Gilera RunneR club-za nas tRRkace...

Obzirom na rast Runnera u svim segmentima (velicina, tezina), dali smatrate da bi u iducem modelu na


  • Total voters
    107
malo odlazim u offtopic, al' da ne otvaram novu temu, pitat cu ovdje ak mi dopustate  :mrgreen: :mrgreen:

s cime bi bilo najlakse, najprakticnije ofarbati runericu, a da opet bude kvalitetno ofarbana..? jel spray dovoljan? kakav tocno? neki najkvalitetniji bi uzeo, da mi se nebi farba pocela ljustit i to..
 
Runner_180 said:
malo odlazim u offtopic, al' da ne otvaram novu temu, pitat cu ovdje ak mi dopustate  :mrgreen: :mrgreen:

s cime bi bilo najlakse, najprakticnije ofarbati runericu, a da opet bude kvalitetno ofarbana..? jel spray dovoljan? kakav tocno? neki najkvalitetniji bi uzeo, da mi se nebi farba pocela ljustit i to..
komora je zakon ako hoces da bude kako treba;ali sve ovisi o tebi sta zelis i koliko love bi dao za to!!!ako bi isao na to da sam pripremis plastike mislim da ti to ni nebi bilo jako skupo!provjeris sve opcije pa odlucis,ali po meni sprej 0 bodova :palacdolje:!!!
 
Runner_180 said:
malo odlazim u offtopic, al' da ne otvaram novu temu, pitat cu ovdje ak mi dopustate  :mrgreen: :mrgreen:

s cime bi bilo najlakse, najprakticnije ofarbati runericu, a da opet bude kvalitetno ofarbana..? jel spray dovoljan? kakav tocno? neki najkvalitetniji bi uzeo, da mi se nebi farba pocela ljustit i to..

Sprej ni pod razno. :wink:
Pa si cuo kad da je netko auto farbao sprejem!? :LOL:
Nemojte ni pomisljati na ovakve ideje.
Izgledalo bi nakaradno najvjerovatnije, bilo bi nejednako ofarbano, itd.
Nula bodova.

Vidi ovako - kvalitetno farbanje u komori 4 velike plastike + prednja maska + blatobran + zadnji rukohvat ti kosta oko 1.000 kn.
Dobar majstor ce posao napraviti da ti oci ispadnu, boja ce biti kao i originalna, kvaliteta vrhunska.

Raspitaj se u svojoj okolici kod ljudi koji inace farbaju motore/dijelove za motore.

Jos jednom, na sprej i bilo sta sto bis radio u šupi/garaži zaboravi.
 
biker4life said:
Sprej ni pod razno. :wink:
Pa si cuo kad da je netko auto farbao sprejem!? :LOL:
Nemojte ni pomisljati na ovakve ideje.
Izgledalo bi nakaradno najvjerovatnije, bilo bi nejednako ofarbano, itd.
Nula bodova.

Vidi ovako - kvalitetno farbanje u komori 4 velike plastike + prednja maska + blatobran + zadnji rukohvat ti kosta oko 1.000 kn.
Dobar majstor ce posao napraviti da ti oci ispadnu, boja ce biti kao i originalna, kvaliteta vrhunska.

Raspitaj se u svojoj okolici kod ljudi koji inace farbaju motore/dijelove za motore.

Jos jednom, na sprej i bilo sta sto bis radio u šupi/garaži zaboravi.
slazem se sa ovim (y)!!!jos orginal boja od runnera.
 
Naravno original boja. (y)

Pa danas svi zivi imaju neke prefarbane/kvazi tunirane Runnere. :? :( :palacdolje:

Mislim da je danas fora imati potpunu serijalu, ili serijalu uz samo par malih jedva primjetnih dodataka (tipa alu podnice, dobar auspuh, eventualno lexus lampe iza, ili sl., ali treba biti umjeren).

Eno, na prvoj stranici teme stavio sam sve šeme boja za Runnere 1997 - 2005.

Ako je boja u losem stanju ili nije originalna, covjek si lijepo zacrta misiju i dovede skuter u stanje sa onih slika.

