Kupnja skutera od 50ccm - savjeti i iskustva (Generalna tema)

Duletheboss said:
Da, i ja bih uzeo aerox ili piaggio, ali ne mogu jer mi je to preskupo. Jedino sto mi se vise svidja je Peugeot speedfight 2 , pa sta mislite o njemu? :wink: :)
Nije ni speedfight puno jeftiniji  :wink:
 
baldeks said:
Nije ni speedfight puno jeftiniji  :wink:
Ali sam nasao sebi speedfighta 2, boli glava t najbolje je to sto je prodavac iz mog grada  :D. ali nisam nasao ni jednog talijana niti nekog aeroxa koji je bas nesto  :wink:
 
Duletheboss said:
Ali sam nasao sebi speedfighta 2, boli glava t najbolje je to sto je prodavac iz mog grada  :D. ali nisam nasao ni jednog talijana niti nekog aeroxa koji je bas nesto  :wink:

ajde momak napisis koliko love imas za skuter odokativno? ako ces dat 5000kn za skuter nije problem provozat se 200km jel :)
 
sehrz said:
ajde momak napisis koliko love imas za skuter odokativno? ako ces dat 5000kn za skuter nije problem provozat se 200km jel :)
za skuter sam mislio izdvojiti oko 2000-2200 km (oko 6500 kuna)
 
ja bi isto trebao jedan savijet o kupnji skutera. ovako uzeo sam piaggio nrg power za 300€, 2005 godina, nema plastika, pola elektronike je korodiralo od vode, stajao je par dana na kisi tako da mu je i rama zahrdjala, ne pokazuje mi brzinu kojom se vozim, nema prednje lampe, zadnje, ni zmigavce, osoba na koju skuter glasi je u zatvoru, ispitivao sam struju na konektorima od svijetla i nema nigdje struje, pali na kurblu, gume su mu lose, pa nezz koliko sam se jako zajj?? svaki savijet dobro dodje  :021:
 
Pozdrav, trebo bi mi polovan skuter iz primorsko goranske do 50 kubika, ne preko 12000 kn. Nasao sam par oglasa koji mi se cine najbolji, ni jedan preko 5000 km, imaju istu masinu kolko znam, od piaggia. Sad me zanima koji je bolji od ta 3 motora, koji bi bi uzeli i prednosti i mane, da mi pomognete u izboru. Skuteri su sljedeci:
-Runner 50-http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/gilera-runner-50-sp-49-cm3-oglas-5355162

-Derbi gp1 open-http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/derbi-gp1-50-cm3-oglas-5511173

-Derbi gp1 racing-http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/derbi-gp1-race-49-cm3-oglas-5556276

Ovaj derbi mi je prelijep i uzeo bi ga al neznam kakav je po voznji i tome, a pogotovo me zanima razlika izmedu racing i open:)
Lp, Hrvoje.
 
Runner nije in,svi ga imaju ,krade se a i ovaj sa linka je vozilo neko dijete,skidan blatobran,vidi gdje je tablica.
Derbiji su oba po slikama stock,crni je 07 i jeftiniji a kričavi 08 sa malo km alo po meni preskup.
Po meni ,ili jeftinijeg ili probati skupljem skinuti cijenu,Runnera bi u ovoj usporedbi izbjegao.
 
stipe_zd said:
kupi moj, bar znas sve o njemu...

a prijevoz ti ja rijesim...

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,226126.msg3595453.html#msg3595453

Hvala na ponudi, al treba mi nesto sa manje kilometara, da mi izdrži što duže:) Ne brinem se ja da ce meni ovi ljudi uvalit nesto, nego me zanima koji je od ta 3 modela bolji?

Gepetto said:
Runner nije in,svi ga imaju ,krade se a i ovaj sa linka je vozilo neko dijete,skidan blatobran,vidi gdje je tablica.
Derbiji su oba po slikama stock,crni je 07 i jeftiniji a kričavi 08 sa malo km alo po meni preskup.
Po meni ,ili jeftinijeg ili probati skupljem skinuti cijenu,Runnera bi u ovoj usporedbi izbjegao.

Ma ciljam na ove derbie, samo sad neznam koji od ta 2, jer koliko sam čuo ova racing verzija je valjda jača, ima oko 8 ks-a bez blokade,ima lanac, mi moze netko rec razlike izmedu open i racing, koji je bolji izbor?
 
Al nabrio sam se na ove derbie:)
Prelijepi su mi, i mocno izgledaju, jel zna neko koja je razlika izmedu open i racing, dajte ljudi pomagajte:)
 
Dajte ljudi, sta stvarno niko nezna?!
Runner odpada, sigurno uzimam derbia, samo me zanima dal mi je bolje uzet open od 12000 kn ili racing od 9000 kn? Ista kilometraza.
 
Razlika između ta dva je taj šta racing verzija ima lanac i još neke sitnice koje mu podižu cijenu kod kupnje i održavanja u odnosu na open verziju...
koliko sam mogao pročitat open verzija je jeftinija i "jednostavnija" u odnosu na racing,
čini mi se da na racing verziji je sjedalo za suvozača gumeno ili plastično (nisam siguran), uglavnom manje udobno (nešto kao kod Aeroxa), dok kod open verzije je normalno, u jednom komadu,

izguglaj više, imaš dosta testova po netu  :wink:
 
Dakle razlike su skoro nikakve, osim lanca koji je ustvari prednost ne mana jel?
Za suvozaca me nije bas briga, jos bolje, ako je neudobnk necu morat peljat frendove jer ce se zalit da nije dobro.
Jel masina ista? Cito sam da racing ima 8 ks?
 
gjurki said:
Dakle razlike su skoro nikakve, osim lanca koji je ustvari prednost ne mana jel?
Za suvozaca me nije bas briga, jos bolje, ako je neudobnk necu morat peljat frendove jer ce se zalit da nije dobro.
Jel masina ista? Cito sam da racing ima 8 ks?
Sad dali je lanac prednost ili mana nisam siguran, meni bi bio mana,
treba ga održavati, mijenjati itd, to sve košta za razliku od remena, a neke velike razlike u vožnji, performansama nisam siguran, ipak je to 50ccm nema se tu šta puno dodati,
ja nebi s lancem da kupujem,
što se tiče mašina, ista stvar, piaggio mašine, ugrađuju se u Runnere i NRG-ove, koliko ks ima neznam, imam Runnera 30 000km pa neznam koliko ks, niti me ne zanima,
samo znam da se kotrljam po cesti  :mrgreen:
 
Pa meni su rekli kao da lanac moras mjenjat svakih godinu dana i duze, a remen kad pukne po pol motora ode, a lanac samo ispadne, sa neznam, meni su tako rekli.
 
gjurki said:
Pa meni su rekli kao da lanac moras mjenjat svakih godinu dana i duze, a remen kad pukne po pol motora ode, a lanac samo ispadne, sa neznam, meni su tako rekli.
lanac moraš čistit i sprejat svako malo, posebno nakon vožnje po kiši, blatu, ok, to nije neki problem niti su sprejevi neka stavka,
remen košta 100injak kuna za njega i mjenjaš ga plafon 1 godišnje (nakon nekih 10 tisuća), tako bar ja, uzmi u obzir da mi remen nikad nije bio nešto posebno potrošen, da su visili konci i sl. a kamoli da je pukao,
dok je cijena lanca i lančanika već puno skuplja stavka  :wink:
Ako ti je pri srcu Racing verzija, onda uzmi, nemoj dvojiti  :wink: