Devil na YZF R125 :)

Miki666 said:
(y) (y)
A jbmu :?
Sumnjam da bi na tehnickom skuzili da nije homologacija od tog auspuha, mozda bi cak proso i baz papira. :misli:
Staviš orginal i prođeš teh. Ja nemam homologaciju i prolazim teh bez ikakvih problema.
 
Miki, pogledaj na ovoj stranici. Moras se registrirati da bi vidio ponudu.
Tip se zove Max i mozes se cijenkati. Mozes izboriti dosta dobru cijenu.
Toplo preporucam, ja kod njega uzeo Arrow-a. Auspuh stigao za 4 dana DHL-om.

http://www.racingonestore.com/

Sto se tice homologacije, dobro ju je imati u svakom slucaju.
Ako ne zbog tehnickog, prije ili kasnije skocit ces preko granice s motorom pa da tamo ne bi bilo problema. A to bi vec moglo biti skupo.
 
U školi sam bio, pa sam bio na mobitelu. :wink:

luka737 said:
eto kao sto sam i rekao ,ovaj auspuh ti NEMA homologaciju ,to je racing line auspuh ....da ne bi billo sad da pricam iz glave,evo
: http://public.edition-on.net/links/6842_akrapovic_road_catalogue_e-listanje.asp


ec type approval : NO

stranica u katalogu na linku je :74
Sad vidim i na Akrapovoj stranici piše da nije homologiran, ali očito su samo slip-on homologirani, osim jednog full za R6 kolko sam vidio. :misli:

Hvala! (y)

poštar said:
Staviš orginal i prođeš teh. Ja nemam homologaciju i prolazim teh bez ikakvih problema.
Mislim da će tako i bit ako "ubodem" ovu cjev. :wink: Taman da me i ne pusti zbog auspuha, stavim serijski, drugi dan se vratim i prođem je tako? :misli: Nije da je tako puno posla.

MS051 said:
Miki, pogledaj na ovoj stranici. Moras se registrirati da bi vidio ponudu.
Tip se zove Max i mozes se cijenkati. Mozes izboriti dosta dobru cijenu.
Toplo preporucam, ja kod njega uzeo Arrow-a. Auspuh stigao za 4 dana DHL-om.

http://www.racingonestore.com/

Sto se tice homologacije, dobro ju je imati u svakom slucaju.
Ako ne zbog tehnickog, prije ili kasnije skocit ces preko granice s motorom pa da tamo ne bi bilo problema. A to bi vec moglo biti skupo.
Mislim da mi je neko već poslao taj link, možda ne na forumu, al čini mi se poznat. Hvala. (y)

Šta se tiče homologacije, nisam uopće razmišljao o izlasku iz HR s ovim motorom. :misli: Ako se može skombinirat s nekom homologacijom od drugog auspuha super. :wink:
 
Mene u životu nitko nije pitao homologaciju za auspuhe, niti je itko to ikada gledao.

Ipak, obzirom kakva vremena dolaze, preporučam homologirane "road-legal" auspuhe, sa db-killerima (koji se mogu izvaditi i vratiti, po potrebi).

Osobno sam imao karbonske Termignoni slip-on auspuhe (road legal), Leo Vince SBK bolt-on (bez homologacije) i Leo Vince SBK slip-on (road legal). Prve sam kupio nove ('08. ili '09., ne sjecam se), druge sam dobio sa motorima koje sam kupio... a homologacijske papire nisam nikada dobio sa nijednima... Kada sam kupio nove Termije, čak ni sa njima nisam dobio nikakve homologacijske papire. Jedini dokaz da se radi o homologiranom road-legal proizvodu je bila ugravirana oznaka na samim topovima. To je po meni najbitnije. Papir - da (danas) ako se kupuje novo (i ako ta opcija postoji), ako se kupuje polovno, može biti da prvi vlasnik to ni nije dobio, jer koliko vidim to varira od proizvođača do proizvođača, a i nije bila praksa do pred par godina.

Nisam kliknuo na link, ali polovni top za 4T 125-icu ne vrijedi 3.800 kn... po meni... ta lova se može pametnije iskoristiti... ali opet... svatko ima svoje veselje...

(y)
 
(y)

3800 sigurno ne dam, ponudit cu 2500, pa mogu ic do mozda 3000. :wink:

Ima db-killer i on ga dosta utisa, nebi trebali radit probleme, nija to neka buka.
Osim toga, kolko ima Akrapa na cesti, sta pandur zna je homologiran il ne, ljepo se cuju i jedan i drugi. :mrgreen:

A kad budem iso na duzi đir, ubacim ubojicu decibela, :D i tako bi mi s vremenom pocela smetat buka ako vozim cjeli dan. :wink:

Iako eu sve vise dolazi, nece tako brzo to postrozit u cjeloj drzavi, ko mjerenja buke, prvo ce za****vat u Zg. :wink: A dok dođe do mene mozda cu imat legalni slip-on na R6. :0648:
 
poštar said:
Staviš orginal i prođeš teh. Ja nemam homologaciju i prolazim teh bez ikakvih problema.

Obaveza upisa sportskog auspuha u prometnu dozvolu, isto moze povuci za sobom izvanredni teh ako te ulove s auspuhom koji nije upisan u prometnu
 
biker4life said:
Mene u životu nitko nije pitao homologaciju za auspuhe, niti je itko to ikada gledao.

Ipak, obzirom kakva vremena dolaze, preporučam homologirane "road-legal" auspuhe, sa db-killerima (koji se mogu izvaditi i vratiti, po potrebi).

Osobno sam imao karbonske Termignoni slip-on auspuhe (road legal), Leo Vince SBK bolt-on (bez homologacije) i Leo Vince SBK slip-on (road legal). Prve sam kupio nove ('08. ili '09., ne sjecam se), druge sam dobio sa motorima koje sam kupio... a homologacijske papire nisam nikada dobio sa nijednima... Kada sam kupio nove Termije, čak ni sa njima nisam dobio nikakve homologacijske papire. Jedini dokaz da se radi o homologiranom road-legal proizvodu je bila ugravirana oznaka na samim topovima. To je po meni najbitnije. Papir - da (danas) ako se kupuje novo (i ako ta opcija postoji), ako se kupuje polovno, može biti da prvi vlasnik to ni nije dobio, jer koliko vidim to varira od proizvođača do proizvođača, a i nije bila praksa do pred par godina.

Nisam kliknuo na link, ali polovni top za 4T 125-icu ne vrijedi 3.800 kn... po meni... ta lova se može pametnije iskoristiti... ali opet... svatko ima svoje veselje...

(y)

Nije ni mene do 7 mjeseca ove godine, kada sam skoro morao cekati s regom 15 dana iako na motoru imam tipski homologiran auspuh s ukucanom homologacijom i papire s homologacijom.
 
Miki666 said:
(y)

3800 sigurno ne dam, ponudit cu 2500, pa mogu ic do mozda 3000. :wink:

Ima db-killer i on ga dosta utisa, nebi trebali radit probleme, nija to neka buka.
Osim toga, kolko ima Akrapa na cesti, sta pandur zna je homologiran il ne, ljepo se cuju i jedan i drugi. :mrgreen:

A kad budem iso na duzi đir, ubacim ubojicu decibela, :D i tako bi mi s vremenom pocela smetat buka ako vozim cjeli dan. :wink:

Iako eu sve vise dolazi, nece tako brzo to postrozit u cjeloj drzavi, ko mjerenja buke, prvo ce za****vat u Zg. :wink: A dok dođe do mene mozda cu imat legalni slip-on na R6. :0648:

nebi vjerovao ali u pravilu zna, imas homolgaciju na aupuhu pa se sve lako provjeri, nemas homolagciju, ajd na tehnicki,

samo je pitanje hoce li te ili nece,
 
Razumijem to sve,svidja ti se zvuk itd,ali probaj se odgovoriti od te investicije na tom motoru,puno para,a nista osim zvuka neces dobiti,ajde da je neki jaci motor,onda da,ali ovako,po mom misljenju bacanje para :palacdolje:
 
Miki666 said:
(y)

3800 sigurno ne dam, ponudit cu 2500, pa mogu ic do mozda 3000. :wink:

to se tak ne dela ... ponudiš 2000 pa odeš do 2500 :mrgreen:

samo kaj je to malo zayebano prek telefona :wink:
 
Mikygs said:
Razumijem to sve,svidja ti se zvuk itd,ali probaj se odgovoriti od te investicije na tom motoru,puno para,a nista osim zvuka neces dobiti,ajde da je neki jaci motor,onda da,ali ovako,po mom misljenju bacanje para :palacdolje:
Hvala sta me zelis spasit od tog troska, tata mi je prvi reko da to nema smisla. :mrgreen:
Nebi dao zadnju lovu za to,, al kad ce mi ostat za opremu... :wink:

tibor_zg said:
to se tak ne dela ... ponudiš 2000 pa odeš do 2500 :mrgreen:

samo kaj je to malo zayebano prek telefona :wink:
Hehe u najboljem ce mi samo poklopit ako mu ponudim 2000. :mrgreen:


 
sid said:
Nije ni mene do 7 mjeseca ove godine, kada sam skoro morao cekati s regom 15 dana iako na motoru imam tipski homologiran auspuh s ukucanom homologacijom i papire s homologacijom.

Rega mi je u 05/2014, pa cu vidjeti... mada evo, bio sam sa frendom na tehničkom nakon ulaska u EU, jedva su ga pitali da upali motor... a na motoru još polovni slik sa Grobnika, potrošen skoro do konci... naravno da je prosao... tako da... cemo vidjeti...

Osobno sada imam Leo Vince, homologirani model, sa db-killerima (skinuti, ali mogu ih staviti nazad), jedino nemam homologacijske papire i sumnjam da ih je i prvi vlasnik dobio davne 2004. Na auspuhu su ugravirane homologacijske oznake.

:neznam:
 
ovisi kako gdje zajebavaju.

mene niko niš nikad nije pitao..... a frenda nisu pustili jer nije imao db kiler zašrafan iako je imao sve papire