Malaguti Spidermax GT 500

a ukratko ono što san ja zaključija:
promjenjenio jednu mašinu u garantnom roku na 8000 km radi dizanja nivoa ulja, s drugom prešao još 43000 km bez ikakvih troškova na njoj osim 350 kn za špricu koju san promjeni na cca 30000 km...a radi ponovnog dizanja nivoa...
kada mi se to ponovo počelo dešavati upra san na sve strane i odlučio početi s najosnovnijom solucijom...promjenom šprice pa bi dalje vidija... znači promjenio špricu, dizanje je prestalo, a staru pokazao svome meštru od auta. kada je vidija tu weberovu špricu prepoznao ju je kao istu (i po broju) koja se ugrađuje u neke fiatove modele i s kojima je imao dosta problema i kojih je dosta promjenio radi neispravnosti. odnio ju je provjeriti i kod tipa koji čisti šprice i kada ju je spojio na stroj "pišala" je benzinu na sve strane. ukratko laički rečeno, šprica je prekratka, više se grije radi manje benzine...i vjerojatno prije zapeće pa izgubi funkciju...tako mi je otprilike razjasnnija moj meštar.
eto neka zaključi svatko za sebe, ja san zaključio i rješio svoj problem tada.
 
Glede MASTERa 460.
Ima ga kolega MV-Agusta u Nexusu 500.
Koliko sam ja skuzio, a puno se :skuter: skupa, njemu ne mjesa ulje i benz. I ne dize nivo ulja.
Ali - on se vozi 90% otvorenom cestom, i ne pali-gasi cesto (ne vozi na kratke relacije). I naravno ne tjera na hladno.
E sada, dali bi ili mu jest mjesao u gradskoj voznji, to neznam, mozda ce on napisati ako vidi ovo...
Mislim da njegov skuter ima 26-28 t km, tako nesto... :misli:
(y)
 
moj ima cca 27.300km

ja nemam taj problem sa uljem i benzom, po gradu se vozim jako malo tako da boo

inače spidermax je jako ružan skut u mojim očima ali ima alu šasiju ako nekom to nešto znaći :misli:
 
mv_agusta said:
moj ima cca 27.300km

ja nemam taj problem sa uljem i benzom, po gradu se vozim jako malo tako da boo

inače spidermax je jako ružan skut u mojim očima ali ima alu šasiju ako nekom to nešto znaći :misli:

:LOL: (y) Eto, nasmijao si me. :mrgreen:
Iznenadilo me ovo za alu-sasiju. :shock:
Usput - znaci, Malaguti nabavlja samo masine od Piaggia, jel', ali jos uvijek su firma za sebe? :misli:
 
eto vrlo zanimljivo
spidermax79x79_zoom5.gif


ali opet je motor i prijenos kao ovješeni element što nije najbolja solucija
 
meni je dobar spidermax
vozač je potpuno zaštićen od vjetra jer potpuno sjedi unutar skutera
malo mi je nepregledna instrument tabla
sjedalo mi je na taman visini
ispod suvozačkog sica stanu dvije integralke

ne znam koliko dođe kod nas jer se malo reklamira :?
 
liberty said:
meni je dobar spidermax
vozač je potpuno zaštićen od vjetra jer potpuno sjedi unutar skutera
malo mi je nepregledna instrument tabla
sjedalo mi je na taman visini
ispod suvozačkog sica stanu dvije integralke

ne znam koliko dođe kod nas jer se malo reklamira :?

kupi si auto :wink: :mrgreen:
 
Još nisam skužio gdje bi ga mogao servisirati u Slavoniji da ga eventualno uzmem. :misli:
Kolika je potrošnja tih mašina?
 
4.5-5.5L/100km
može i više ako ga stisneš
 
biker4life said:
Koliko ti je trosio na magistrali (kada si konstantno bio preko 140 km/h)?
Skoro 7, jel'? :misli:

tako nešto :misli:
 
ne zaboravite da  Spider nije uopće težak kao što izgleda
tako da je po tom pitanju ipak agilan kao i svaki maksi skuter te kubikaže
 
mv_agusta said:
ali je velik jako jako

na najširem dijelu je širi 1 cm od raspona mojih retrovizora - 93 cm :mrgreen:
uživo ne izgleda tako strašno
ali dok se suvozač na njega popne :LOL:
 
mv_agusta said:
4.5-5.5L/100km
može i više ako ga stisneš

Moram priznat da su mi ove potrošnje jako čudne....ovdje se za 500ccm spominje potrošnja od 4,5-5,5l/100 km, a opet s druge strane član pbc250 u topicu o bevu 400 toureru spominje potrošnju od preko 6 litara....znam da spominje da još uvijek razrađuje motor, ali opet ne mislim da bi se potrošnja mogla smanjiti za cca 35% nakon što se motor razradi !??

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,83174.225.html

Koja je na kraju stvarna potrošnja 500 i 400 ccm mashina ?? Jel može netko napisati jednostavno kilometražu sa jednim tankom i koliko je natočio na benzinskoj (naravno do vrha) ??

npr. Ja sam prešo 247 km i natočio sam 9,06l do čepa....dakle potrošnja 3,66l/100km (rekord mi je 3,51l)
 
jebal vas čuk kak onda moj nemože trošit ispod 4 litre, kaj je vaš 250ie makina.
 
Cuj, moj XT660X ja najmanje trosio 4,08 litara (izrazito touring voznja).
Najvise mi je trosio oko 5,8 litara, tada nisam bio lagan na gasu, s tim da ja u pravilu ne vozim izrazito brzo duze od 30-50 km u komadu, naime, padne mi koncentracija.

Glede ovog racunjanja, recimo, ja sam za svog to napisao negdje u XT Temi, ali tko zna gdje.
Uglavnom, hocu reci - ni ovako veliki/mocni strojevi danas ne trose puno.
Mislim da ni jedan noviji R1000 nebi presao 8-9 litara NORMALNE voznje.

MV-ov Nexus zaista trosi toliko, on i ja imamo skupa sigurno 3-4-5 t km, znam kada racunam gdje cemo tankati. :wink: :mrgreen: (y)

Btw, taj Tourer 400 trosi previse.