Gilera RunneR club-za nas tRRkace...

Obzirom na rast Runnera u svim segmentima (velicina, tezina), dali smatrate da bi u iducem modelu na


  • Total voters
    107
nisam mislio na pripreme skutera nego na pripreme sebe...nema problema,ostavi yamahu i ides sve voznje sa sp-om? ja ti kazem da ce se sp razletit...

liberty mozes i napravi dir od 400km ali koliko ces takvih direva napravit?
 
malaguti said:
koristi sp-a za ono sta ja korist svog vx-a pa da vidis koliko ce trajati sp :mrgreen:...

Moj SP ima uskoro 33 000 km... originalna termo grupa... nikad otvarana... od toga cca. 22 000 km oštre gradske voznje, sprinteva, powerslideova i drugih nepodopstina... mislim da je to skuteru mnogo teze nego touring otvorenom cestom... Zivot mu nije bio lagan. Istina ja ga odrzavam kako treba, ali isto tako ga vozim "muški". Također, skuter sam nekad, dok sam samo njega i imao vozio i za every-day... bilo kisa ili sunce... udvoje... natovarenog... svakako...

Tek od kad ga vise vozim van grada primjetio sam kako su mi ovisni troskovi pali... sam skuter se manje amortizira, te su pali i troskovi ulja i goriva... voznja otvorenom cestom nije njemu problem... pa nedavno smo bili u điru, imao sam i bikericu iza na SP-u, đir od cca. 150 km SP nije ni trepnuo... a naravno da za pratiti Nexus 500 i VXR-a koji su solo sam mnogo vise bio na gasu... potrosnja dva deca veca nego kad sam sam na skuteru... Bas sam bio MV-u i Libertyju govorio kako sam se iznenadio kako se SP lagano vozi udvoje otvorenom cestom... :shock:
 
biker tvoj sp ima toliko km jer ga cuvas i nevjerujem da su ga ikad duze vrijeme drzao pun gas,zato i traje ali opet kazem,uzmi vx ili vxr snjim mozes otic do njemacke i natrg ako treba pun gas i to koliko god hoces puta a napravi to sa sp-a,ima da ti klip izleti na auspuh,sp je brzi ali traje puuuuuuuuno krace,ides negdje dalje,vozis pun gas i strahujes dal ces doci doma :mrgreen:

opet kazem,spremi yamahu i ides sve voznje sa sp-om?
 
Ljudi obicno smetnu s uma jednu vrlo vaznu cinjenicu... tu da Big Bore agregat otvoren do kraja ne razvija smijesnih 19/21 KS, vec oko 35 KS... znaci to je gotovo duplo jaci stroj u originalu... samim time nije uopce cudno da "obican" SP/FXR traje koliko traje (puno)... kad je masina potpuno neopterecena... samo redovito odrzavanje... dobro ulje... i vozi vjecno...
 
nebi zelio da ispadne da ja branim vx/vxr jer ga ja vozim,mogao sam ja kupit sp i mogu ga sad kupiti ali necu jer znam da se necu sa njim sigurno vozit kao sa 4t,a da nespominjem potrosnju ulja i benzina...


 
malaguti said:
biker tvoj sp ima toliko km jer ga cuvas i nevjerujem da su ga ikad duze vrijeme drzao pun gas,zato i traje ali opet kazem,uzmi vx ili vxr snjim mozes otic do njemacke i natrg ako treba pun gas i to koliko god hoces puta a napravi to sa sp-a,ima da ti klip izleti na auspuh,sp je brzi ali traje puuuuuuuuno krace,ides negdje dalje,vozis pun gas i strahujes dal ces doci doma :mrgreen:

opet kazem,spremi yamahu i ides sve voznje sa sp-om?

Realno - dali ce ista trajati ako se vozi s ciglom na gasu, ali na nacin da su okretaji pred crvenim i da ga tako vozis 50 km u komadu!? Nedavno (cca. 10ak mj) je bila aktualna tema u kojoj smo "popljuvali" tipa koji je Beva 250 (znaci QUASAR agregat) vozio na taj nacin... e onda valjda necemo ni mi tako voziti... naravno da bi se nesto pokvarilo... ali na cemu nebi?!

Bold: Vozim se s cim mi i kad mi dođe, kako kad, ali i samome sebi sam obecao jedan veci đir sa SP-om... kad zdravlje i financije dopuste...
 
malaguti said:
nebi zelio da ispadne da ja branim vx/vxr jer ga ja vozim,mogao sam ja kupit sp i mogu ga sad kupiti ali necu jer znam da se necu sa njim sigurno vozit kao sa 4t,a da nespominjem potrosnju ulja i benzina...

1. Uzivam u konstruktivnoj raspravi! (y) (y)

2. Neznam koliko tebi sada trosi Runner, ali znam koliko trosi meni. Od 4,1 litru koju sam postigao gotovo u laboratorijskim uvijetima (znaci ovo se desi vrlo rijetko, nije za racunati kao realan prosjek), do cak 7,5 litara u gradskoj voznji u dvoje te nesto sportske voznje u tim km. Realan prosjek na ovih 33 t km je oko 5,5/100 km litara + ulje. Set-up je Malossi Multivar, bijela centralna opruga, 12.5g Malossi utezi variomata, Red Sponge.
 
ja vozim runnera pun gas i jos nije ni problizno serijski...

evo sam si rekao da ces jednog dana napravit JEDAN veliki dir sa sp-om,o tome ti ja govorim,sa vxr-om bi mogao takve voznje radit svaki dan...


sta mislite zasto se vec godinama sp i drugi bb skuteri ne proizvode...
 
malaguti said:
ja vozim runnera pun gas i jos nije ni problizno serijski...

evo sam si rekao da ces jednog dana napravit JEDAN veliki dir sa sp-om,o to me ti ja govorim,sa vxr-om bi mogao takve voznje radit svaki dan...


sta mislite zasto se vec godinama sp i drugi bb skuteri ne proizvode...

:bored: :mrgreen: A budimo realni, ni sa XTX-om nisam napravio neki đir sa vise od 450-600 km u jednom danu, a to ne znaci da nemam povjerenja u motor (koji usput receno u 30 t km sto je kod mene nije mu ni lampica krepala), vec da iz financijskih i nekih drugih sada manje bitnih razloga si to ne mogu priustiti. Putujem puno, da, ali uglavnom nam je prosjek po putovanju između 350 i 450 km i to je to.

Ja i dalje tvrdim - gradska voznja (kako ja vozim) uz dodatak sporta van grada je puno vece opterecenje za skuter od touring voznje, pa da, samim time mislim da bih mogao gdjegot s njime. (y)

Idem jesti sada, cujemo se malo kasnije! (y)
 
ali sa xt-om ides svagdje a sa sp-om tako rec nigdje...necu vise raspravljati :mrgreen: :mrgreen: kazem po stoti put,sa vxr-om bis mogao ici gdje hoces i koliko hoces,a sa sp-om se pripremas na jedan veci dir...eto sve je jasno..

ponovit cu jos jednom ono sta sam prije napisao,ja da ne koristim skuter za duze voznje onda bi vozio sp 180 uz lagani tuning,taj skuter je jednostavno zabavniji za po gradu i okolici,ali on nije za ovolike voznje i pri tim voznjama velik dio puta vozit pun gas...zato vozim 4t,jer ce mi nabrijani 4t trajati vise nego serijski sp i mogu sa 4t gdje hocu i koliko hocu...kraj rasprave sto se mene tice 8)
 
biker4life said:
Idem jesti sada, cujemo se malo kasnije! (y)

Evo, potrpao u sebe :klopa: sta sam mislio, evo me nazad. :mrgreen:

malaguti said:
ali sa xt-om ides svagdje a sa sp-om tako rec nigdje...necu vise raspravljati :mrgreen: :mrgreen: kazem po stoti put,sa vxr-om bis mogao ici gdje hoces i koliko hoces,a sa sp-om se pripremas na jedan veci dir...eto sve je jasno..

ponovit cu jos jednom ono sta sam prije napisao,ja da ne koristim skuter za duze voznje onda bi vozio sp 180 uz lagani tuning,taj skuter je jednostavno zabavniji za po gradu i okolici,ali on nije za ovolike voznje i pri tim voznjama velik dio puta vozit pun gas...zato vozim 4t,jer ce mi nabrijani 4t trajati vise nego serijski sp i mogu sa 4t gdje hocu i koliko hocu...kraj rasprave sto se mene tice 8)

A sta da ti kazem, osim - ovakve rasprave fale ovom forumu u zadnje vrijeme. Gdje znaci dva ili vise clana/clanova konstruktivno razglabaju o necemu. (y)