(y)
 
ma kupio sam fxr 180 i malo je izbljedjela crna boja, pa zato zelim farbanje nanovo :)

ono je metalik bljedo crna, ja bi sad na novo farbo u crno bijelu mat nijansu, predivna mi je takva runerica :D

hvala za savjet NE SPRAY  :LOL: jbg ko pita ne skita :)

EDIT:

Koliko se isplati uzeti Gileru Runner FXR180, 99' godina, 4500km, stanje izvrsno, cijena 9000kn? - covjek kaze da nije nikad padano jedino da je motor dugo stajao, napravio je generalku nedavno i servis komplet, neke nove kablove postavljao, bila je garažirana, tj. sobirana :mrgreen: 6 godina, no povremeno ju je upalio da radi malo i to, vozio ju je ljetos nesto malo, da ju razradi prije prodaje, inace radi ovako ok, ali molim savjet svejedno, da nebude bilo da mi treci dan crkne.. :palacdolje:
 
Runner_180 said:
ma kupio sam fxr 180 i malo je izbljedjela crna boja, pa zato zelim farbanje nanovo :)

ono je metalik bljedo crna, ja bi sad na novo farbo u crno bijelu mat nijansu, predivna mi je takva runerica :D

hvala za savjet NE SPRAY  :LOL: jbg ko pita ne skita :)

EDIT:

Koliko se isplati uzeti Gileru Runner FXR180, 99' godina, 4500km, stanje izvrsno, cijena 9000kn? - covjek kaze da nije nikad padano jedino da je motor dugo stajao, napravio je generalku nedavno i servis komplet, neke nove kablove postavljao, bila je garažirana, tj. sobirana :mrgreen: 6 godina, no povremeno ju je upalio da radi malo i to, vozio ju je ljetos nesto malo, da ju razradi prije prodaje, inace radi ovako ok, ali molim savjet svejedno, da nebude bilo da mi treci dan crkne.. :palacdolje:
ne kuzim genralka na 4500km???ili je to kilometraza iza generalke!stavi sliku!!!
 
neam sliku, ali vidio sam uzivo, izgleda ok, vidi se da je ocuvana i sve to, provozio sam se i ide ko metak, al bojim se da ne crkne nakon par dana :D

generalka zbog toga jer je motor dosta dugo stajao kao sto sam i rekao.. stajao je 6 godina bez voznje (od 2002 do 2008), ali povremeno je paljen da ne umre doslovno :D ..gume je covjek promjenio jer su one doslovno umrle od ne vožnje, promjenio je sve kablove po njoj i akumulator, tu i tamo neki mozda jos dio al ja mislim da sam sve nabrojio.. sad me zanima isplati li se to uzeti ili ne?
 
Runner_180 said:
neam sliku, ali vidio sam uzivo, izgleda ok, vidi se da je ocuvana i sve to, provozio sam se i ide ko metak, al bojim se da ne crkne nakon par dana :D

generalka zbog toga jer je motor dosta dugo stajao kao sto sam i rekao.. stajao je 6 godina bez voznje (od 2002 do 2008), ali povremeno je paljen da ne umre doslovno :D ..gume je covjek promjenio jer su one doslovno umrle od ne vožnje, promjenio je sve kablove po njoj i akumulator, tu i tamo neki mozda jos dio al ja mislim da sam sve nabrojio.. sad me zanima isplati li se to uzeti ili ne?
u kojim bojama je ?
 
crno - siva ..al ova crna je nekak izbljedila vec, to je zbog stajanja vjerujem :D uglavnom, crno siva je :)
 
Runner_180 said:
crno - siva ..al ova crna je nekak izbljedila vec, to je zbog stajanja vjerujem :D uglavnom, crno siva je :)

si siguran da je sobirana ako je crna izbljedila ,a i nisam siguran da je te godine bila ta kombinacija boja :misli:

motor od stajanja u graži izgleda ko novi pogotovo s tim kilometrima, da ne spominjem generalku na 4500 opet zbog
stajanja, ja bi se malo zamislio :misli:

dalje neću ni nabrajati, kablove i sve već što si spomenuo :(

 
Iskreno, malo mi je sve to sumnjivo... :? Kakvi kablovi :?:, generalka...!? :shock:
Kakav "tu i tamo jos neki dio"!? :shock:
Jedino ako je 4500 km NAKON generalke, kao sto je kolega sugrađanin vec napisao.

Svi znamo kako se motor od-konzervira, tj. sta se mijenja nakon dugog stajanja. A komponente termo grupe definitivno nisu dio toga. :wink:

Dalje, na pocetku teme imas SVE kombinacije boja, samo mi kazi na koju mislis, jer crno/siva mi nekako ne vuce na nista poznato, ali opet... :misli:
Onda, lakirane plastike ipak ne blijede ako je vozilo garazirano, bez obzira sto je prva linija (do '99) imala nesto losije plastike i lak.

Mislim vidi, skuter je mozda zaista OK, ali ovo sto si nabrojao mi je malo cudno.

Uslikaj taj skuter pa stavi sliku u temu, jer ovo nagađanje nema smisla. (y)
 
Runner_180 said:
crno - siva ..al ova crna je nekak izbljedila vec, to je zbog stajanja vjerujem :D uglavnom, crno siva je :)
je to ovako?jer ta crna me buni jos metalik ako sam dobro shvatio :misli:!!??
 
gle tip kaze da nije vozena 6 godina, stajala cijelo vrijeme, al to za boju ne znam kak da objasnim :D ..najvjerojatnije cu ju uzet sad u srijedu, zanima me moze li kakav veci defekt na njoj bit a da se to vizualno i u voznji ne primjeti? jer po izgledu se vidi da je ocuvana i ko nova, samo kazem, malko ko da je boja blijeda, a u voznji leti ko metak ko i svaka druga..

evo ovakvo nesto je: http://www.motori.hr/forum/index.php?action=dlattach;topic=154097.0;attach=278334;image

ta tamno siva,..

on kaze da je sve kablove promjenio ..stvarno je, vidi se.. i da je mjenjao akumulator.. pod "jos par sitnih djelova" sam mislio na gume, njih sam i rekao, i slagao je prednje vilice jer su se navodno zapekle od dugog stajanja, al sad su sve ko nove stvarno motor lijepo izgleda, al me zanima jel opet postoji mogucnost veceg defekta na njemu a da se to ne vidi vizualno il ne primjeti u voznji?
 
Na slici koju si linkao je serijski model 02/03.
FXR se nikada nije farbao u tu boju.
A gle, ako smatras da je skuter OK, kupuj, tvoja odluka.
Mi ti mozemo pomoci jedino ako nam das koju sliku.
(y)

Glede samog skutera:
> u voznji nebi smio vuci ni u jednu stranu;
> dok radi u mjestu nista ne smije zveckati, mljeti, zujati i sl.;
> kada ga stavis na centralni oslonac (zadnji kotac ne dira pod), zadnji kotac ne smije imati gotovo nikakav luft ulijevo/udesno obzirom na kilometrazu;
> krajnja po satovima treba biti u intervalu 115 - 135 km/h (nemoj se zabiti u nesto);
> obzirom da je ocuvan kako kazes, sve tipke trebaju biti ispravne, kao i automat zmigavaca, itd.;
> stavi ga na centralnu i sa 3-4 metra udaljenosti pogledaj zadnji kraj - sve mora biti ravno, a ne iskrivljeno ili van centra.

Uz to, provjeri papire, VIN oznaku (ispod desne vozaceve podnice), trebas dobiti dva kljuca i eventualno USER MANUAL.

To ti je to vise/manje.
Sretno. (y)
 
biker4life said:
Na slici koju si linkao je serijski model 02/03.
FXR se nikada nije farbao u tu boju.
A gle, ako smatras da je skuter OK, kupuj, tvoja odluka.
Mi ti mozemo pomoci jedino ako nam das koju sliku.
(y)

Glede samog skutera:
> u voznji nebi smio vuci ni u jednu stranu;
> dok radi u mjestu nista ne smije zveckati, mljeti, zujati i sl.;
> kada ga stavis na centralni oslonac (zadnji kotac ne dira pod), zadnji kotac ne smije imati gotovo nikakav luft ulijevo/udesno obzirom na kilometrazu;
> krajnja po satovima treba biti u intervalu 115 - 135 km/h (nemoj se zabiti u nesto);
> obzirom da je ocuvan kako kazes, sve tipke trebaju biti ispravne, kao i automat zmigavaca, itd.;
> stavi ga na centralnu i sa 3-4 metra udaljenosti pogledaj zadnji kraj - sve mora biti ravno, a ne iskrivljeno ili van centra.

Uz to, provjeri papire, VIN oznaku (ispod desne vozaceve podnice), trebas dobiti dva kljuca i eventualno USER MANUAL.

To ti je to vise/manje.
Sretno. (y)

hvala biker, vozio ga jesam ali ne bas puno, tako da ne mogu reci vuce li u stranu il ne, al kolko sam skuzio ne vuce nista, dok radi na mjestu radi ko beba, zmigavci rade i sve tipke, samo nije radilo paljenje na fergazer, samo na kurblu, ali tip je slozio to posto sam mu rekao da necu kupit bez tog i onda je slozio, plastike su sve ravne, al za kotac ne garantiram, stavit cu ga na centralni oslonac i provjerit to.. papiri kolko sam vidio, valjaju, bez dva kljuca uzet necu to sam rekao odavno, ali ne kuzim te za ovu VIN oznaku ispod desne vozaceve podnice, mozes pojasnit to malo il neki ss nabacit? :D hvala
 
mene najvise buni to da si prvo napisao ¨kupio sam...¨ ,a kasnije ¨koliko se isplati uzeti ...¨ ? :misli: biker ti je napisao smjernice sta gledat ali ima jako puno smeca ja sam se uvjerio a svi kazu da je skuter full ocuvan!vidim da si iz zg u ranijim postovima sam stavio sliku plavo crnog kojeg bi tip dao za 7500kn pa ga potrazi u oglasu pa pogledaj!
 
Runner_180 said:
hvala biker, vozio ga jesam ali ne bas puno, tako da ne mogu reci vuce li u stranu il ne, al kolko sam skuzio ne vuce nista, dok radi na mjestu radi ko beba, zmigavci rade i sve tipke, samo nije radilo paljenje na fergazer, samo na kurblu, ali tip je slozio to posto sam mu rekao da necu kupit bez tog i onda je slozio, plastike su sve ravne, al za kotac ne garantiram, stavit cu ga na centralni oslonac i provjerit to.. papiri kolko sam vidio, valjaju, bez dva kljuca uzet necu to sam rekao odavno, ali ne kuzim te za ovu VIN oznaku ispod desne vozaceve podnice, mozes pojasnit to malo il neki ss nabacit? :D hvala
to je oznaka koja ti i u papirima mora bit broj sasije
 
VIN oznaka = Vehicle Identification Number

Ispod desne podnice vozaca (mjesto di drzis desnu nogu), naravno sa donje strane skutera imas plocicu sa brojem.
E taj broj treba biti ISTI kao i broj upisan u Prometnu dozvolu i Knjizicu vozila.
Eto, to je to.

Ovo fergazer!? Mislis na elektro-starter (odnosno, nije htio upaliti pritiskom tipke na volanu) rekao bih. :wink:
Ako se ne varam, vi kontinentalci pod fergazer mislite karburator.

Glede kurble - ako ti skuter stoji par dana/tjedan dana nevozen, cak i potpuno ispravan skuter ce trebati zakurblati, ipak je to 2T.
 
pula52 said:
mene najvise buni to da si prvo napisao ¨kupio sam...¨ ,a kasnije ¨koliko se isplati uzeti ...¨ ? :misli: biker ti je napisao smjernice sta gledat ali ima jako puno smeca ja sam se uvjerio a svi kazu da je skuter full ocuvan!vidim da si iz zg u ranijim postovima sam stavio sliku plavo crnog kojeg bi tip dao za 7500kn pa ga potrazi u oglasu pa pogledaj!

Potpis. :?