Alati

Kvaliteta rucnog alata?


  • Total voters
    146
strasilo said:
a kakvi drugi nego nasadni mogu biti u kompletu nasadnih ključeva ? ...  :jesus: :LOL:

Jebateled, ima logike.

using  tapatapa

 
posudio sam beta zvjezdasti ključ kod mehaničara (o da) prije par mjeseci i pukla je plastična ručka.  nisam se vratio nazad bez novog, koji me koštao nekih 120 kuna.

 
einstein said:
Je ovo ok za "po doma"?

4f7c60a16b1db_23110.jpg

odlično, potvrđujem iz prve ruke (y)
 
sa stahlwillom i gedore (tvornica alata ne nasadni ključevi)u očevoj radioni radie već 40 god u to vrijeme puklo je možda 3 ključa .Radili smo najviše na traktorima i kamionima .Kod mene ima svašta mada preferiram unior po omjeru cijene i kvalitete odličan alat
 
svakako da sam pobornik kvalitetnog i renomiranog alata... ali evo u zadnjih 10ak godina sam se osobno uvjerio više puta da manje poznati alat uopće ne mora biti loš .. :neznam:

Prije dosta godina sam kupio veliki komplet nasadnih u Louisu na akciji ... mislim da je bilo ispod 50€ ... ne vidim ga više u njihovoj ponudi ... ali hoću reći da je alat korišten maksimalno .. od svega u tom kompletu sam uspio sjebati jedan ili dva velika križna bitta ali sam ih koristio u udarnom odvijaču a ne na predviđeni način.. sve drugo je (ako izuzmemo tragove korištenja) u odličnom stanju ...

a za te novce recimo nemogu kupiti mali set uniora ili proxxona ..  :misli:
 
Prije nekoliko godina sam kupio Wisent i zadovoljan sam.
Ali neki dan majstor na mojem kamionu zaboravio Lux malu racnu pa sam je malo probao prije nego sam mu vratio. Ne izgleda mi dobro, ostajem na Wisentu i Proxxonu.
 
ako usporediš cijenu toga alata, i koliko godina će trajati (u usporedbi s recimo zadnjom gumom na motoru :mrgreen:), onda je definitivno isplativa i pametna investicija uzeti jedan proxxon ili sl., ali onaj malo veći i imati ga zauvijek

ja sam naučio, pred 6-7 godina sam uzeo u kauflandu set alata jer mi je hitno trebalo, velika gedora je otišla prvi puta dok sam pokušavao odšarafiti zadnji kotač na motoru, a manja je otišla godinu dana kasnije dok sam skidao prednja kočiona kliješta zbog promjene pločica :LOL:
 
Nedavno sam kupio set gedora od nekakvog Goldy s facebook-a za 200-300 kn. Bio sam u očajničkoj potrebi za tako nečim, a bez 500-700 kn za, recimo, Proxon. Za sada je sve čitavo. Šarafam s njima po motoru i sve ostalo što mi dođe pod ruku. Mislim da račne neće dugo izdržati, ali do tada ću opet imati 200-300 kn za kvalitetnu račnu.  :shocked:
 
taj sitni alat nemam iz kauflanda, ali recimo imam bušilicu i brusilicu .. isto mi trebalo pod mus odmah nešto samo da radi ... i jeblonanu evo radi već godinama nikako da krepa .. ustvari neradi ona sklopka za "čekić", pa je stalno na čekiću, ali tu bušilicu ionako koristim samo za rupe u zidu pa mi paše tako ...  :LOL: :LOL:
 
od strujnog alata bosch plava vibraciona brusilica 10 god jedno vrijeme sam radio na brodovima (za tu cijenu sam mogao kupiti 10 onih običnih ali ne bi trajale upola
AEG mala brusilica 8 god često koristim četku što je dodatno opterećuje
bušilice i aku vidalice velika brusilica kutna brisilica makita jednostavno traju i traju
probao sam i jeftinije alate imam einhella i ako se ne koriste puno isto su ok ,zavisi za što ti treba alat
 
ima einhell i profi alat, veliki fleks koji je stari donio iz švabije je 25 godina radio besprijekorno, prošle godine je izdahnuo dok sam rezao beton (y)
 
takav set od proxtona (ali onaj veći i od 1/2'') koristim povremeno na delu i stvarno nema zamjerki a koristi se poprilično od strane više osoba
bio sam toliko zadovoljan da sam si nabavio i jedan set za doma šarafiti

od moment ključeva imam matador 28/210 i iako je to čisto amaterski alat radi ok
moram si nabaviti i neki sa manjim rasponom za "fine" radove
 
mali kilo ključ od pola kile do tri imam proxxonov... a onaj veći nemam pojma čiji je a imam ga već pitajboga ...  :LOL:
 
biker4life said:
Di ga ima za kupiti? U Bauhausu znaju imati ali je izbor mali ili poprodaju pa nikako da nabave.

pa manje više u svakoj apoteci koja drži do sebe ...  :LOL: :LOL: .. i gotovo da nema trgovine s alatima koja ti ne može naručiti .... samo gledaš jel ti cijena paše ..  :wink:
 
strasilo said:
mali kilo ključ od pola kile do tri imam proxxonov... a onaj veći nemam pojma čiji je a imam ga već pitajboga ...  :LOL:

Imam isti. Dobar je, ali imam dojam d Wisentov ne zaostaje. Ista cijena, ali Wisent je so 5 kila. I bio je jeftiniji.

Jeftine busilice su mi bile pusiona, skupljam lovu za Bosch ili Makitu. Bosch sa getribom je oko 200 € i vidim da se to isplati. Black&Decker sa getribom je trajao jako dugo i jos ce kad ju konacno sastavim.

Flexa radi, ali ju nisam posteno napeo, pa ne znam... Ali moze jeftina jer ju rijetko trebam. Velika Flexa (jeftina) je umrla brzo.
 
James1100 said:
Imam isti. Dobar je, ali imam dojam d Wisentov ne zaostaje. Ista cijena, ali Wisent je so 5 kila. I bio je jeftiniji.

Jeftine busilice su mi bile pusiona, skupljam lovu za Bosch ili Makitu. Bosch sa getribom je oko 200 € i vidim da se to isplati. Black&Decker sa getribom je trajao jako dugo i jos ce kad ju konacno sastavim.

Flexa radi, ali ju nisam posteno napeo, pa ne znam... Ali moze jeftina jer ju rijetko trebam. Velika Flexa (jeftina) je umrla brzo.

džabe ti dobar kiloključ ako imaš loše šarafe ..  :LOL: :LOL: