Kamo idu maxi skuteri...?

Biste li kupili (da imate novaca naravno) skuter iznad 500 ccm?

  • DA

    Votes: 22 18.8%
  • NE

    Votes: 28 23.9%
  • MOŽDA

    Votes: 15 12.8%
  • KUPIO BI MOTOR ZA TU LOVU

    Votes: 52 44.4%

  • Total voters
    117
Status
Not open for further replies.
massa.st said:
pa vjerovatno zato jer sa razvojem maxi skutera su i cijene otise u nebesa.............

i to po meni nepotrebno obzirom na komponente ciklistike i ovjesa

na stranu prednosti skutera u odnosu na motore i obrnuto:
Tmax ima kočnice fz6 koji je od njega bio jeftiniji (2009 godine) i (u N, "limitiranoj" verziji i više od 20%
SW nema ni kočnice ni ovjes a košta ko cbr 600
 
liberty said:
i to po meni nepotrebno obzirom na komponente ciklistike i ovjesa

na stranu prednosti skutera u odnosu na motore i obrnuto:
Tmax ima kočnice fz6 koji je od njega bio jeftiniji (2009 godine) i (u N, "limitiranoj" verziji i više od 20%
SW nema ni kočnice ni ovjes a košta ko cbr 600

Za veliki broj maxia, a mozda i sve, ovo je nazalost istina.
 
biker4life said:
Nisam ga ja obrisao, ali niti procitao.
Međutim, mogu pretpostaviti o cemu si pisao.
Tako da te molim da barem u ovoj temi ne dolijevas ulja na vatru. :wink:

Uhvatite vi moderatori/vatrogasci piromana na vrijeme, a nemojte mene molit da ne doljevam ulje na vatru koju ste dopustili da se zapali.

U temi se mlati prazna slama, na osnovu tvrdnje banniranog člana koji u nijednom trenutku nije pokazao da su mu tvrdnje osnovane.
 
btw. ja se odrekao moderatorske pozicije - pa na mene ne računajte :LOL:

u glavnom - ako maxi i ima ciklistiku i kočnice - nema snagu i obrnuto, a ovi sada koštaju 10-12 tEUR
puno brate, zaista previše :?
 
madirr said:
onaj ko ima love njemu vridi, nije bitno za šta,nikako se ne može to nazvat idiotizam ako ti nemaš toliko love. ja bi bia još luđi da sam recimo pomorac i primam par iljada dolara

a ti znaš koliko ja imam love... :misli: a onaj ko ga kupi njemu i vrijedi samo je pitanje realno za što... :wink: šta to dobiješ za 100.000 kuna molim te mi reci ali onako iskreno.
 
liberty said:
i to po meni nepotrebno obzirom na komponente ciklistike i ovjesa

na stranu prednosti skutera u odnosu na motore i obrnuto:
Tmax ima kočnice fz6 koji je od njega bio jeftiniji (2009 godine) i (u N, "limitiranoj" verziji i više od 20%
SW nema ni kočnice ni ovjes a košta ko cbr 600

sad si i ti otišao van teme...glede kočnica SW-a samo toliko da su dobre.

prepostavka je da će iduća generacija maxija biti i što se ciklistike tiće na razini motora i logično se nameće dilema što će prevagnuti u izboru

i dan danas veliki tržišni udio odnosi se na skutere, a u budučnosti će se još više "oteti" današnjih kupaca motora
 
liberty said:
btw. ja se odrekao moderatorske pozicije - pa na mene ne računajte :LOL:

u glavnom - ako maxi i ima ciklistiku i kočnice - nema snagu i obrnuto, a ovi sada koštaju 10-12 tEUR
puno brate, zaista previše :?
definitivno dat za maxi skuter 10,12000 eura bzvz totalno..za te pare se kupuju motocikli sa kojim može obić kuglu zemaljsku a ne neke maxi usisivače  i bakrači.. :mrgreen: (y)
 
joke said:
Uhvatite vi moderatori/vatrogasci piromana na vrijeme, a nemojte mene molit da ne doljevam ulje na vatru koju ste dopustili da se zapali.

U temi se mlati prazna slama, na osnovu tvrdnje banniranog člana koji u nijednom trenutku nije pokazao da su mu tvrdnje osnovane.

daj malo se izdigni iznad svoga JA
 
joke said:
Uhvatite vi moderatori/vatrogasci piromana na vrijeme, a nemojte mene molit da ne doljevam ulje na vatru koju ste dopustili da se zapali.