Pripremam se da na veci đir, sto got to znacilo. :mrgreen: Volio bih, da, otici do Zadra, i upoznati Joska, Bullita, Banleya, Joku, Apriliu i ostale. Uglavnom, meni je to đir od koliko... 700... 750 km... toliko nisam jos uspio odvesti u komadu ni s jednim motorom... pa da, ajmo reci da bih se pripremio... ali o tome s cime bih isao ovisilo bi samo to na koju nogu ustanem... jer doslovno o tome ovisi na sta cu ujutro sjesti... nije da nemam povjerenja u SP, to uopce nije upitno, ali njegove touring brzine su realno unutar okvira klase skutera do 250ccm... jbg, sa XTX-om mogu u dvoje drzati realnih 160 km/h na AC bez da mucim masinu i to je velika prednost... tako da nekad, tj nikad ne presudi "pouzdanost", vec iskljucivo konfiguracija ceste kojom idemo, i moja zelja za nacinom voznje toga dana, a budimo realni - koliko ljudi osim mozda mene i Wayndera ide na duze ture sa necim iz klase 150---200ccm (skuter) a da uz to ima i osjetno mocniji motocikl doma. Ja zaista volim putovati sa skuterom, ali nekad jednostavno zelim osjetiti snagu, moment i drukciju ciklistiku ispod sebe i odem sa motardom. Tako je to.

I nemoj shvatiti krivo - priznajem, vise putujem sa XTX-om, ali isto tako doticni motocikl me na neka mjesta moze odvesti puno brze, a nemam uvijek vremena samo za gustati u voznji, a i suvozacica ima vise mjesta na vecem motociklu (znate i sami da vise od 60% km radim u dvoje).

(y) (y)

P.S. Moram na fax sada, cujemo se navecer/nocas.
 
ni ti ni Wayndera ne koristite skuter za duze voznje,on je isao prije nekoliko puta ali vise ne...iskreno serijski vxr je meni slab zato se i borim sa tuningom...
 
Koliko ti trosi VXR sada, si mjerio ili (posto znam da se jos ne vozis jer nije sve gotovo)? Znaci neka srednja potrosnja sa ovim set-upom? :misli: (y)

malaguti said:
ni ti ni Wayndera ne koristite skuter za duze voznje,on je isao prije nekoliko puta ali vise ne...iskreno serijski vxr je meni slab zato se i borim sa tuningom...

S vremenom sve dođe slabo... :( :mrgreen:

Glede duzih voznji - ovisi sta je kome duza voznja. Putniku je to vjerovatno put oko svijeta (neznam jesi li pratio tu temu), dok je caffe-raceru i 15 km duza voznja. :mrgreen:
 
neznam potrosnju jer je sad drugi karburator,cekam taj bendix i onda jos auspuh,a i zbog auspuha ce se malo povecat potrosnja,pa cu onda izmjerit,ali mislim da mece biti ispod 5-5.5l


btw. ja skuter ne stedim,jesam ja kupio skuter i dijelove ili su oni mene :mrgreen: skuter odrzavam i odrzavat cu maksimalno,nikad gas na hladno,mijenjati cesce ulje nego bilo tko i takve stvari ali zato vozim pun gas,rolice dosta lagane,okretaji prejerano veliki i na startu i na punom gasu,kvacilo odvaja na cca 4000 okretaja i takve stvari,od sljedece sezonu cu ici u novi marof kad god budem imao 200kn za stazu i 200kn za trosak puta...volim skutere i tuning i uzivam u tome maksimalno,je*** nabrijani skuter koji se stedi,a jbg kad se razliti onda cu vec nekako slozit na novo :wink:
 
Na vxr samo stavi crvene opruge na kuplung pa da vidiš starta :wink:

danas je najteže naći serijski sp za odmjeriti snage protiv vxr-a :(

sp daje taj lažni osjećaj da je osjetno brži zbog zvuka jer je lakši i dosta se više "piga" od vxr-a

moj bivši vxr je imap žute na kuplungu i spuh i bio sam se stao protiv dva serijska sp-a;

jedan mi je na startu otišao dužinu i tako je ostalo do 100
a s drugim sam bio paralelan

dok je burazov vxr sa alu cly. crvenim federima i novim remenom na gas dizao na zadnji s mjesta i išao osjetno brže od moga 05 gus

iako po meni najviše ovisi u kakvom je stanju skut :wink:
 
meni su glupa ta mjerenja,pogotovo kad su skuteri potpuno razliciti,tko se hoce trkati samnom,idemo van grada,po ravnici,uzbrdici,nizbrdici,zavojima i gas....

mnogi nebi vjerovali da skuter koji je izgubio "na crti" moze biti brzi upravo na cesti,bez obzira na sposobnost vozaca...
 
Mislim da je godina 2001.  :misli:

Natpis "BAD BOYS TOY" govori o karakteru skutera (i vozača) 8)

 
Ljepotica ispred "Eurreke" (otprilike 6 godina prije nego se Apriliaaa prvi put tamo pojavio  :mrgreen:)



Isto mjesto, druga "poza"