Yamaha X-Max & X-City - General Topic

jaki said:
nisi u pravu..yamaha radi bez problema min..80000km..imao 2 komada sa tom km..tako da.nedrzi vodu (y)

Sve zavisi tko je i kako vozio, idu neki auti  i 500.000 km ali neki pucaju i na 120.000 km, moj prijatelj je imao Yamahu xcity 250 kojoj je otišao motor na 55.000 km, bio je drugi vlasnik i nije je stiskao.
 
A ako vama ovaj nije preskup min. 5.000 kn onda stvarno nekaj nije u redu sa mnom.. :misli:
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/yamaha-x-max-250-cm3-oglas-21633569
 
Poštovani, imam ovaj Puigov vjetrobran, samo crni a ne prozirni kao na linku, za X-Max 400, ili X-Max 250 (od 2014. god.), pa ako kome treba neka se za ostale detalje javi na PM...stanje skoro kao novo, minimalno korišten, ne paše mi zbog moje visine.
Hvala unaprid.

http://www.puigusa.com/tuning-bikes/yamaha-x-max-250-2014/v-tech-line-touring/c171en/f1-r310-m5020/



 
Aj ljudi pomagajte. Koja bi bila realna cijena skutera 2009-2010 god, recimo 20000, da nije padano?

I istog takvog sa 40k-50k?

Njuskalo puca svakakve cifre, ima ih i dobrih i manje dobrih...

 
bart said:
Aj ljudi pomagajte. Koja bi bila realna cijena skutera 2009-2010 god, recimo 20000, da nije padano?

I istog takvog sa 40k-50k?

Njuskalo puca svakakve cifre, ima ih i dobrih i manje dobrih...
Xmax je ko i golf drže cijenu pogotovo 2008 pa nadalje,realno bi ja da max 2500 eura sa 20k kilometara a i to je previše,nek ti nebude teško nazovi sve redom i spuštaj pa di upadne.
A sa takvom velikom kilometražom 2000 eura plafon plafona ako je servisiran uredno i ništa ne klapa.Btw 2010 je druga linija tkao da cijena 1000 eura gori.
 
Ne određuje njuškalo cijene

using  tapatapa

 
milanche said:
Misliš?!?

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Onda prodavatelji nisu krivi

using  tapatapa

 
moze jedna mala pomoc ... u pitanju je x-city ,crkli zadnji amortizeri ... je li ih ko reparirao ili da odmah idem na soluciju nabavke novih ???

 
Novi je kolko vidin oko 180 funti,polovnih vjerovatno svugdi ima a raspitaj se kolko te dođe reparacija pa usporedi
 
Evo sam kupio x maxa 250 2011.Skuter je presao 47000 km.Napravio sam servis ulja,filtera zraka i variomata,svijecice..Nazalost,po videnim promjenjenim dijelovima skuter nije uredno servisiran.Sada me zanima promjena svih ostalih tekucina kao npr. ulje getribe,komplet voda i antifriz,ulje kocnica... Koliko to ima smisla i koje su vase preporuke za dovodenje skutera u bezprijekorno stanje ?Kako nemam servisnu knjizicu,ne znam ni potrebne provjere i mozda zamjene pojedinih komponenata. Svaka preporuka je dobro dosla.
 
diavele said:
Evo sam kupio x maxa 250 2011.Skuter je presao 47000 km.Napravio sam servis ulja,filtera zraka i variomata,svijecice..Nazalost,po videnim promjenjenim dijelovima skuter nije uredno servisiran.Sada me zanima promjena svih ostalih tekucina kao npr. ulje getribe,komplet voda i antifriz,ulje kocnica... Koliko to ima smisla i koje su vase preporuke za dovodenje skutera u bezprijekorno stanje ?Kako nemam servisnu knjizicu,ne znam ni potrebne provjere i mozda zamjene pojedinih komponenata. Svaka preporuka je dobro dosla.
Najbitnije je da su remen i kugle promjenjeni na vrime,sva ulja i tekućine su najmanji trošak koji može riješit u 2 sata posla sve.Na toj kilometraži triba provjerit ležaj volana.Getriba isto ko i ulje motora ima čep gori i čep od kartera doli tako da to nije problem,rashladna tekućina se isto lako izmjeni neda mi se sad pisat al mogu ti sve objasnit ako misliš sam radit,i kočnice obavezno provjerit ako nije nikako minja dosad.
 
Bruno1 said:
Najbitnije je da su remen i kugle promjenjeni na vrime,sva ulja i tekućine su najmanji trošak koji može riješit u 2 sata posla sve.Na toj kilometraži triba provjerit ležaj volana.Getriba isto ko i ulje motora ima čep gori i čep od kartera doli tako da to nije problem,rashladna tekućina se isto lako izmjeni neda mi se sad pisat al mogu ti sve objasnit ako misliš sam radit,i kočnice obavezno provjerit ako nije nikako minja dosad.
   

Lezaj volana ne klapa,sta se tice remena i kuglica u to nisam siguran jer mi ujutro na ladno zna  malo trznit,ali samo na prvo davanje gasa.Kasnije sve u redu radi.Malo se cuje suskanje,tako da bi ga raskopa iza sezone i sve prominija,skupa sa tekucinama i ostalim.Daj te mi svoje savjete i preporuke.Bruno ipak bi mi dobro dosle i tvoje upute za minjanje kompletne vode i antifriza.Inace ovo mi je prvi x max kojeg radim pa ne znam detalje i moguce zajebe.
 
diavele said:
   

Lezaj volana ne klapa,sta se tice remena i kuglica u to nisam siguran jer mi ujutro na ladno zna  malo trznit,ali samo na prvo davanje gasa.Kasnije sve u redu radi.Malo se cuje suskanje,tako da bi ga raskopa iza sezone i sve prominija,skupa sa tekucinama i ostalim.Daj te mi svoje savjete i preporuke.Bruno ipak bi mi dobro dosle i tvoje upute za minjanje kompletne vode i antifriza.Inace ovo mi je prvi x max kojeg radim pa ne znam detalje i moguce zajebe.
To trzanje je do ulja getribe,iz osobnog iskustva,meni bi bubrizi ispali od trzanja dok nisan sazna do čega je.Šta se tiče minjanja antifriza,ja san skinia crijevo sa pumpe vode u mog 2008 je bilo odma ispod bumeranga kolko se sićan,i onda san nabia crijevo od špine isprid kuće i upalia vodu da izbije pusto blato  :mrgreen: .Naravno vode skoro nije ni bilo nego sami talog od korozije zato je i uvik kuca fibru u crveno.I onda san ulia novu vodu sa antifrizom na čep od killera(bia je kod akumulutora) i odzračia na termostatu koji se nalazi ispod sica na mašini naravno i to je bilo to.
 
Izgubia sam kljuc na x city 250 2014 god se moze sta napraviti bez da se kupuje centrala i brava?
 
Element said:
Izgubia sam kljuc na x city 250 2014 god se moze sta napraviti bez da se kupuje centrala i brava?
[/quo

To se meni dogodilo (davno) pa sam otisao do pelea kraj skolske poliklinike.On to rijesi i naravno naplati  :mrgreen:
 
Pozdrav,

koji su indikatori na motoru,X-Maxu 250,da treba podešavat zazore na ventilima? Kako se to može skužiti u svakodnevnoj eksploataciji?

Inače redovito mijenjam ulje,Eneos,remen i rolice sam promijenio na 22t,skuter sada ima 25t.....

Tenks