U temi se mlati prazna slama, na osnovu tvrdnje banniranog člana koji u nijednom trenutku nije pokazao da su mu tvrdnje osnovane.
hoces biti sretan ako obrisem sadrzaj prvog posta? zasto si tako zapeo za to? sta ne vidis da ekipa raspravlja ne obaziruci se na citat od tog clana?

ako zelis sudjelovati onda super a ako ne onda napusti temu i postedi nas ovakvih stvari...
 
moderatori, nemojte kjlučat ovu temi. ovo je idealno malo za prepucavanja i "rivalstvo" :LOL: :LOL: :LOL:
 
Sjecam se kada je ovaj podforum funkcionirao prakticki i bez moderatora.

Sada se za svaku sitnicu zovu moderatori, prijavljuju se postovi adminima i sl., svi su stalno zakinuti, uvrijeđeni, povrijeđeni, itd.

Obzirom na prosjek godina u ovom podforumu, koji je poprilicno veci nego na svim drugim skuter-forumima, tragicno je koliko ovdje ima besmislenog i opetovanog preucavanja, uvreda, pogrdnih rijeci i sl., cak vise nego na ovim drugim forumima.

Ja bih na vasem mjestu poceo od sebe - i od svojih postova, a tek kasnije bih se zalio na druge.

Predlazem vam da se dovedete u red, jer mi ovdje nismo odgajateljice u vrticu, i necemo skakati na svaki vas mig.

Također, kako ste krenuli, ovaj pdf bi opet mogao ostati bez jos jednog moderatora, jer nisam siguran da slobodno vrijeme zelim provoditi u ovako napetoj i bez potrebe uzavreloj atmosferi. A druga solucija je ne se uzrujavati i podijeliti 10ak banova pa ce biti mir.

Toliko od mene.

I drzite se teme ubuduce. Off-topic ce biti obrisan, o cemu god pisali.

LP. (y)

P.S. Jos nesto. Smatram da je sramota da ja od 20 opominjem i upozoravam vas od 40 zbog opetovanog i opetovanog krsenja pravila. Pa sto ste radili zadnjih 20god, cekali mene da izmodeliram forum. :?
 
@ Jedi
prije si vozio Pegaso koji je koštao cca 50 tkn
tada je Tmax koštao cca 68 tkn

da li si ikad poželio Tmaxa, tj. poželio za njega dati 18 tkn više za istu snagu itd.

nisi, kao što većina ljudi ne bi (y)
prije samo razmišljao da bi kupio skuter umjesto motora, a sad ni za živu glavu, osobito ne za te ogromne novce

e u ovoj temi se radi da imamo neistomišljenike i da se borimo s vjetrenjačama :mrgreen:

ON TOPIC
- po meni maxi skuteri slabo napreduju u odnosu na motocikle, a cijena im je sve veća i veća :?
 
u prvom postu sam citirao tog člana radi informacije...a jeli ona točna vrime će pokazati.
da se šuška na sve strane šuka se i to me interesira.
 
liberty said:
ON TOPIC
- po meni maxi skuteri slabo napreduju u odnosu na motocikle, a cijena im je sve veća i veća :?

istina da im cijena stalno raste......ali gledajuci nekoliko godina unatrag ne moze se reci da maxi skuteri ne napreduju.....iako ja stojim pri misljenju ako je veca cifra u pitanju cca 10000 eura, moj izbor bi pao na motor.........
 
ja bi izabrao skuter umjesto motora,ali tesko da ce napraviti neki skuter koji ne kosta puno a da je opak,drzimo se tih 10 000e,to je velika cifra,za te novce se kupi naked 1000 ili R 600,a 10 000e i vise kosta tmax sa 40 konja ili GP koji je jaci pa ga donekle oprvdava ta cijena ali tu je nedostatak ovjesa i dizajn, tesko da ce se napraviti skuter sa 70-80 ili vise konja sa ovjesim na razini motora a da ne kosta ispod 10 000kn, a zaasto je to tako to bi volio znati,jer R motori 600ccm se krecu po cijeni 10 000e,ovisno koja marka, a imaju 120-130 konja i super ovjes...
 
aprilliaaa said:
sad si i ti otišao van teme...glede kočnica SW-a samo toliko da su dobre.

prepostavka je da će iduća generacija maxija biti i što se ciklistike tiće na razini motora i logično se nameće dilema što će prevagnuti u izboru

i dan danas veliki tržišni udio odnosi se na skutere, a u budučnosti će se još više "oteti" današnjih kupaca motora

Bude li se povećavala zapremina motora isto tako će se povećavat i "gudavost" maxi skutera tako da će na kraju doći do verzija touring vozila sa dobrom zaštitom od vjetra i automatskim mjenjačem.

