia još luđi da sam recimo pomorac i primam par iljada dolara

Da, to isto treba imati na umu.

Nije sve svima podjednako "skupo" ili "jeftino", makar objektivno gledano, mozda su neki maxi skuteri na nasem trzistu ipak precijenjeni, kada se objektivno usporede sve komponente i ukupan proizvod, te ono sto se dobiva za te novce.

Međutim, u kojem god slucaju, ova tema je vec vise puta prozvakana, u raznim "Generalnim temama", temama za usporedbu, savjetima za kupovinu, itd., pa mislim da je totalno nezanimljivo i bespotrebno i ovdje opet sve prolaziti, i to ispocetka.

Također, nemojte misliti da stajem na "neciju" stranu - potpuno sam realan i neutralan, i u svome sam postu (ovom a i prijasnjem) iznio osobno misljenje o opcenito situaciji na trzistu velikih skutera, ali ne iz perspektive sebe kao potencijalnog kupca ili nekakvog fana, vec iz perspektive obicnog "promatraca" cijele situacije, kojem su motocikli, posebice ipak oni sportu orijentirani (SM, R i sl.) ipak prvi izbor, te sam za zadovoljstvo voznje na istima spreman "pretrpiti" malo kise, vjetra ili pomanjkanja prtljaznog prostora.

Nebih volio da opet prolazimo sto koliko vrijedi. Također, znam da neki clanovi nisu zadovoljni situacijom u određenim temama, te ponekad mozda preizrazenoj promidžbi od strane pojedinih, ali to nema nikakve veze sa ovom temom, pa nemojte to ni spominjati, jer nema svrhe. Mislim da smo svi dovoljno zreli da to shvatimo.

Predlazem da se drzimo osnovne ideje topica. (y) (y) Mislim da forum ipak nije vrijedan zivciranja i prepucavanja.

 
najbolje rješenje motor imat za putovanja a neki skuter 125-250ccm za po gradu   (y) :mrgreen:   to je moje razmišljanje i tako će vrlo skoro da bude  (y)
 
aprilliaaa said:
još su uvik velike predrasude glede maxija...pa čak i među skuteraškom populacijom :misli:

pa vjerovatno zato jer sa razvojem maxi skutera su i cijene otisle u nebesa.............
 
joke said:
Izbrisan mi je post s početka topica koji je skoro apsolutno točno predvidio razvoj topica.
I što sad, vratiti ga nazad iz smeća ili se pokriti ušima.
E, moderatori, moderatori, trebali bi malo dublje gledat u bit stvari...

Nisam ga ja obrisao, ali niti procitao.
Međutim, mogu pretpostaviti o cemu si pisao.
Tako da te molim da barem u ovoj temi ne dolijevas ulja na vatru. :wink:
 
BaDly said:
TOTALNI potpis.....mada čak ovo ne bi primjenio na sebi već na boljoj polovici....moram priznati da sam se malo zajebo što sam uzeo SW-a jer ju sad BOG neće nagovoriti na nešto drugo čisto zbog udobnosti i komfora....a ja bi već lagano prešao na motor.....ufff...biti će nagovaranja.... :LOL: :LOL:

Po meni maxi skuteri su odlični allrounderi jer ipak pružaju koliko toliko užitak u vožnji kao i motori, a s druge strane prostrani su, udobni i komforni....te koliko toliko praktični za grad....

Word. :mrgreen:
Ali ajde, ova moja ipak vise voli motore, cak ni kofer nece na turama ispod 300tinjak km, kaze da ima osjecaj kao da tv vozimo okolo. :mrgreen: 8)

massa.st said:
pa vjerovatno zato jer sa razvojem maxi skutera su i cijene otise u nebesa.............

Istina, a to je po meni odbilo veliki broj potencijalnih kupaca, a i izazvalo nazovimo "podsmjeh" od strane motorista.

 
Status
Not open for further replies.