Gilera RunneR club-za nas tRRkace...

Obzirom na rast Runnera u svim segmentima (velicina, tezina), dali smatrate da bi u iducem modelu na


  • Total voters
    107
E da, ja sam zaboravio napisati sta je u ovih 32 t km i 6 godina mijenjano na mom, izuzev redovnog odrzavanja (mislim da nisam nista zaboravio):
- 1 pumpa vode (mislim da je oko 300 kn);
- 1 stator paljenja (u zimu '07, kosta 700 kn);
- 1 ACU (pred zimu '08, nekih 200-300 kn originalni);
- 1 lezajevi zadnjeg kotaca i masine (na oko 25 t km, mali trosak);
- dva puta prekidac kratko/dugo svijetlo i jednom prekidac za zmigavce (sve po 70ak kn za komad ja mislim);
- bmw m 5 mi je pred mjesec dana reparirao prekidac za trubu, opet radi kao nov.

I to je to. Obzirom na agresivnu masinu, stil voznje, godine i km, te to sto je talijan, ja sam vrlo zadovoljan. Nebih ga mijenjao za sve na svijetu. :inlove: 8)
 
u Metkovicu remen dode cca 230kn
rolice 60kn
prosli mjesec cjena je bila takva isto i u Splitu  (y)


 
biker4life said:
Zanimljivo. :) Jos kakvi dojmovi...? :misli: (y)

preskupe su za ono što nude, da razbijem prednji kraj , siguran sam da bi ih kupio, ili da vozim trke ( jer serijske dosta plešu u zavojima).....
 
malaguti said:
ja bi savu,meksa je i bolje drzi al se i brze trosi...ako ces nastavit o gumama onda ima tema za gume  :wink:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,140440.0.html

mc29 bolja od molasice?

ako nesta drzi i trosi se onda je to molas (sta drugo ocekivat od bridgestona i kisne gume) (y)

2 biker mala korekcija cijena  

remen je 220kn
zadnji disk 260
plocice zadnje 108(ferodo)
mikro remen 100 nes sitno
bubrezi (usisnici) ne karbonski 80kn kom

ali u zadnje 2 godine cijene su osle min 30% gore mozda i vise
klip i cilindar je nekih 1400 bio sad je 1800 mislim
radilica isto tako
felga zadnja koju vise ne mos kupiti je bila 1050kn nekada i 800  (y)
plasticni cep zadnje felge 7kn :)
 
Od kisne gume ocekujem da mi se pregrije po suhom na zavojitim dionicama, pa da ljosnem negdje. :mrgreen:
Salim se malo (y) , nisam vozio na Molasu, neznam kakva je pa necu iznositi nikakve neozbiljne komentare. :mrgreen: (y)
Hvala za cijene. Ovo drugo nisam bio siguran/nisam znao, jedino sam za obicne bubrege znao da su 80 kn, ali se nisam sjetio. (y)
Ako imas jos koji koristan podatak, i da ti se tipkati, samo daj...

P.S. Sta je to sa felgama...? Sta se jos ne moze naruciti vise (uz naljepnice, za njih znam) od ostalih dijelova? :misli:
 
josko said:
preskupe su za ono što nude, da razbijem prednji kraj , siguran sam da bi ih kupio, ili da vozim trke ( jer serijske dosta plešu u zavojima).....

Istina, prednji kraj na starim Runnerima je ajmo reci nestabilan pri ostroj voznji, ali mislim da nisu samo vilice krivac. Tu je i efekt "padobrana" kod brzih zavoja (zbog dizajna donje polovice prednjeg kraja), te malo opterecenje na prednju osovinu. Mada, meni bi ajmo reci bio prioritet prvo poboljsati prednji kocioni sklop - onaj Malossi disk me privlaci, ali morati ce to pricekati.

Zadnja kocnica se po meni odlicno dozira, a i tvornicke plocice su zadovoljavajuce. Istina, ne traju dugo, ali koce odlicno (bar meni odgovaraju). Ok je sto i cijena nije pretjerana,
 
biker4life said:
Istina, prednji kraj na starim Runnerima je ajmo reci nestabilan pri ostroj voznji, ali mislim da nisu samo vilice krivac. Tu je i efekt "padobrana" kod brzih zavoja (zbog dizajna donje polovice prednjeg kraja), te malo opterecenje na prednju osovinu. Mada, meni bi ajmo reci bio prioritet prvo poboljsati prednji kocioni sklop - onaj Malossi disk me privlaci, ali morati ce to pricekati.

Zadnja kocnica se po meni odlicno dozira, a i tvornicke plocice su zadovoljavajuce. Istina, ne traju dugo, ali koce odlicno (bar meni odgovaraju). Ok je sto i cijena nije pretjerana,

s vilicama dobiješ disk, to je ajmo reći prednost,
a što se tiče diska, imaš i braking oversize 250mm s distancerom i pločicama za oko 1000kn (po meni dosta ljepši od malossijevog)

vidiš meni pločice na runneru dosta traju (iako će sljedeće biti carbone lorraine, malo mekše i traju još manje, ali hvataju dosta bolje),a omjer otvorene i gradske vožnje mi je 40-60 , imam one zelene pločice
 
josko said:
s vilicama dobiješ disk, to je ajmo reći prednost,
a što se tiče diska, imaš i braking oversize 250mm s distancerom i pločicama za oko 1000kn (po meni dosta ljepši od malossijevog)

vidiš meni pločice na runneru dosta traju (iako će sljedeće biti carbone lorraine, malo mekše i traju još manje, ali hvataju dosta bolje),a omjer otvorene i gradske vožnje mi je 40-60 , imam one zelene pločice

I, ides sta na dulje ture kad ides van grada, ili krace relacije? :misli: (y)
 
biker4life said:
I, ides sta na dulje ture kad ides van grada, ili krace relacije? :misli: (y)

živim u Kaštelima,ne u Splitu pa svaki dan radim 10km, pa je to kraća relacija ako se tako može reći  :mrgreen:

Bullet1275 said:
odgovor za anketu: priki prije par godina na vxru ukralo shacalov auspuh, šta je najgore motor je sta u otvorenoj garaži pokriven ceradom. :palacdolje:

jednom momku je u Sinju, za Veliku Gospu ukralo flege i auspuh, prijatelju retrovizore,vizir...i znam za dosta toga.
meni osobno ništa jer ga uvijek imam na oku
 
Moj je uvijek pod staklenim zvonom, ali dobrom frendu (SP180) blatobran, te kompletan zadnji kraj (spojler i svijetla), drugom frendu (VXR 200 stari tip) na drugom mjestu lexus lampe iza, godinu dana ranije mu pokusali ukrasti skuter usred bijela dana. Poznaniku zadnji spojler (VXR 200), drugom poznaniku retorizore (SP50), itd itd. E da, krađe su se desavale diljem grada, a najmanje njih upravo u mom kvartu za kojeg kazu da je kao najgori dio grada. Pa sad vi vidite. :?
 
da jako je stara reklama,gle firefoxa u odlicnom stanju a to je onaj full stari model sta ima onu plastiku preko svjetala,takav je moj firefox :D tocnije 1997 godiste 8)
 
bivsi ss-ovci

a sp west je pre jeb izgleda(o)

i707033_ssk0962i1.jpg