Samo par skutera od 500 kubika imaju mali karakter sportskog skutera a uz to su najviše povezani donekle podnošljivi gabariti, to su Nexus 500 i T-Max, sve iznad toga je potpuna touring orjentacija, ovo važi za sadašnje a vrlo vjerovatno i buduće modele koji će biti preko 500 kubika :wink:
 
liberty said:
@ Jedi
prije si vozio Pegaso koji je koštao cca 50 tkn
tada je Tmax koštao cca 68 tkn

da li si ikad poželio Tmaxa, tj. poželio za njega dati 18 tkn više za istu snagu itd.

nisi, kao što većina ljudi ne bi (y)
prije samo razmišljao da bi kupio skuter umjesto motora, a sad ni za živu glavu, osobito ne za te ogromne novce

e u ovoj temi se radi da imamo neistomišljenike i da se borimo s vjetrenjačama :mrgreen:

ma nisam ja tu uopće bitan...pokušavam biti realan...nemam ništa protiv Maxi skutera...ali govorim o jebenih 100.000 kuna (sto tisuća kuna)  :shock: :shock:  :shock:
eno u temi KTM SMT990 se zajebavaju na taj račun...da je jedan maxi skuter skup kao motor od 1000 ccm , 120 konja . Ohlinsom , Marchesini felgama...bla , bla , bla...
da jedan Maxi skuter košta kao solidan auto srednje klase...u to me može pokušati uvjeriti samo retard...pa i pod cijenu bananka  :mrgreen:
 
malaga said:
ja bi izabrao skuter umjesto motora,ali tesko da ce napraviti neki skuter koji ne kosta puno a da je opak,drzimo se tih 10 000e,to je velika cifra,za te novce se kupi naked 1000 ili R 600,a 10 000e i vise kosta tmax sa 40 konja ili GP koji je jaci pa ga donekle oprvdava ta cijena ali tu je nedostatak ovjesa i dizajn, tesko da ce se napraviti skuter sa 70-80 ili vise konja sa ovjesim na razini motora a da ne kosta ispod 10 000kn, a zaasto je to tako to bi volio znati,jer R motori 600ccm se krecu po cijeni 10 000e,ovisno koja marka, a imaju 120-130 konja i super ovjes...

jedimaster said:
ma nisam ja tu uopće bitan...pokušavam biti realan...nemam ništa protiv Maxi skutera...ali govorim o jebenih 100.000 kuna (sto tisuća kuna)  :shock: :shock:  :shock:
eno u temi KTM SMT990 se zajebavaju na taj račun...da je jedan maxi skuter skup kao motor od 1000 ccm , 120 konja . Ohlinsom , Marchesini felgama...bla , bla , bla...
da jedan Maxi skuter košta kao solidan auto srednje klase...u to me može pokušati uvjeriti samo retard...pa i pod cijenu bananka  :mrgreen:

i zato ja glasam ne, jer za podjednaku svotu novaca motor nudi više gušta
a da ne spominjemo nekakve SM motore koji dođu kao i ti maxiji a neusporedivo su zabavniji za voziti
 
jedimaster said:
a ti znaš koliko ja imam love... :misli: a onaj ko ga kupi njemu i vrijedi samo je pitanje realno za što... :wink: šta to dobiješ za 100.000 kuna molim te mi reci ali onako iskreno.
onaj ko kupi jer ima love on ne razmišlja za šta mu je to,bit je da ga ima i uživa u njemu,uostalom onda se ne bi ni jedan ferari proda jer šta će ti kad nema portapaka ni ceste za vozit.ima tu malo snobizma a takvi smo svi kad dođemo do love.a i nisam mislija direktno na tebe da ti nemaš love jer ramišljam da većina nas radi za neku prosjećnu plaću i dobro vagamo šta uzet jer da se ne razočaramo jer ga ne možeš vratit nazad
 
a cijene su postale astronomske...neopravdivo je sve to...i ovo zadnje veliko poskupljenje a kao radi nekog izjednačavanja tečaja :misli: moš mislit
ajmo ostavit cijene po strani, više me zanima ova dilema glede tehničke strane...praktičnost, voznost, razlike i kolike će uopće da budu u budučnosti...sve će se svesti želiš li automatski ili manualni mjenjač
 
Status
Not open for further replies.