Kawasaki ZX-7RR Superbike replica

ja osobno nemam neki bolji i prozaicniji razlog od toga da mi polirana rama zgleda ko totalni seljo tuning :mrgreen:
 
Kostur je od prilično tankog materijala, poliranjem se još stanjuje a bilo je slučajeva da nakon poliranja dođe i do pucanja.
 
jota said:
Kostur je od prilično tankog materijala, poliranjem se još stanjuje a bilo je slučajeva da nakon poliranja dođe i do pucanja.

Ne stanjuje se poliranjem nista, nego eventualno pretjeranim brusenjem prije poliranja. A za to napravit stvarno moras biti tup.
Tek toliko da pratim  :mrgreen:
 
najbolje polirati, pa onda kvalitetno i lijepo ispjeskariti ... :)
 
jota said:
Kostur je od prilično tankog materijala, poliranjem se još stanjuje a bilo je slučajeva da nakon poliranja dođe i do pucanja.

Jota, uz dužno poštovanje, ali ovakve izjave ti nikako ne pašu... :shock:

Ili se Mate ulogirao pod tvojim nickom... :jesus:
 
Pukotine u strukturi aluminiskog okvira dolaze zbog neelasticnosti vibracija i ostaih opterecenja.
Primjer: snaga koju ne prati okvir ali to je jedan od cimbenika mogucnosti takvih ostecenja.
Pretjerano brusenje ili olaksavanje materijala- moguc rezultat pucanju.
  neracunajuci poliranje.  :LOL:
 
Ajde da userm do kraja.
Pozvaću se opet na D i njihov TUV, bilo koji motor s takvim kosturom ako je poliran dobiće jako teško TUV ( za cestovnu upotrebu) osim ako piliranje nije radila firma koja ima atest od TUV-a za to. Razlog je taj što su "majstori" po garažama malo brusili i polirali pa bi ti divni izglancani kosturi znali puknut.

Čuj ko voli nek polira, ja znam da to nebi ni u ludilu radio.
 
to je moguce jedino ako su "peglali"spojeve tj.varove.  :mrgreen:
 
e, ajmo probati čovjeku NEusrati temu sa glupostima...

pod gluposti ne mislim da su razni TUV-ovi i standardi glupost, već pod gluposti mislim pisanje o stvarima koje nemaju veze s temom i poslom koji čovjek radi ..  (y)
 
Na slici u prilogu je moj ZXR 750R koji također ima poliranu ramu. I zadnju vilicu.
Vožen je 3 sezone na svakom motohappeningu, čak ga je i 100jedan silovao dosta krugova.
Ukratko, nigdje ni traga pukotinama, savijanju, naprezanjima i ostalim deformacijama rame.

 
Znam jednog šta je na ruke ispolira ramu od RS250 do bolnog sjaja, pa je popizdija kad je skužija da se pola rame ne vidi od oklopa.

Ovo čisto da ne stavim samo smajli. :mrgreen:

:paper:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Iako sam nabavio CDI od RR modela, koji već tvornički ima limitator okretaja podešen više od standardnog, kupio sam i jednu jako rijetku
kutijicu, koja je tamo davne 96 bila nešto kao današnji Power Commander.

Podešavanje je vrlo jednostavno, kome se da čitat nek pogleda upute za korištenje...
 
Malo školice:

ZX-7RR se prodavao sa dvije veličine FCR fergazera, 39 i 41mm.
Na svome ZXR 750R sam stavio 39, a na drugom (ili trećem  :mrgreen:) ZX-7RR imam 41mm, sa standardnom kutijom zraka, filterom, itd.
Razlika se itekako osjeti iznad 5-6t okretaja kad počinje pravo trpanje benzina u motor.
Naravno da je i mašina od ZX-7RR tvornički jača, ali i veličina frga je važna.
Ne trebam opisivati koja je jebada ako motor ne upali, a pretjera se sa okretanjem gasa... :tongue:

Na ove frge idu otvoreni karbonski difuzori (venturijeve cijevi), bez kutije zraka...
 
Shepa said:
Znam jednog šta je na ruke ispolira ramu od RS250 do bolnog sjaja, pa je popizdija kad je skužija da se pola rame ne vidi od oklopa.

Ovo čisto da ne stavim samo smajli. :mrgreen:

:paper:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
malo off,, skuzajte.  :wink:
To sam sam imao u planu al kad bi neko bio prihvatljiv i naravno popracen "reparaturom" s povjerenjem bih mu se obratio.  :?
Nacelno postoje modeli koji su tvornicki polirani naravno
 
jota said:
Kostur je od prilično tankog materijala, poliranjem se još stanjuje a bilo je slučajeva da nakon poliranja dođe i do pucanja.

predratni kawasaki pa da pukne ram :misli: pa nije to Suzuki pa da od poliranja pukne ram :LOL:..jedino u jarak da se zapucas i potrefis u betonski odvod :mrgreen:.samo poliraj i to da bude ogledalo da se ljudi okrecu i da stavljaju naocale za varenje kad sunce upekne :mrgreen:
 
pratim,bit ce zanimljivo....... :mrgreen: (y)