Honda silver wing 600

O prednjoj vilici
Već sam pisao o doradama što sam ih prije radio na prednjoj vilici. Prvo sam bio dodao piksne kako bi otvrdnuo originalni feder i tu sam se još poigrao s gustoćom ulja... Rezultat je bio zadovoljavajući, puno bolje od premekane originalne vilice.
Nakon toga sam išao korak dalje (vrag mi nije da mira :evil:) pa sam ugradio bitubo federe. I o tome sam već nešto pisao...  Ugradio sam kit kako sam ga dobio (federi, piksne i ulje gustoće 20). Napomena: tvornički gustoća ulja je 10. Uglavnom to što se dobije u paketu i ako se tako ugradi nevalja ništa, tvrdo kao kamen, za ubiti se  :nono:. Nakon prve vožnje odmah otišao do meštra da vadi ulja i tako još jednom ili dva puta, dok se ulja više nije smijelo vaditi, pa smo za 4 mm skratili piksne.  Tako podešenu vilicu sam vozi do neki dan. Još uvijek sam bio donekle nezadovoljan, pogotovo na neravninama kojih kod nas bogme ne fali. Pomalo sam imao osječaj nabijanja ili izbijanja...a SW je i inaće osjetljiv na neravnine ...nevalja premekano nevalja pretvrdo.
Ovih dana sam se opet odlučio poigrati i pokušati dovesti vilicu što bliže mom nekom nahođenju i željama. Doktorira san na nekim stranicama na netu... :angel: zaključak je bio da se u to nemoš' pouzdati  i puno oslonit, više služi kao neki orijentir. To sam zaključio recimo po tome što ovi u it... preporučuju okretanje federa s gušćim dijelom prema dolje u vilicama, kao to su u Hondi pogriješili i nisam baš razumio objašnjenje...uglavnom svi ovi ga okreću i gušći dio dolje. Uz to uljevaju ulje 15-20 i onda na kraju svi presretni sa super dojmovima. Moš mislit!  :blahblah: Ja koji nisan baš nježan na gasu i koji iman 120+ kila to je pretvrdo i nemožeš vozit.  Honda je istina pogriješila u manualu i krivo napisala da gušći dio ide dolje, ali ga nije pogriješila okrenit u vilicama i k tome u manualu (vidio u meštra) ispravila tu grešku tako da je na prve dvi tri stranice istakla greške koje se javljaju kroz cijeli manual. Uglavnom gušći dio federa ide gore.
Neki dan, nakon što smo otvorili vilice prvo što smo primjetili je da je premalo ulja. Puno manje od raznih preporuka i onoga što piše za originalne federe. Za originalni je visina bez ulja do vrha otvorene vilice 97 mm.  Za bitubo preporučaju 110 mm, a svi se igraju visinama u rasponu 110-90 mm u zavisnosti o gustoći ulja i koje federe stavljaju. Tako da sam se morao odlučiti od kuda krenuti.
Ulili smo ulje do 120 mm od vrha i to gustoće cca 13 (kombinacija 10-ke i 15-ice). Kako sam već spomenija prije je bila 20-ica i dosta viša razlika do vrha. Nakon par dana vožnje primjetio sam da je nešto bolje, mrvu manje su se osječali prelasci preko neravnina a potreba čvrstoća je ostala. Kad sam se već odlučio time poigrati ponovo sam skinio vilicu i dolili ulja da bude 110 mm od vrha tuba i skratili piksne za 4 mm (već prije skratio isto za 4 mm). Prošao par kilometara ovde po gradu, ok mi se čini samo pravi osvrt dajem nakon vikenda  :chainsaw:.
 
moj zaključak:
izvrsno, to je ono što sam želio dobiti
imam tvrdoću ali bez nabijanja i izbijanja kada se prelazi preko neravnina
stvarno neznan tko može voziti s uljem 15 i 20 i k tome neskračene piksne  bitubo opcije :misli:
bitubo opcija: bitubo feder, piksna skračena na dužinu 25 mm, ulje u rasponu gustoće (zavisno o težini vozaća) od SW 10-15, količina 110 mm od vrha tuba
originalna opcija:eek:riginalni feder, originalna piksna dužine 60 mm + 3 do 4 mm podloška, ulje SW 7.5 do 10, količina 95 mm od vrha tuba
 
Koga zanima moze pogledat Hondu SW T600 u Rutingu Zagreb.....bar se moze pogledat,sto dosad nije bio slucaj... (y)
 
Znam da je ovo tema za 600 kubika nisam nasao temu za Sw400 da li tko zna sto o tom skuteru ?

Send from my mercedes benz linija 123

 
bojan3000 said:
Znam da je ovo tema za 600 kubika nisam nasao temu za Sw400 da li tko zna sto o tom skuteru ?

Send from my mercedes benz linija 123
sve ti je isto kao i kod 600-ice, osim što je manja kubikaža
isto 99,9% dijelova
 
corluka said:
Koga zanima moze pogledat Hondu SW T600 u Rutingu Zagreb.....bar se moze pogledat,sto dosad nije bio slucaj... (y)

Bili maloprije nema ga. Prema riječima škrtog, potpuno odsutnog prodavača saznao da ima neraspakirani u skladištu. Doduše ja sam ga pital ima li SW 600 pa me bljedo gleda. Kada je došao k'sebi pita on mene jer silver wing 600? Hehe, pita me frend na izlazu jer se ovi trude NEprodat ili što?
:D
 
markotornic said:
Bili maloprije nema ga. Prema riječima škrtog, potpuno odsutnog prodavača saznao da ima neraspakirani u skladištu. Doduše ja sam ga pital ima li SW 600 pa me bljedo gleda. Kada je došao k'sebi pita on mene jer silver wing 600? Hehe, pita me frend na izlazu jer se ovi trude NEprodat ili što?
:D

Uz opcu besparicu i tako lose prodavace dobro da se uopce ista tokom godine proda

Send from my mercedes benz linija 123

 
biker4life said:
Nije mi jasno kome je u interesu imati takve prodavače!? :misli:

I onda kada ja tRRažim posao u toj branši dobijem odjeb - uvijek se zaposli "nečiji netko" - preko veze, pa to valjda tako izgleda. :neznam: :LOL:

sljedeci put kad dodjes u Honda salon,parkiraj svoju igracku iza ugla...  :LOL: i naravno ne reklamiraj  :mrgreen:

nego, zakljucak je da SW600 valja ako se dorade prednje vilice ili ce standardnim vozacimai serijala bit dovoljna?
 
dannyghost said:
sljedeci put kad dodjes u Honda salon,parkiraj svoju igracku iza ugla...  :LOL: i naravno ne reklamiraj  :mrgreen:

nego, zakljucak je da SW600 valja ako se dorade prednje vilice ili ce standardnim vozacimai serijala bit dovoljna?
pa ja bi zaključija da se vilice mogu doraditi po svačijem ukusu i to za cca 200 kn
originalna postava prednjeg kraja može bit dobra lakšim i mirnijim vozačima
 
Zna li netko nešto o oglašenom SW ili je možda vlasnik netko dotičan sa foruma ?
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/honda-silver-wing-silverwing-600-cm3-oglas-10781214
 
markotornic said:
Bili maloprije nema ga. Prema riječima škrtog, potpuno odsutnog prodavača saznao da ima neraspakirani u skladištu. Doduše ja sam ga pital ima li SW 600 pa me bljedo gleda. Kada je došao k'sebi pita on mene jer silver wing 600? Hehe, pita me frend na izlazu jer se ovi trude NEprodat ili što?
:D
Svasta...a javili mi na meil da ga imaju u salonu....koja odgovornost.... :palacdolje:....oprosti ak si za to isao,stvarno nisam znao.... (y)
 
ma bili smo u blizini, a kako frend polako grize za neko prometalo  8) pa reko da svratimo. Nažalost on je ostao kratkih rukava jer onaj prodavač nije bio u stanju pitati što ga zanima, dati neki prospekt itd.... :palacdolje:
 
jura86 said:
Zna li netko nešto o oglašenom SW ili je možda vlasnik netko dotičan sa foruma ?
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/honda-silver-wing-silverwing-600-cm3-oglas-10781214

Ne znamo  :mrgreen:
Ali moj je identican takav.
I ja mislim da je ovo odlicna cijena.  (y)
 
Novi sam na forumu, i ponosni vlasnik novog sw t 600.Ovo mi je dosada četvrti skuter preko 50 kubika al ovo je vrh!Ukratko udobnost,snaga,zaštita od vjetra,potrošnja od 5.6 l i kod moje življe vožnje,prtljažnik...itd.mogu reći samo pohvale.
 
split sw t 600 said:
Novi sam na forumu, i ponosni vlasnik novog sw t 600.Ovo mi je dosada četvrti skuter preko 50 kubika al ovo je vrh!Ukratko udobnost,snaga,zaštita od vjetra,potrošnja od 5.6 l i kod moje življe vožnje,prtljažnik...itd.mogu reći samo pohvale.
Sretno...samo to ti zelim...ja nisam imo...mislim na doticni skuter...ali ipak sam imo srece jel sam ziv... (y) (y)
Posalji slike na stranicu SW 600... (y)
 
split sw t 600 said:
Novi sam na forumu, i ponosni vlasnik novog sw t 600.Ovo mi je dosada četvrti skuter preko 50 kubika al ovo je vrh!Ukratko udobnost,snaga,zaštita od vjetra,potrošnja od 5.6 l i kod moje življe vožnje,prtljažnik...itd.mogu reći samo pohvale.
Mislio sam da si na drugoj stranici.....sory :wink: (y)
 
Ekipa,

Prodajem svoj SW,ima kufere Givi,još jedne kočione pločice kupac dobije,kilometara znamo da nije bitno ali  63111, ako još nekoga zanima,može pisati ili pogledati na njuškalo. Garažiran i svi dijelovi osim filtera ulja original Honda.